خانه / زناشویی / کاهش میل جنسی و زناشویی و جنسی می تواند بیماری باشد؟

کاهش میل جنسی و زناشویی و جنسی می تواند بیماری باشد؟

کاهش میل جنسی و زناشویی و جنسی می تواند بیماری باشد؟

|کاهش میل جنسی و زناشویی و جنسی می تواند بیماری باشد؟ از ونوشه|

853937_619

آیا کاهش میل جنسی و زناشویی و جنسی در میان زوجین را می توانیم یک بیماری به حساب بیاوریم مهمترین نشانه های آن عارضه در میان زوجین چیست و همچنین چه روش های درمانی دارد ؟

 یکی از مشکلاتی که زوج‌های بسیاری را به کلینیک‌های درمان مسائل جنسی و زناشویی و جنسی می‌کشاند، بحث میل جنسی و زناشویی و جنسی می باشد. دخترک های جوان و ازدواج نکرده و همچنین پسران جوان حتی پیش از ازدواج دغدغه‌هایی در آن باره دارند و همچنین خیلی وقت‌ها سوال‌شان آن می باشد که طبع ما گرم می باشد یا سرد یا مزاج ما به لحاظ جنسی و زناشویی و جنسی به هم می‌خورد یا نه؟ سوال‌هایی از آن دست که  اگرچه قابل قبول می باشد ولی نشانه‌ای از نگاهی ساده به موضوع دارد.

میل جنسی و زناشویی و جنسی مساله پیچیده‌ای می باشد که متغیرهای بسیاری در مشخص کردن آن هم نقش دارند و همچنین منحصر کردن آن هم به چند متغیر، ساده کردن صورت مساله می باشد. دکتر علی آذین، مشاور خانواده در حوزه سلامت جنسی و زناشویی و جنسی می‌گوید به خاطر همین سوءتفاهم‌ها زوج‌ها به کلینیک رفت و آمد و مراجعه و همچنین فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنند قرص‌ها یا مداخلات درمانی دارویی سریعی در دسترس می باشد که می‌توانند به سادگی معظلات و مسائل و مشکلات میل جنسی و زناشویی و جنسی را حل کنند ولی باید توجه داشت زمانی که جهت زوج‌ها توضیح می‌دهیم معظلات و مسائل و مشکلات میل جنسی و زناشویی و جنسی را چه عوامل متعددی به وجود می‌آورند و همچنین چه عواملی منجر به ادامه‌دار شدن آن هم می‌شوند، زوج‌ها درمی‌یابند که درمان آن مساله به میزانی که فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌نموده اند ساده نیست و همچنین نیازمند یک تحلیل صحیح می باشد؛ بنابراین توقع آنکه درمانگر بتواند از طریق دارو معجزه‌ای انجام دهد، تصوری اشتباه می باشد.

تمایلات جنسی و زناشویی و جنسی تغییر می‌کند

در مرحله اول بایستی و حتما در نظر داشته باشیم که میل جنسی و زناشویی و جنسی تحت تاثیر چه عواملی قرار می‌گیرد. شاید شناخته‌شده‌ترین موردی که همه در مورد میل جنسی و زناشویی و جنسی می‌دانیم آن باشد که از آن هم حوالی بلوغ تغییرات هورمونی در بدن به وجود می‌آید که عمده‌ترین آن هم افزایش هورمون تستوسترون یا هورمون مردانه می باشد که در هر دو جنس منجر به ساخته یا ایجاد تکانه‌هایی می‌می شود که به صورت میل جنسی و زناشویی و جنسی بروز می‌کند. همچنین میل جنسی و زناشویی و جنسی تحت تاثیر عوامل بیوشیمیایی (میانجی‌های شیمیایی سیستم عصبی مرکزی) هم قرار می‌گیرد. پس در شرایط خوب جهت آنکه میل جنسی و زناشویی و جنسی مناسب وجود داشته باشد از آن هم دوران بعد از بلوغ بایستی و حتما هورمون به مقدار و اندازه و میزان کافی باشد و همچنین تعادلی هم بر مقدار و اندازه و میزان مواد شیمیایی مغز حاکم باشد. آن هم‌روش که خلق انسان تغییر می‌کند تمایلات جنسی و زناشویی و جنسی هم تحت تاثیر همین موارد زیست‌شناختی می‌تواند کاهش یا افزایش داشته باشد.

تاثیر سلامت روان بر میل جنسی و زناشویی و جنسی

بعد از مسائل زیست‌شناختی، توجه به مسائل روانشناختی خیلی زیاد مهم می باشد. جهت آنکه یک فرد میل یا رفتار جنسی و زناشویی و جنسی مناسبی داشته باشد، مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد از سلامت نسبی روانی برخوردار باشد؛ بنابراین فردی که خلق به‌شدت افسرده‌ای دارد، آن هم‌روش که آن بحث و داستان در مقدار و اندازه و میزان خواب و همچنین اشتهایش به غذا تاثیر گذاشته، تمایلات جنسی و زناشویی و جنسی‌اش را هم کم می‌کند. نقطه مهم آن می باشد که فرد افسرده علاقه‌اش را به اغلب چیزهایی که قبلا دوست داشته از دست می‌دهد. پس آن هم‌روش که اشتها، خواب و همچنین سایر علایق تحت تاثیر قرار می‌گیرد، میل جنسی و زناشویی و جنسی هم در بعضی اختلالات روانپزشکی کاهش پیدا می‌کند. به عبارتی گاهی فقدان و همچنین کاهش میل جنسی و زناشویی و جنسی یکی از نشانه‌های افسردگی فرد می باشد. در شرایطی که فرد اضطراب یا اختلالی مثل وسواس دارد هم گاه به سختی می‌تواند با فرد غیره ای ارتباط و رابطه ای صمیمی برقرار کند.

خصومت‌های زن و همچنین شوهری را کنترل کنید

از موارد خیلی زیاد تاثیرگذار بر میل جنسی و زناشویی و جنسی تعاملات زن و همچنین شوهرهاست. دلخوری‌ها، خصومت‌های زن و همچنین شوهر و همچنین بی توجهی به نیازهای یکدیگر، پشت در اتاق خواب متوقف نشده و همچنین وارد زندگی جنسی و زناشویی می‌شوند. از مشخصات آن گونه اختلالات میل جنسی و زناشویی و جنسی آن می باشد که فرد اغلب، تکانه‌ها، انظار و افکار و همچنین خیال‌پردازی‌های جنسی و زناشویی و جنسی دارد ولی نسبت به روابط زناشویی و جنسی و زناشویی و جنسی با همسر خود بی‌علاقگی نشان می‌دهد. طبیعی می باشد که در آن موارد عمده مداخلات درمانی بایستی و حتما روابط کلی بین زوجین را هدف قرار دهد و همچنین نه صرفا تعامل جنسی و زناشویی و جنسی آنها را.

حریم خصوصی داشته باشید

مورد غیره ای که مهم می باشد شرایط فرهنگی و اجتماعی می باشد. زن و همچنین شوهرهایی که به دلیل زندگی‌های پیچیده امروزی حریم خصوصی کافی ندارند تا لحظاتی را با هم سپری کنند و همچنین روابط عاطفی داشته باشند یا افرادی که اصولا به واسطه مشکلاتی مثل شیفت‌های کاری متعدد یا ناهماهنگ بین زوج‌ها نمی‌توانند اوقات چندانی را با هم سپری کنند و همچنین. . . همه اینها نمونه‌هایی از شرایط فرهنگی و اجتماعی نامناسب خواهند بود. مثلا منزل و خانه‌ها کوچک‌تر شده و همچنین گاهی زوج‌ها از پدر و همچنین مادرشان هم نگه داری می‌کنند و همچنین هنگام و زمانی که بچه‌ها هم پهناور و بزرگ‌تر می شوند بعضاً یک اتاق خواب و همچنین حریم فردی یا شخصی جهت آنکه زوج راحت باشند، وجود ندارد. گاهی چند شیفت کار کردن، استرس بالا، مسائل اقتصادی و همچنین شغلی مشکلاتی را به وجود می‌آورد و همچنین دیگر قدرت جسمی و همچنین روانی جهت فرد باقی نمی‌گذارد. همه آن دغدغه‌های فرهنگی و اجتماعی بر میل جنسی و زناشویی و جنسی تاثیرگذار می باشد.

برانگیختگی جنسی و زناشویی و جنسی مهم‌تر از میل جنسی و زناشویی و جنسی می باشد

در کنار مسائل زیستی، روانشناختی، فرهنگی و اجتماعی و همچنین ارتباطی، دو نقطه مهم وجود دارد. تا چند سال شمسی پیش تصور بر آن بود که هنگام و زمانی که تغییرات بلوغ صورت گرفت دیگر همه آدم‌ها بایستی و حتما به روش مداوم شامل تمایلات جنسی و زناشویی و جنسی مستمر باشند. در مطالعات یکی، دو دهه اخیر مشخص شد شیوع اختلالات میل جنسی و زناشویی و جنسی به‌ویژه در زنان در بسیاری از جوامع و همچنین حتی بعضاً در کشورهای توسعه‌یافته خیلی زیاد قابل توجه می باشد. بنابراین یک علامت سوال پهناور و بزرگ پیش آمد که مگر می‌می شود آن اختلال تا آن حد شایع باشد؟ آن سوال منجر به تحقیقات بیشتری شد که نشان می‌داد علی رغم قبل که تصور می‌شد حتما پاسخ جنسی و زناشویی و جنسی انسان‌ها با میل جنسی و زناشویی و جنسی شروع می‌می شود و همچنین بعد برانگیختگی جنسی و زناشویی و جنسی اتفاق می‌افتد، گاهی بایستی و حتما برانگیختگی جنسی و زناشویی و جنسی به وجود بیاید و همچنین بعد میل جنسی و زناشویی و جنسی ساخته یا ایجاد می شود. در صورتی که سبک زندگی زن و همچنین شوهر به صورتی باشد که حالت اغوا کردن و همچنین برانگیختگی جهت هم نداشته باشند، ممکن می باشد که بعد از هفته‌ها هیچ یک تمایلی به برقراری ارتباط و رابطه جنسی و زناشویی و جنسی نشان ندهند ولی باید توجه داشت همین خانمی که میل جنسی و زناشویی و جنسی ندارد با هدیه گرفتن یک شاخه گل، نوازش، حرف‌های محبت‌آمیز و همچنین. . . برانگیخته می‌می شود و همچنین میل جنسی و زناشویی و جنسی در او بیدار می‌می شود. مردی هم که تحت تاثیر خستگی کاری شاید اصلا به ارتباط و رابطه جنسی و زناشویی و جنسی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن هم نمی‌کند، هنگام و زمانی که با پوشش، رفتار، جملات و همچنین فضای ویژه ای که توسط خانم فراهم شده مواجه می‌می شود تمایل جنسی و زناشویی و جنسی‌اش بروز می‌کند. پس تلاش دو فرد یا شخص جهت ساخته یا ایجاد شرایطی جهت برانگیختگی جنسی و زناشویی و جنسی خیلی زیاد تاثیرگذار می باشد.

تاثیر تداوم تجربه‌های خوشایند

نقطه مهم دیگر آن می باشد که چه با میل جنسی و زناشویی و جنسی، چه بدون آن هم و همچنین چه با برانگیختگی کافی یا بدون آن هم، هنگام و زمانی که یک ارتباط و رابطه جنسی و زناشویی و جنسی شکل می‌گیرد، در نهایت به چه تجربه‌ای ختم می‌می شود؟ آیا به تجربه‌ای رضایت‌قسمت و بخش ختم می‌می شود یا منجر به تجربه‌ای می‌می شود که فرد فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کند خواسته‌هایش نادیده گرفته شده و همچنین رضایت جنسی و زناشویی و جنسی‌اش فراهم نشده و همچنین با پایانی ناخوشایند خاتمه یافته می باشد.

آن مساله در ساخته یا ایجاد میل به تکرار یک تجربه نقش خیلی زیاد مهمی دارد و همچنین چنین شرطی شدن‌هایی منحصر به انسان نیست و همچنین شامل سایر پستانداران هم می‌می شود که تجارب خوشایند به صورت شرطی باعث می‌می شود که موجود زنده بخواهد تجربه را تکرار کند. در پس نتیجه آن می شود که تجربه خوب جنسی و زناشویی و جنسی منجر به درخواست مجدد جهت شروع رفتار جنسی و زناشویی و جنسی خواهد بود. در صورتی که آن تجاربی که رضایت‌قسمت و بخش نیست جهت مدتی ادامه پیدا کند، ممکن می باشد میل جنسی و زناشویی و جنسی زوجین جهت برقراری ارتباط با یکدیگر کاهش جدی نشان دهد.

آن مشکل موقت خیلی زیاد رایج می باشد

نباید فراموش کرد کاستی در میل جنسی و زناشویی و جنسی به صورت موقت مساله‌ای خیلی زیاد رایج می باشد که تحت تاثیر شرایط متنوع و گوناگون و مختلف فردی و همچنین فرهنگی و اجتماعی ساخته یا ایجاد می‌می شود. آن هم‌روش که هر فردی گاهی ممکن می باشد حال و همچنین حوصله انجام کاری را نداشته باشد ممکن می باشد تمایلش نسبت به دو ماه یا چند سال شمسی قبل هم تغییر کند. نفس آن تغییر الزاما بیماری نیست. زمانی آن مساله مستلزم و نیاز به مداخلات تشخیصی و همچنین درمانی پیدا می‌کند که جدی و همچنین ماندگار باشد، ماه‌ها طول بکشد و همچنین منجر به معظلات و مسائل و مشکلات جنسی و زناشویی می شود.

نقطه

بایستی و حتما بپذیریم میل جنسی و زناشویی و جنسی انسان‌ها در سنین متنوع و گوناگون و مختلف و همچنین در شرایط متغایر و متفاوت زندگی می‌تواند کم و همچنین زیاد می شود ولی در صورتی که آن شرایط ادامه‌دار می شود به روابط زناشویی و جنسی و زناشویی آسیب می‌زند و همچنین حتما بایستی و حتما زن و همچنین شوهر هر دو با هم به درمانگر رفت و آمد و مراجعه کنند تا تمام متغیرها همزمان بررسی کردن می شود و همچنین تعاملات جنسی و زناشویی و جنسی و همچنین گاه حتی غیرجنسی آنها اصلاح می شود.

* مشاور خانواده، متخصص علم پزشکی جدید فرهنگی و اجتماعی و همچنین فلوشیپ سلامت جنسی و زناشویی و جنسی

مجله زندگی ایده آل – دکتر سیدعلی آذین

افسردگی و همچنین اضطراب و همچنین اختلال در ارتباط و رابطه عاطفیتمایلات جنسی و زناشویی و جنسی در زنانمشاغل نامناسبمشغله فکری زیادمشکل کاهش میل جنسیمشکلات زندگی

کاهش میل جنسی و زناشویی و جنسی می تواند بیماری باشد؟ در تاریخ ۹ May 2016 | 3:09 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دلیل خودارضایی در زنان متاهل

دلیل خودارضایی در زنان متاهل |دلیل خودارضایی در زنان متاهل از ونوشه| خودارضایی یک عادت …