خانه / مقالات / آشنایی با زبان پروگرام نویسی پرل

آشنایی با زبان پروگرام نویسی پرل

آموزش سی شارپ

پرل چیست؟
پرل یک زبان برنامـه نویسی سطح بالا تمام منظوره است که بوسیله لری وال نوشته شده است.
در هر جایی که بتوان زبان های پروگرام نویسی دیگری را بکار برد از پرل میتوان مصرف کرد.
پرل سر نام کلمات رو به رو است: Perl: Practical Extraction and Report Language
پرل به طور غالب متاثر از زبان پروگرام نویسی قدرتمند C است و کمتر از آن متاثر از sed,awk و شل یونیکس است .
پرل ایده آل برای کار با فایلهای متنی(ویرایش . تنظیم . مدیریت) تنظیم گزارشگیری از وظایف همین طور کار های شبکه ای و کار با HTML و نمایش صفحات وب است .
اما فراموش نکنید که در موارد دیگری مثل system management tasks, database access , Graphical Programming , AI نیز فرد د دارد.
آموزش C#
یادگیری پرل سخت است؟
خیر.پرل زبانی آسان برای شروع به یادگیری پروگرام نویسی است اگر شما سابقه برنامـه نویسی با C یا sed , awk یا حتی سابقه کار با BASIC را دارید نیمی از راه را رفته اید.
یادگیری پرل مانند اقیانوسی است که عمق کمی دارد که جهت یادگیری کار را آسان می نماید ولی چنانچه بخواهید پروگرام واقعی کارا با پرل بنویسید باید کل این اقیانوس را سفر کرده باشید و این مستلزم سالها تلاش زیاد است.
چیزی که یادگیری پرل را آسان می نماید سابقه کار با سیستم علت یونیکس است و همین طور تجربه کار با یک زبان پروگرام نویسی دیگر . توانایی فهم قوانین دستورات همین طور توانایی خواندن کد دیگران است.

پرل زبانی مستقل از سکو است . بدین معنا که شما میتوانید با اندکی تغییر در ساختار پروگرام خود آنها را در سکوهای مختلف اجرا بکنید .
پرل هم اکنون در سکوهای: یونیکس (لینوکس . سولاریس . Free BSD …) . مکینتاش و همچنین ویندوز اجرا می شود .

نکته کوچکی که میتوان به آن اشاره کرد این است که نام این زبان برنامـه نویسی perl است همین طور نام مفسر این زبان نیز perl است و به عنوان مثال مانند زبان C که کامپایلر های مختلف ی دارد ناست پس این دو را غلط نگیرید.

چرا جهت پروگرام نویسی از پرل استفاده میکنیم؟ چرا C نه؟
۱: اولین دلیل این است که از سی خوشمان نمی آید!!! سی نسبت به پرل بسیار زیاد دست و پاگیرتر است و اندازه کدنویسی آن بیشتر از پرل است.
۲: همیشه بیشتر از راه جهت انجام کاری در پرل است!
۳: همـواره منابع آنلاین بزرگ آماده ای وجود دارد که بتوان با مصرف از آموزش ی آنها کار را پیش برد. همـواره شما کدی جهت حل مشکلتان در اینترنت پیدا خواهید کرد. پس چرا بایستی دوباره چرخ را اختراع کرد؟؟؟!!!!
۴: پرل زبانی مفسر دار است برعکس جالب زبانهای کامپایلر دار وقتی جهت کامپایل کردن اون تلف نمیکنید.
۵: پرل به معنای واقعی زبانی مستقل از سکو است برای این که آن را در سکوهای مختلف مورد مصرف قرار دهیم دچار دردسر نمیشویم ولی در سی شما کامپایلر های مختلف ی دارید و بازهم باید اندکی تغییرات در ساختار پروگرام بدهید.
۶ : از آنجاییکه پرل نسبت به سی دسترسی مستقیم به حافظه ندارد. پس خطاهای buffer overflow کمتری شاهد هستیم.
۷: پرل Open Source است اما C نه.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید لباس جدید تیم ملی ایران

خرید لباس جدید تیم ملی ایران خرید ست لباس تیم ملی ایران ۲۰۱۶,لباس تیم ملی …