آموزش کامل طرز تهیه سوپ سیب‌ زمینی

سوپ سیب‌ زمینی , طرز تهیه سوپ سیب‌ زمینی , پخت غذای سوپ سیب‌ زمینی

ونوشه » جهت آن پست آموزش طرز تهیه سوپ سیب‌ زمینی را آماده کرده ایم جهت دیدن دستور پخت و پز و آشپزی ، آن پست را دنبال کنید

مواد مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت سوپ سیب‌ زمینی یک فرد یا شخص :

روغن زیتون : یک قاشق غذاخوری

پیاز کوچک : یک‌دوم عدد

هویج کوچک : یک‌دوم عدد

سیر : ۳ حبه

گوجه‌فرنگی : یک و همچنین یک‌ دوم عدد

فلفل دلمه‌ای قرمز : یک‌دوم عدد

پودر فلفل قرمز : به مقدار دلخواه

سیب‌زمینی متوسط : یک عدد

آب مرغ : یک پیمانه

برگ سبزیجات : برگ بو، آویشن و همچنین جعفری

نمک و همچنین فلفل : به مقدار مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری

طرز تهیه سوپ سیب‌ زمینی :

روغن را درون یک ظرف ریخته و همچنین آن هم را روی حرارت ملایم بگذارید. پیاز و همچنین هویج را خرد کرده و همچنین درون روغن بریزید. حدود ۵ دقیقه آنها را روی حرارت به هم بزنید. سپس گوجه را درون مخلوط‌کن ریخته و همچنین پوره کنید. بعد به همراه سیر و همچنین کمی نمک درون ظرف ریخته و همچنین ۲ دقیقه به‌هم بزنید تا رنگ پوره گوجه تیره می شود.فلفل دلمه‌‌ای را خلال کنید. درون ظرف ریخته و همچنین ۵ دقیقه همراه مواد دیگر تفت دهید. حالا سیب‌زمینی را خرد کرده به همراه آب مرغ و همچنین سبزیجات درون ظرف بریزید. بگذارید تا جوش بیاید. ادویه آن هم را مقدار و اندازه کنید. حرارت را کم کنید. در ظرف را گذاشته و همچنین یک ساعت بگذارید تا بپزد. سپس برگ‌های سبزیجات را از درون غذا برداشته و همچنین با تزئین دلخواه سرو کنید. می‌توانید سوپ را داخل مخلوط‌کن بریزید و همچنین سپس سرو کنید.

سیب‌زمینی منبع غنی از کربوهیدرات می باشد و همچنین حاوی مقدار اندکی پروتئین. بنابراین رژیم غذایی مناسبی جهت افرادی می باشد که لاغر خواهند بود و همچنین نیت و اراده افزایش وزن دارند. به علت داشتن کربوهیدرات هضم سیب‌زمینی آسان می باشد و همچنین می‌تواند جهت بیماران و همچنین کودکانی که نمی‌توانند غذاهای پیچیده را هضم کنند ولی به انرژی مستلزم و نیاز دارند به عنوان جایگزین به کار رود. ویتامین‌های C، B و همچنین مواد معدنی مانند پتاسیم، منیزیم، فسفر و همچنین روی موجود در سیب‌زمینی به حفظ سلامت پوست کمک می‌کند. همچنین ویتامین‌ها، کلسیم و همچنین منیزیم به رهایی از رماتیسم کمک می‌کند. البته اثر سیب‌زمینی روی افزایش وزن عارضه‌ای می باشد که اشخاص رماتیسمی را آزار می‌دهد.سیب‌زمینی بر التهاب‌ها چه از نوع داخلی و همچنین چه خارجی تاثیر مثبتی دارد. از آنجا که سیب‌زمینی حاوی ویتامین C (یک آنتی‌اکسیدان خوب و همچنین ترمیم‌کننده مناسب)‌، پتاسیم و همچنین ویتامین B6 می باشد باعث بهبود التهاب در سیستم گوارش مانند روده‌ها می‌می شود. همچنین رژیم غذایی مناسبی می باشد جهت افرادی که دچار زخم‌های دهانی خواهند بود. هر سیب‌زمینی کوچک (۱۳۸ گرم)‌ پخته شده حاوی ۱۲۸ کالری و همچنین ۱۰ قسمت و بخش آن هم از کربوهیدرات تشکیل شده می باشد. همچنین سیر باعث کم شدن چربی و همچنین فشار خون شده و همچنین خاصیت ضد میکروبی جهت دستگاه گوارش دارد. همچنین و علاوه بر آن هم اثر آنتی‌اکسیدانی سیر باعث می‌می شود که بتواند از بروز بعضی از سرطان‌ها پیشگیری کند. البته بایستی و حتما بدانید که سیرخام نباید بیش از مقدار و اندازه مصرف می شود چرا که به دستگاه گوارش آسیب می‌رساند. همچنین افرادی که به سیر حساسیت دارند نباید آن هم را مصرف کنند. نشانه ها و علائم حساسیت به سیر عبارتند از: جوش‌های پوستی و همچنین سردرد بعد از مصرف سیر.

سوپ چغندر , طرز تهیه سوپ چغندر , پخت غذای سوپ چغندر

منبع: jamejamonline.ir

آموزش کامل طرز تهیه سوپ سیب‌ زمینی