خانه / مقالات / آشنایی با روش نوشتن طرح توجیهی

آشنایی با روش نوشتن طرح توجیهی

آشنایی با روش نوشتن طرح توجیهی

در این مطلب از سایت ونوشه  می خواهیم شما کاربران عزیز را با روش نوشتن طرح توجیهی آشنا کنیم . در ابتدا سعی می کنیم تعریف مختصری از طرح توجیهی بیان کنیم و در ادامه به آموزش نحوه نوشتن طرح توجیهی خواهیم پرداخت. در صورتی که ایده ای مد نظرتان هست و می خواهید برای آن اسپاسنسرجذب نمایید لازم است که بتوانید یک طرح توجیهی جذاب ولی واقعی برای آن بنویسید و آن را برای اسپااانننسر ارائه نمایید.  با ما همراه باشید.

آشنایی با روش نوشتن طرح توجیهی
آشنایی با روش نوشتن طرح توجیهی

تعریف طرح توجیهی

در واقع طرح توجیهی به مجوعه تحقیقات، تحیل و محاسباتی گفته می شود که مشخص می کند ایده ی کسب و کاری که مد نظر است از نظر اقتصادی و ارزش آفرینی در جامعه مورد تایید است و با توجه به هزینه های ممکن، بازدهی خوبی در آینده مشخصی خواهد داشت. در ادامه مطلب می خواهیم نحوه و مراحل  نوشتن طرح توجیهی را برای شما بیان نماییم .

 

مراحل و نحوه نوشتن طرح توجیهی:

 

  • مرحله اول: مقدمه ای برای مطرح کردن ایده

در این مرحله باید خلاصه کلی از طرح و داده هایی که در مراحل بعد بیشتر توضیحشان می دهید ارائه دهید. در واقع در این بخش باید نکات کلیدی گفته شود به گونه ایی که شخص را وادار به خواندن ادامه طرح نماید.

  • مرحله دوم : تشریح جزئیات ایده:

در این مرحله لازم است که  ایده ی خود (شامل محصول ، خدمات و…) را با جزئیات کامل تحلیل و بررسی نمایید و همچنین این ایده را با سایر ایده های مشابه موجود در بازار مقایسه و امتیاز این ایده نسبت به آن ه ا را بیان نمایید.

  • مرحله سوم : تحلیل بازاری ایده :

در این بخش با توجه به تحلیل رقبای موجود و همچنین بازار و. مشتری برای این طرح ، اطلاعات اصلی و دست اول را خواهید آورد.

  • مرحله چهارم : مشخص کردن مقدارسرمایه مورد نیاز و  سود آوری طرح:

برخی از کسب و کار ها را می توتن بسادگی زمان سود آوری آن ها را پیش بینی کرد که در این بخش در قابل جداول و نمودارها بر اساس داده های موجود می نویسید. و حتی بازه زمتنی ۵ ساله یا طولانی تر را نیز مورد تحلیل قرار می دهید.

  • مرحله پنجم : نتیجه طرح :

بعد از انجام چهار مرحله بالا شما به نتایجی خواهید رسید که مشخص می کند این طرح اقتصادی و بصرفه است یا نه؟ و در صورتی که امکان پذیر باشد می توانید دلایل خود را در این بخش بیان کنید.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید و کاربردی باشد. برای مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد طرح توجیهی خدماتی و دانلود رایگان طرح توجیهی کشاورزی روی هر کدام کلیک نمیاد.

 

 

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

چرا سرور مجازی ( نیمه اختصاصی ) آلمان از قائم هاست تهیه کنیم ؟

چرا سرور مجازی ( نیمه اختصاصی ) آلمان از قائم هاست تهیه کنیم ؟ در …