دلایل بسیار زیادی برای محبوب بودن طعم مرغ وجود دارد. بیشتر اشخاص به دنبال مرغ بدون استخوان و همچنین سینه مرغ بدون پوست می گردند تا بتوانند وعده غذایی خود را آماده سازند.

به به گفته آلامتو به نقل از RD؛ مرغ یک غذای مقوی است و همچنین تقریبا می قدرت آن هم را با هر ماده ای ترکیب کرد. ولی باید توجه داشت باید به هنگام تهیه و همچنین آماده سازی آن هم نکاتی را مدنظر داشته باشید. مرغ خام می تواند در صورتی که مراقبت خاص و همچنین ویژه از آن هم انجام نشود مضر باشد.

با اجتناب از اشتباهاتی که در این مقاله بیان می کنیم می توانید در وعده های بعدی خود مرغ خوب و همچنین خوشمزه ای را تدارک ببینید.

آماده کردن گوشت مرغ خام

آماده کردن گوشت مرغ خام

  1. مرغ را برای مدت زمان طولانی در فضای بیرون از یخچال نگه می دارید:

بیشتر اشخاص مرغ را برای مدت زمان طولانی روی کانتر اشپزخانه قرار می دهند و همچنین اصلا یادشان می رود که باید آن هم را آماده کنند. ولی باید توجه داشت تو باید با مرغ رفتار بهتری داشته باشید.

گوشت در دمای اتاق می تواند باکتری های مضری را تولید کند و همچنین در صورتی که این مرغ بعدا مورد بهره بری و استفاده قرار گیرد می تواند باعث بروز بیماری های مرتبط با غذا و همچنین مسمومیت های غذایی می شود. در عوض بهتر است مرغ را در فریزر نگهداری کنید و همچنین بعد از اینکه خرید کردید آن هم را در یخچال بگذارید. تنها زمانی که نیت و اراده دارید آن هم را بپزید از یخچال خارج کنید.

در صورتی که مرغ تو منجمد است دو روز قبل از پختن آن هم را در فریزر بگذارید.

  1. مرغ را به درستی ذخیره و همچنین نگهداری نمی کنید:

فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنید مرغ بدون نگهداری در قفسه های فریزر باقی می ماند؟ در صورتی که اینگونه فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنید بهتر است در رفتار خود کمی تجدید نظر کنید. آب مرغ خیلی سریع از آن هم خارج می می شود و همچنین در ظرف می ریزد. اینکار می تواند باعث آلودگی محیط می شود. در عوض می توانید مرغ را در یک بشقاب قرار دهید و همچنین روی آن هم را بپوشانید و همچنین در قفسه پایینی فریزر نگهداری کنید.

  1. مرغ را قبل از پختن می شویید:

علی رغم باور عموم، مرغ خام نیازی به شسته شدن ندارد. شستن مرغ باعث می می شود باکتری های روی مرغ پراکنده می شود و همچنین به سطح محیط اطراف بچسبد. در این شرایط چنین باکتری هایی نه تنها از روی مرغ تمیز نمی می شود بلکه به سایر سطوح نیز انتقال می یابد. در عوض بهتر است مرغ را نشویید. مرغ را به روش مستقیم بپزید.

آشپزی با گوشت مرغ

آشپزی با گوشت مرغ

  1. مرغ را به درستی طعم دار نمی کنید:

در صورتی که بتوانید مرغ را به درستی طعم دار کنید می توانید از طعم آن هم لذت ببرید. در حقیقت، این فرایند یکی از روش های آسان برای ترد کردن گوشت و همچنین طعم بخشیدن به آن هم است. با اینحال قرار دادن مرغ روی کانتر آشپزخانه برای مدت زمان طولانی نیز خطرناک است و همچنین می تواند محیط گرمی را برای رشد باکتری ها فراهم کند. بعد از اینکه مواد طعم دار کردن را روی گوشت مرغ اعمال کردید دوباره از آن هم بهره بری و استفاده نکنید.

می توانید مرغ را در ظرف پلاستیکی طعم دار کنید و همچنین آن هم را در یخچال بگذارید.

بعد از اینکه کارتان تمام شد ماده طعم دارکننده را دور بریزید.

همچنین بخوانید: بهترین ادویه جات برای لاغری
  1. دوباره از ابزارهایی که با مرغ خام در تماس بوده بهره بری و استفاده می کنید:

در صورتی که آشپز ماهری باشید در مورد چند وظیفگی حتما اطلاعاتی دارید. تو باید در مواقعی که سرتان شلوغ است چند کار را هم زمان انجام دهید، کتری را بچوشانید و همچنین در عین حال سبزیجات را خرد کنید. زمانی که صحبت از آماده کردن مرغ به میان می اید ممکن است خطر انتقال مواردی همچون سالمونلا به سایر وسایل وجود داشته باشد.

برای اینکه از بروز چنین شرایطی جلوگیری کنید، همه وسایلی که برای آماده سازی مرغ مورد بهره بری و استفاده قرار می دهید را دوباره بهره بری و استفاده نکنید. در عوض می توانید وسایلی که در تماس با مرغ بوده است را خوب شستشو دهید و همچنین سپس از آن هم ها بهره بری و استفاده کنید.

  1. اجازه می دهید مرغ خام با سایر غذاها در تماس باشد:

برای آن هم هایی که در اشپزخانه های کوچک کار می کنند تخته برش ممکن است فضای کمی داشته باشد. در این شرایط فرد برای اینکه از فضای موجود بیشترین بهره بری و استفاده را ببرد از تخته برش یکسانی برای بریدن مرغ و همچنین سایر مواد همچون کاهو بهره بری و استفاده می کند.

متاسفانه در این شرایط آب مرغ وارد تخته برش می می شود و همچنین می تواند سایر مواد غذایی را نیز آلوده سازد. در عوض بهتر است مرغ خام را نزدیک سایر مواد قرار ندهید و همچنین آن هم را در ظرف جداگانه ای آماده نمایید.

  1. فراموش می کنید دستان خود را بشویید:

دستان تو به هنگام آماده سازی پروتئین و همچنین طعم بخشیدن به آن هم بهترین ابزار خواهد بود. ولی باید توجه داشت مراقب این موضوع باشید. زمانی که دست با آب مرغ تماس پیدا می کند ممکن است آلودگی موجود را به سایر مواد نیز انتقال بدهد. در این شرایط بیشتر قسمت و بخش های اشپزخانه و همچنین حتی منزل با باکتری های مضر پوشانده می می شود.

بعد از اینکه مرغ خام را آماده کردید چیزی را لمس نکنید. مطمئن شوید که دست خود را می شویید. این تکنیک به تو کمک می کند در مدیریت مرغ تنها از یک دست کمک بگیرید. در چنین شرایطی دست دیگر تو برای برداشتن وسایل دیگر یا روشن کردن اجاق گاز ازاد خواهد بود.

  1. برای ماه ها از اسفنج یکسانی بهره بری و استفاده می کنید:

ممکن است زمانی که ابزارهای در تماس با مرغ را می شویید احتیاط کافی به خرج دهید ولی باید توجه داشت ایا به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن تمیز کردن اسفنجی که برای اینکار بهره بری و استفاده کرده اید هستید؟ معمولا بیشتر اشخاص فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنند که نیازی به تعویض اسفنج ندارند ولی باید توجه داشت این ها محل خوبی برای رشد باکتری ها و همچنین میکروب ها خواهند بود به خصوص در صورتی که از این موارد بر روی ابزار دیگر بهره بری و استفاده کنید.

اسفنج خود را هر روز به کمک مایع ظرفشویی شستشو دهید. اسفنج را هر دو الی سه روز یکبار عوض کنید . این موضوع به مدت زمانی که اسفنج با مرغ و همچنین سایر مواد در تماس بوده بستگی دارد. در طول زمان این موضوع به یک عادت مفید تبدیل می می شود و همچنین می توانید به راحتی اینکار را به روش خودکار و همچنین بدون نیاز به تذکر دیگران انجام دهید.

در چنین شرایطی می توانید مطمئن شوید که مرغ آماده شده سالم است و همچنین مشکلی در تهیه آن هم وجود ندارد.

اختصاصی غذا با مرغ