خانه / مدل مو / نکات مهم برای مراقبت از موها

نکات مهم برای مراقبت از موها

نکات مهم برای مراقبت از موها

موها هم مانند پوست نیاز به مراقبت دارند

در این بخش از سایت ونوشه می خواهیم راجع به زیبایی موها که مهم ترین بخش زیبایی افراد به خصوص زیبایی خانم ها است و زیبایی چهره را چند برابر می کند نکاتی را توضیح دهیم تا با خواندن این نکات بتوانید بیشتر و بهتر به موهایتان اهمیت دهید تا زیبایی آن ها برای شما حفظ شود امیدواریم این اطلاعات مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.
نکات مهم برای مراقبت از موها
نکات مهم برای مراقبت از موها

 

۱٫ خوابیدن با موهای خیس 

بعضی از ما شب پیش از خواب دوش می گیریم یا موهای‌ خود را می شوییم چون انجام این کار در صبح زمان زیادی می‌برد.شستن موها در شب کار بدی نیست اما با موهای خیس به رختخواب رفتن اشتباهی است که باید از آن اجتناب کنید چون موی خیس شکننده‌تر از موی خشک است و خوابیدن با موی خیس می‌تواند موجب ریزش آن نیز بشود.

 

۲٫ دوش آب داغ 

گرمای بخار داغ می‌تواند چربی طبیعی مو را از بین ببرد و به ریشه‌ها آسیب بزند. موها بدون چربی طبیعی، خشک و شکننده می‌شوند که در نهایت منجر به ریزش مو خواهد شد. اگر نیاز دارید دوش بگیرید از آب ولرم استفاده کنید. هنگام آبکشی آخر نیز از آب تقریبا سرد استفاده کنید تا رطوبت موهای‌تان حفظ شود.

 

۳٫  استفاده از روبالشتی نخی و ناهموار 

جنس روبالشتی نقش بزرگی در سلامت موها دارد. مثلا خوابیدن روی روبالشتی کتان یا نخی، وقتی که در خواب غلت می‌زنید و سرتان را این طرف و آن طرف می‌چرخانید، می‌تواند موهای‌تان را بکِشد یا گره بیندازد. کارشناسان توصیه می‌کنند برای حفظ سلامت موها از روبالشتی‌های ابریشمی یا ساتن استفاده کنید. این جنس پارچه‌ها اصطکاک بسیار کمتری با موها ایجاد کرده و در موهای‌تان گره نمی‌اندازند.

 

۴٫ عوض نکردن مرتب روبالشتی 

خوابیدن روی پارچه‌های کثیف می‌تواند موجب مسدود شدن فولیکول‌های مو و در نهایت ریزش مو شود. کارشناسان توصیه می‌کنند هفته‌ای یک یا دو بار، ملافه‌ها و روبالشتی‌تان را عوض کنید و بشویید، مخصوصا اگر موهای‌تان به طور طبیعی چرب است.

 

۳ بازی کردن با موها 

خیلی‌ها عادت دارند با موهایشان بازی کنند. بازی کردن با موها باعث آسیب به ساقه‌های مو می‌شود. مدام کشیدن و پیچ و تاب دادن و بازی کردن با موها، فشار زیادی به ریشه و ساقه وارد می‌کند که منجر به شکسته شدن ساقه‌ی مو و کنده شدن آن خواهد شد. برای ترک عادت بازی کردن با موها، آنها را جمع کنید یا دستان‌تان را با چیز دیگری مشغول کنید تا کم کم این عادت از سرتان بیفتد.

 

۴٫ محکم برس کشیدن موها 

برس یا شانه زدن موها لازم است زیرا کمک می‌کند چربی طبیعی تولید شده توسط پوست سر در تمام سطح مو پخش شود. برس کشیدن موها، فولیکول‌های آن را تحریک می‌کند و رشد مو تقویت خواهد شد.

 

۵٫ سفت بستن موها 

اگر موهای‌تان را سفت بالای سرتان جمع کنید و به رختخواب بروید آسیب زیادی به موهای‌تان وارد می‌کنید. مدل‌‌های بستن مو که سفت و کشیده هستند فشار زیادی به فولیکول‌های مو وارد می‌کنند که موجب شکنندگی و ریزش مو خواهد شد.

 

لینک های مرتبط:

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه

همه چیز در مورد خودارضایی دخترک های جوان و ازدواج نکرده و همچنین زنان

۱۷ درمان طبیعی جهت موهای چرب ، خشکی پوست سر و همچنین شوره سر

 

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin