خانه / زیبایی / ساخت رنگ موی مشکی در خانه با استفاده از مواد طبیعی

ساخت رنگ موی مشکی در خانه با استفاده از مواد طبیعی

سلام دوستان عزیزم. ممنون از اینکه سایت ما رو برای مطالعه انتخاب کردین. همه ما می‌دونیم که رنگ‌های شیمیایی ضرر و آسیب‌هایی به موها و بدن ما وارد می‌کنند. برای این منظور سعی کردیم در مورد ساخت رنگ مو با استفاده از مواد طبیعی مطالبی رو بنویسیم.

در پست‌های قبل نحوه ساخت رنگ موی طبیعی با رنگ‌های طلایی، قهوه‌ای روشن و تیره، مسی روشن و تیره، شرابی و … را توضیح داده ایم. در این پست قصد داریم، نحوه ساخت رنگ موی مشکی را توضیح دهیم. البته نکاتی برای استفاده از رنگ‌های طبیعی وجود دارد، که توصیه می‌شود در انتهای این پست آنها را مطالعه کنید. 

ساخت رنگ موی مشکی
ساخت رنگ موی مشکی

ساخت رنگ موی مشکی با مواد طبیعی

روش اول

مواد مورد نیاز: چهار قاشق روناس

روش ساخت: روناس رو با سه لیوان آب مخلوط کنین و روی حرارت بذارین؛ بعد از اینکه جوش اومد از روی حرارت برش دارین. بعد از اینکه سرد شد اونو به موهاتون بزنین.

روش دوم

مواد مورد نیاز: وسمه چهار قاشق – حنا چهار قاشق – 

روش ساخت: حنا رو با نصف لیوان آب جوش مخلوط کنین. بعد از یک ساعت با مخلوط موهاتون رو ماساژ بدین. بذارین دو ساعت روی سرتون بمونه بعدش سرتون رو با آب ولرم بشورین و خشک کنین. بعد از اینکه خشک کردین موهاتونو، وسمه رو به سرتون بزنین و ماساژ بدین . بذارین دو ساعت بمونه بعد سرتون رو با آب ولرم بشورین. 

روش سوم

مواد مورد نیاز: آب نصف لیموی تازه – روغن نارگیل به اندازه دلخواه

روش ساخت: روغن نارگیل رو روی حرارت بذارین تا گرم شه. بعد ورش دارین از روی حرارت و آب لیمو رو بهش اضافه کنین و مخلوطش کنین. ماسک موی شما آماده شده! اونو به موهاتون بزنین. این ماسک برای رفع شوره سر، تقویت ریشه مو و مشکی کردن موها به کار میره. 

روش چهارم

مواد مورد نیاز: کشک – آبلیمو – پودر قهوه – حنای هندی –

روش ساخت: همه مواد رو در یک ظرف استیل یا پلاستیکی مخلوط کنین، تا به شکل خمیر دربیاد. بعد از اینکه خمیری شد اونو به موهاتون بزنین. دقت کنین که قهوه، قرمزی حنا رو از بین میبره. بنابراین هر چقدر که مناسب میدونین قهوه اضافه کنید. 

لینک چند مطلب مرتبط:

رنگ کردن موی سفید در خانه با استفاده از مواد طبیعی

ساخت رنگ موی مسی روشن و تیره در خانه با مواد طبیعی

ساخت رنگ موی قهوه‌ای تیره در خانه با مواد طبیعی

ساخت رنگ موی طلایی در خانه با استفاده از مواد طبیعی

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه  جلوگیری از ریزش مو در شیمی …