خانه / زیبایی / سالاد باعث لاغری می شود؟

سالاد باعث لاغری می شود؟

سلام. موضوع پس امروز ما مرتبط با سالاد و لاغری است. تفکر رایجی که بین همه وجود دارد؛ این است که سالاد باعث لاغری می‌شود. آیا این تفکر درست است؟ این تصور لزوما و صددرصد درست نیست. نمیتوان گفت هر سالادی لاغر کننده است. حتما شما هم با سالادهایی برخورد کرده‌اید که پر از کالری و چربی هستند. پس سالاد باعث لاغزی میشود اگر ….

سالاد باعث لاغزی میشود
سالاد باعث لاغزی میشود

پس اگر تمایل به کاهش وزن دارید و می‌خواهید برای لاغری سالاد میل کنید، به نکاتی باید توجه کنید: 

چه سالادی لاغرکننده است؟

  • سالادهایی که پر از کاهو هستند، نقطه برجسته این سالادها کاهو است! کاهو دارای فیبر است که خودش کمک به لاغری می‌کند. فقط در مصرف این سالادها دقت کنید که به جای سس از مواد دیگری (با کالری کمتر) برای طعم دار کردن آن استفاده کنید.
  • اگر می‌خواهید سالاد خوشمزه و وسوسه انگیزی داشته باشید، می‌توانید خوراکی‌هایی مثل فلفل دلمه ای، هویج و چغندر، بروکلی و نخودفرنگی را به اون اضافه کنید. در نهایت اگر باز هم دنبال طعم جدید بودید، می‌تونید انار و عنبه و کیوی را به اون اضافه کنید.
  • اگر به دنبال لاغزی و سوزاندن چربی هستید، قید سس‌های متنوع و پنیرپیتزا را بزنید! به جای اون می‌تونید از آووکادو استفاده کنید. البته آووکادو هم به سالاد شما حالت چربی را میده. اما دقت کنید که کالری اون هم زیاده. 
  • نکته بعدی برای کسانی است که می‌خواهد سالادشون شامل پروتئین هم باشه. توصیه به این افراد استفاده از پروتئین‌های کم چرب مثل سینه مرغ، تن ماهی، تخم‌مرغ آب‌پز، گوشت بوقلمون و … هست. (برای طبخ از آب‌پز استفاده کنید نه سرخ کردن!)
  • سوسیس و کالباس طعم خوبی به سالاد می‌دهند ولی لاغرکننده نیستن.

 

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه  جلوگیری از ریزش مو در شیمی …