خانه / زیبایی / عملکرد بوتاکس روی پوست

عملکرد بوتاکس روی پوست

عملکرد بوتاکس روی پوست

|عملکرد بوتاکس روی پوست از ونوشه|

5665

بوتاکس کردن چه فوایدی جهت پوست دارد بوتاکس از چه موادی تشکیل یافته می باشد و همچنین چه واکنش هایی روی پوست انجام میدهد می خواهیم پی به مواد تشکیل دهنده بوتاکس ببریم

 در واقع نوعی سم می باشد با نام علمی بوتولینوم که توسط نوعی باکتری به نام کلستریدیوم بوتولینیوم ساخته یا ایجاد می می شود. در صورتی که آن سم از طریق خوراکی به بدن وارد می شود، باعث بروز بیماری فلج کننده خطرناکی به نام بوتولیسم خواهد شد. در واقع، اولین بار سال شمسی ۱۸۹۷، آن سم در مسمومیت های ناشی از نگهداری نامناسب غذا کشف شد ولی باید توجه داشت امروزه از تزریق مقدار کم آن هم به صورت زیر پوستی جهت صاف کردن چین و همچنین چروک های صورت و همچنین جوون تر نشان داده شدن پوست بهره بری و استفاده می می شود.

، در صورتی که بوتاکس در گرمای بالای ۸۵ درجه بیش از ۵ دقیقه بماند، از بین می رود و همچنین از آنجایی که مولکول آن هم خیلی حساس می باشد، بایستی و حتما از هنگام تولید تا مصرف در دمای بین ۰ تا ۲ درجه سانتی گراد نگهداری می شود. به دلیل احتمال وجود اسپورهای باکتری کلستریدیوم بوتولینوم می باشد که دادن عسل به کودکان زیر یک سال شمسی ممنوع می باشد.

نام بوتاکس را شرکت آلگران قسمتهای آخر سال شمسی ۱۹۸۰ روی آن ماده گذاشت. نهاد غذا و همچنین داروی آمریکا بهره بری و استفاده از بوتاکس را به عنوان یک داروی زیبایی، آرایشی جهت از بین بردن چین و همچنین چروک های پوستی متوسط تا عمیق در سال شمسی ۲۰۰۲ اثبات و یا تایید کرده می باشد.

تزریق بوتاکس جهت خانم های باردار و همچنین شیرده و همچنین افرادی که عفونت فعال پوستی در محل تزریق دارند، ممنوع می باشد. حداقل سن مجاز جهت تزریق بوتاکس ۱۸ تا ۲۰ سالگی می باشد ولی باید توجه داشت به روش کلی، انجام آن عمل قبل از ظاهر شدن چین های متوسط تا عمیق پوستی توصیه نمی می شود. در صورتی که یک بار تزریق بوتاکس داشته و همچنین متوجه شده اید که به آن هم حساسیت دارید، دیگر هرگز آن عمل را تکرار نکنید. افرادی که دچار بیماری های نقص ایمنی خواهند بود نیز بهتر می باشد از بوتاکس بهره بری و استفاده نکنند زیرا سیستم ایمنی آن اشخاص ضعیف تر از اشخاص عادی می باشد. مبتلایان به بیماری های عضلانی- اسکلتی مثل میاستنی گراو و همچنین ALS هم داوطلبان خوبی جهت بوتاکس نیستند.

در صورتی که از بوتاکس جهت رفع چین و همچنین چروک گردن بهره بری و استفاده می شود، ممکن می باشد عوارضی مانند تغییر صدا و همچنین مشکل در بلع ساخته یا ایجاد کند. بعضی مواقع از بوتاکس جهت کاهش مقدار و اندازه و میزان تعریق در کف دست ها یا زیر بغل بهره بری و استفاده می می شود. نهاد غذا و همچنین داروی آمریکا آن کاربرد بوتاکس را در سال شمسی ۲۰۰۴ اثبات و یا تایید کرد.

مکانیسم اثر بوتاکس به آن صورت می باشد که بعد از تزریق، در انتهای اعصابی که به عضله دستور انقباض می دهد، مستقر می می شود و همچنین از آزاد شدن مواد شیمیایی که مسوول انقباض عضله می باشد، جلوگیری می کند و همچنین در پس نتیجه آن می شود که عضله فلج می می شود و همچنین آن فلج ۳ تا ۶ ماه طول می کشد.

در مواردی که جهت زیبایی از تزریق بوتاکس بهره بری و استفاده می می شود، مقدار تزریق خیلی زیاد کم می باشد بنابراین معمولا وارد گردش خون نمی می شود و همچنین در پس نتیجه آن می شود که عوارض سیستمیک چندانی ندارد ولی باید توجه داشت ممکن می باشد در بعضی اشخاص، عوارض موضعی ناشی از تزریق بوتاکس آزاردهنده می شود. شامل آن عوارض می قدرت به سوزش و همچنین قرمزی در محل تزریق که بعد از چند ساعت خودبه خود برطرف می می شود و همچنین افتادگی پلک اشاره کرد. بی احساس و همچنین ماسکه شدن صورت اشخاص نیز از عوارض تزریق بوتاکس می باشد.

منبع:

 هفته نامه سلامتup to date

بوتاکستاثیرات بوتاکسدرمان با بوتاکسسردردمیگرنی با بوتاکسفواید بوتاکس

عملکرد بوتاکس روی پوست در تاریخ ۲۷ April 2016 | 4:08 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه  جلوگیری از ریزش مو در شیمی …