خانه / زیبایی / مانع پیری پوست صورت خود شوید

مانع پیری پوست صورت خود شوید

مانع پیری پوست صورت خود شوید

|مانع پیری پوست صورت خود شوید از ونوشه|

872207_733

در صورتی که دوست ندارید نشانه های پیری در صورتتان نمایان می شود از بعضی روش های مراقبتی جهت پوستتان کمک بگیرید و همچنین اجازه ندهید نشانه ها و علائم چین و همچنین چروک در آن هم نمایان می شود

اولین نشانه‌های پیری را روی پوست‌تان دیدن کرده‌اید؟ شاید بهتر می باشد اکثرا و بیشتر متوجه سن و همچنین سال شمسی خود باشید. با افزایش سن، چین و همچنین چروک، لکه‌های پیری و همچنین خطوط ریزی در اطراف پیشانی، لب و همچنین چشم‌ها پدید می‌آیند. بسته به نوع زندگی و همچنین عادات هر روز خدا تو آن اتفاق ممکن می باشد در ۳۰‌سالگی یا میانسالی رخ دهد. مسلم می باشد که در آن روند بعضی چیزها خارج از کنترل می باشد، مثلا کاهش سطح استروژن که منجر به افتادگی پوست می‌می شود یا ژنتیک که ساختار ویژه ای به تو می‌بخشد ممکن می باشد در آن روند موثر باشد.

ولی باید توجه داشت در کنار اینها، موارد بیرونی بسیاری نیز وجود دارند که بر چگونگی روند پیری اثر می‌گذارند و همچنین مراقبت‌های مناسب می‌تواند به تو کمک کند که آسیب کمتری ببینید. قبل از خریدن کرم‌های ضد‌پیری گران‌نرخ، بهتر می باشد چند تغییر ساده در شیوه زندگی خود اعمال کنید تا حتی‌الامکان از گسترش نشانه ها و علائم پیری جلوگیری به‌عمل آورید. در آن مطلب به تو می‌گوییم چه کنید تا روند پیری را به تعویق بیندازید.

در زمستان هم ضد آفتاب بزنید

نور خورشید علت اصلی بروز چین و همچنین چروک صورت می باشد و همچنین ده‌ها مطالعه آن پیشامد جدید را اثبات و یا تایید نموده اند. جهت آنکه از پوست خود محافظت کنید، در قدم اول بایستی و حتما زمانی که شدت تابش خورشید در بالاترین حد ممکن می باشد در منزل و خانه بمانید. به‌همچنین و علاوه هر بار که بیرون می‌روید، از یک کرم ضد‌آفتاب با SPF مناسب بهره بری و استفاده کنید. حداقل ۲۰ تا ۳۰‌دقیقه قبل از بیرون رفتن کرم بزنید و همچنین هر چند ساعت یک‌بار ضد‌آفتاب خود را تجدید کنید.

آبرسانی کنید

هیدراته نبودن یعنی کمبود آب، دومین علت بروز چین و همچنین چروک فراوان روی صورت می باشد. جهت آنکه پوستی مرطوب و همچنین منعطف داشته باشید، بایستی و حتما به مقدار و اندازه کافی به پوست خود آبرسانی کنید. در صورتی که آب مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت بدن را تامین نکنید، سلول‌های پوست به‌تدریج قابلیت ارتجاعی خود را از‌دست می‌دهند و همچنین چروکیده می‌شوند. نوشیدن آب اکثرا و بیشتر منجر به جوون ماندن پوست می‌می شود.

آن عادت‌ها را ترک کنید

سیگار کشیدن غیر از آثار جبران‌ناپذیری که روی بدن دارد، با کاهش جریان خون و همچنین جلوگیری از تغذیه پوست باعث پیری زودرس می‌می شود. آن امر باعث می‌می شود پوست‌تان حالت ارتجاعی و همچنین رطوبت خود را از‌دست بدهد. همچنین و علاوه بر آن، پک زدن مداوم به سیگار و همچنین تنگ کردن چشم‌ها جهت جلوگیری از نفوذ دود تند سیگار باعث می‌می شود که در بلند‌مدت خطوط ریزی در اطراف دهان و همچنین چشم‌های‌تان بروز کند.

به مقدار و اندازه کافی بخوابید

در صورتی که خواب کافی نداشته باشید، بدن بیش از مقدار و اندازه کورتیزول (هورمونی که موجب تجزیه سلول‌های پوست می‌می شود) تولید می‌کند. پس به مقدار کافی استراحت کنید تا بدن با تولید هورمون رشد قادر به حفظ و همچنین نگهداری از پوست‌تان باشد. خواب کافی کمک می‌کند کمتر احساس خستگی کنید و همچنین دائما صورتی درخشان داشته باشید.

یوگای صورت را امتحان کنید

یوگای صورت شامل مجموعه تمریناتی می باشد که با هدف افزایش کیفیت و همچنین جوانی پوست انجام می‌گیرد. اغلب ما توجهی به تقویت عضلات صورت خود نداریم ولی باید توجه داشت آن تمرینات به ما کمک می‌کنند با تقویت عضلات صورت‌مان از پیری زودرس پوست جلوگیری کنیم.

دور غذای ناسالم را خط بکشید

یک رژیم غذایی سرشار از ویتامین، سبزیجات جدید و تو و تازه، میوه و همچنین دانه‌ها جهت خود تنظیم کنید. آن مواد‌غذایی سرشار از آنتی‌اکسیدان خواهند بود و همچنین مانع از پیری زودرس پوست تو می‌شوند. غذاهای ناسالم و همچنین انواع فست‌فودها را از برنامه جذاب و جالب و خوب غذایی خود حذف کنید.

استرس ممنوع!

استرس باعث تولید هورمون کورتیزول می‌می شود (هورمونی که بر بافت عضلانی زیرین پوست اثر گذاشته و همچنین موجب تجزیه سلول‌های پوست می‌می شود).

آن هورمون باعث می‌می شود پوست تو نازک‌تر شده و همچنین پیر و همچنین چروکیده جلوه کند. بعد از استرس پرهیز کنید تا جوون بمانید.

صورت‌تان را زیاد نشویید

شستن زیاد صورت باعث می‌می شود که چربی طبیعی پوست گرفته شده و همچنین صورت در برابر چین و همچنین چروک بدون محافظ می شود. به‌همچنین و علاوه، درصورتی که صابون تو حاوی مرطوب‌کننده نباشد، بایستی و حتما از یک پاک‌کننده نیز بهره بری و استفاده کنید.

بهترین محصول را انتخاب کنید

در صورتی که می‌خواهید از کرم، لوسیون و همچنین سایر محصولات شیمیایی یا عمل‌های جراحی متنوع و گوناگون و مختلف (مانند لایه‌برداری، پر‌کننده، لیزر و همچنین بوتاکس) جهت مقابله با پیری پوست خود بهره بری و استفاده کنید، بهتر می باشد با یک متخصص پوست که از اوضاع پوست تو مطلع می باشد مشورت کنید.

از مرطوب‌کننده بهره بری و استفاده کنید

زنان امروزی آن هم‌قدر درگیر محصولات ضد‌پیری متنوع و گوناگون و مختلف خواهند بود که اغلب تاثیر کرم‌های مرطوب‌کننده را نادیده می‌گیرند. پوستی که مرطوب می باشد، ظاهر خیلی زیاد بهتری دارد و همچنین خطوط و همچنین چین و همچنین چروک آن هم کمتر به چشم می‌آید.

۲ ‌اشتباهی که باعث پیری پوست می‌شوند

هنگام و زمانی که می‌توانید با رعایت یک روال ساده از پوست خود مراقبت کنید، دیگر مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری نیست پول بسیاری را صرف محصولات آرایشی یا سالن‌های زیبایی کنید. در ادامه تو را با ۲ ‌اشتباهی که باعث پیری زودرس پوست می‌شوند، آشنا می‌کنیم.

۱٫ عدم تجدید ضد‌آفتاب هر دو ساعت یک‌بار: ممکن می باشد از بهترین ضد‌آفتاب موجود در بازار با بهترین درجه SPF ممکن بهره بری و استفاده کنید، ولی باید توجه داشت به نتایج دلخواه خود نرسید. دلایل بسیاری جهت آن شکست وجود دارد که تجدید ضد‌آفتاب یکی از مهم‌ترین آن دلایل می باشد. توجه داشته باشید که اشعه خورشید آن هم‌قدر قوی می باشد که می‌تواند از پنجره اتاق به داخل نفود کرده و همچنین بر پوست تو اثر بگذارد. عدم تجدید ضد‌آفتاب در طول روز باعث بروز لکه‌های رنگی، کک و همچنین مک و همچنین خطوط ریز روی صورت می‌می شود.

۲٫ عدم بهره بری و استفاده از کرم مرطوب‌کننده قبل از خواب: در صورتی که قرار می باشد در منزل و خانه بمانید، می‌توانید در طول روز نیز از مرطوب‌کننده بهره بری و استفاده کنید. حتی در صورتی که پوست‌تان خشک نیست، بهتر می باشد از مرطوب‌ننده بهره بری و استفاده کنید. خشکی پوست یکی از دلایل اصلی پیری زودرس می باشد، بنابراین هر فصلی که باشد از استعمال مرطوب‌کننده چشم‌پوشی نکنید. بهره بری و استفاده از یک مرطوب‌کننده خوب به سلول‌های پوست کمک می‌کند. آن امر باعث می‌می شود جوون‌تر از سن واقعی خود جلوه کنید.

نقطه هایی که شاید به کارتان آید

جوش

مصرف بیش از مقدار و اندازه چربی و همچنین میان‌وعده‌های ناسالم لکه و همچنین جوش جهت‌تان به ارمغان خواهد آورد.

پیری زودرس

سفیدکننده‌های غلیظ باعث می‌شوند که رنگ طبیعی پوست از‌بین رفته و همچنین نشانه ها و علائم پیری زودرس آشکار شوند.

پاک کردن آرایش قبل از خواب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می باشد. بعد از یک روز سخت کاری، ممکن می باشد وسوسه شوید که بدون پاک کردن آرایش به تختخواب‌تان بروید،  گرد و همچنین خاک و همچنین آلودگی در طول روز در منافذ پوست لانه می‌کنند، بنابراین در صورتی که صورت خود را تمیز نکنید، منافذ پوست بسته مانده و همچنین در طولانی‌مدت پیر و همچنین سالخورده جلوه خواهید کرد.

مجله سیب سبز

پوستهای خشکپیری پوستپیشگیری از چروک پوستتیرگی و همچنین پف و همچنین چروک‌های عمیق‌چین و همچنین چروکچین و همچنین چروک پوستکرم‌های دور چشم

مانع پیری پوست صورت خود شوید در تاریخ ۲ June 2016 | 6:56 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه  جلوگیری از ریزش مو در شیمی …