خانه / زیبایی / مقابله با ایجادکننده های چین و همچنین چروک

مقابله با ایجادکننده های چین و همچنین چروک

مقابله با ایجادکننده های چین و همچنین چروک

|مقابله با ایجادکننده های چین و همچنین چروک از ونوشه|

 post202a

 ساخته یا ایجاد چین و همچنین چروک را چگونه می قدرت متوقف کرد چه عواملی نقش بسیاری در بروز چین و همچنین چروک روی پوست ما دارند  مهمترین آن هم ها را در آن مطلب به تو معرفی خواهیم کرد

یکی از تصورات ناخوشایند جهت هر فرد، ظهور زودرس چین و همچنین چروک های پوستی در سنین جوانی می باشد.

ما دائما سعی می‌ کنیم با کمک کرم‌ ها و همچنین لوسیون‌ های ضد چروک تا جایی که می‌ توانیم ظهور آن چروک‌ ها را به تعویق بیندازیم غافل از آنکه شاید طرز زندگی کردن و همچنین عادت ‌های ما دلیل پیر شدن ظاهرمان باشد.

در اینجا ۹ علت شایع پیری زودرس پوست و همچنین روش های مقابله با آن هم ها را بخوانید:

نور خورشید: قرار گرفتن در معرض نور خورشید یک عامل خیلی زیاد مهم در بروز لکه های پوستی، چین و همچنین چروک و همچنین کاهش قابلیت ارتجاعی پوست بعلاوه افتادگی پوست می باشد. در واقع ۷۰ قسمت و بخش از روند پیری پوست بستگی به میزانی نوری دارد که از خورشید به روش مستقیم به پوست انتقال یافته می باشد. تابش خورشیدی باعث شتاب در تخریب الیاف کلاژن در پوست از طریق فرایند اکسیداسیون می می شود و همچنین پدیده ای به نام الاستوزیس خورشیدی ساخته یا ایجاد می می شود. اکسیداسیون همچنین باعث آسیب به سلول های پوست شده و همچنین منجر به تقسیم غیر طبیعی آن سلول ها می می شود. بنابراین تابش نور خورشیدی خطر ابتلا به ضایعات بدخیم و همچنین پیش بدخیم پوست را افزایش می دهد و همچنین البته پوست را خشن، نارک و همچنین پر چین و همچنین چروک می کند.

راه حل: مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری نیست که کلا آفتاب را از زندگی خود حذف کنید تنها و فقط بایستی و حتما هر بار که از منزل و خانه خارج می شوید، یک کرم ضد آفتاب مناسب با اس پی اف یا فاکتور حفاظت در برابر خورشید حداقل ۱۵ را بهره بری و استفاده کنید. فراموش نکنید که نور خورشید در ساعات ۱۰ تا ۴ بعد از ظهر بیشترین آثار مخرب را دارد.

سیگار کشیدن: سیگار باعث چین و همچنین چروک های زودرس و همچنین بخصوص در مکان هایی از پوست می می شود که نازک ترند. مانند دو طرف چشم، خطوط جذاب و جالب و خنده، بالای لب فوقانی. آن خطوط معمولا ۱۰ تا ۱۵ سال شمسی زودتر در اشخاص سیگاری نسبت به غیر سیگاری ها ظاهر می می شود. بروز آن تغییرات پوستی به آن دلیل می باشد که در میان اشخاص سیگاری سطح ویتامین ث بدن کاهش می یابد. ویتامین ث جزء کلیدی تولید الیاف کلاژن می باشد که مسئول حفظ جوانی و همچنین سلامت پوست خواهند بود.

راه حل: در صورتی که تو یک فرد سیگاری هستید، از پزشک خود می توانید در مورد راه های ترک سیگار مشورت بگیرید. می توانید از مباحث و مطالب آموزشی موجود در اینترنت و همچنین کتاب های مرتبط به ترک سیگار هم بهره بری و استفاده کنید.

رژیم غذایی کم پروتئین و همچنین سرشار از کربوهیدرات های ساده: رژیم غذایی غنی از قندهای ساده و همچنین شیرینی باعث می می شود بافت همبند پوست سفت و همچنین سخت می شود و همچنین قابلیت ارتجاعی خود را از دست بدهد. از سوی دیگر پروتئین کامل جهت تولید ساختارهای پروتئینی که جهت ظاهر پوست حیاتی خواهند بود، مانند اسید هیالورونیک، کلاژن و همچنین فیبرهای آلاستین مهم می باشد.

راه حل: جهت حفظ شادابی پوستتان از همین در حال حاظر به سراغ منابع پروتئین کامل بخصوص لبنیات و همچنین گوشت های کم چرب، تخم مرغ، آجیل فاقد نمک، سویا، و همچنین غذاهای دریایی بروید.

رژیم غذایی کم میوه و همچنین کم سبزی: میوه ها و همچنین سبزیجات سرشار از آنتی اکسیدان ها خواهند بود. از طرفی قرار گرفتن در معرض نور خورشید، سیگار، بیماری های مزمن، آلودگی هوا و همچنین … فرد را در معرض آسیب های اکسیداسیون قرار می دهد. آنتی اکسیدان های محلول در رژیم غذایی مانند لیکوپن، لوتئین، بتاکاروتن، و همچنین سایر آنتی اکسیدان های موجود در میوه ها و همچنین سبزیجات تا حد بسیاری فرایند آسیب های اکسیداتیو را کاهش می دهد.

راه حل: سراغ میوه ها و همچنین سبزیجات غنی از ویتامین ث بروید که جهت تولید کلاژن ضروری می باشد. انواع توت ها سرشار از آن ویتامین خواهند بود.

رژیم های لاغری: رژیم‌های غیراستاندارد و همچنین مداوم باعث پیری زودرس پوست می ‌شوند. آن رژیم‌ ها معمولا همراه با پایین و همچنین بالا رفتن مداوم وزن خواهند بود. اضافه وزن باعث می‌ می شود پوست کشیده می شود و همچنین الاستیسیتی آن هم کاهش یابد. از طرف دیگر کاهش وزن باعث ساخته یا ایجاد چین و همچنین چروک و همچنین شل شدن پوست می ‌می شود. مصرف بیش از حد نمک، سیب ‌زمینی سرخ کرده، قهوه و همچنین شیرینی ‌جات نیز در طولانی ‌مدت به پوست آسیب می ‌رساند و همچنین باعث پیری زودرس پوست می گردد.

راه‌حل: بهترین حالت کاهش وزن کم کردن نیم کیلو در هفته می باشد.

استرس: استرس عاطفی طولانی مدت باعث ترشح زیاد هورمون های استرس مانند کورتیزول و همچنین آدرنالین می می شود. آن هورمون ها روند پیری را با سرکوب سنتز طبیعی بافت همبند، چاق شدن صورت، و همچنین آسیب به تراکم استخوانی اکثرا و بیشتر می کنند.

راه حل: جهت کاهش استرس می ‌توانید از یک مشاور روانشناس کمک بگیرید یا ورزش را به فهرست کارهای هر روز خدا ‌تان اضافه کنید. مدیتیشن و همچنین انجام کارهای مورد علاقه‌ تان نیز تاثیر بسزایی روی استرس می ‌گذارند.

کمبود خواب: کمبود خواب به سلول ‌های پوستی فشار می ‌آورد و همچنین تولید سلول ‌های جدید را مختل می ‌کند. از طرفی باعث استرس می‌می شود و همچنین کل سیستم بدن را به هم می ‌ریزد در پس نتیجه آن می شود که دور چشمان ‌تان تیره شده و همچنین روز به روز چروک‌ها عمیق‌ تر می شوند.

راه حل: هرشب بین ۷ تا ۸ ساعت خواب مداوم داشته باشید و همچنین از خوابیدن هنگام روز خودداری کنید.

نوشیدن الکل: نوشیدن الکل باعث آسیب به بافت و همچنین رنگ پوست می می شود. یک یاز نشانه های مضر و همچنین بد مصرف الکل قرمزی پوست گونه ها و همچنین روی پل بینی به دلیل تغییر ظاهر مویرگ ها می باشد.

راه حل: در صورتی که می خواهید آن عوارض پوستی ناشی از الکل را برطرف کنید، تنها چاره آن می باشد که الکل را کنار بگذارید و همچنین در عوض هر روز خدا ۶ تا ۸ لیوان آب بنوشید.

بهره بری و استفاده از لوازم آرایشی: لوازم آرایشی به خودی خود باعث پیری زودرس و همچنین چروک پوست نمی‌ شوند ولی باید توجه داشت می ‌توانند باعث خشکی پوست شوند. خشکی نیز می‌ تواند حالت چروک کاذب ساخته یا ایجاد کند. معمولا یکی از علل چروک به صورت کاذب، خشکی شدید پوست می باشد که با بهره بری و استفاده از لوازم آرایشی نامرغوب ممکن می باشد، اتفاق بیفتد و همچنین باعث پیری زودرس پوستتان می شود.

راه‌حل: هنگام خرید لوازم آرایشی حتما به برچسب استاندارد آنها توجه کنید و همچنین قبل از خواب به روش کامل آنها را از صورت خود پاک نمایید.

منبع:healthyandnaturalworld.com

آوای سلامت

 

پوستهای خشکپیری پوستپیشگیری از چروک پوستتیرگی و همچنین پف و همچنین چروک‌های عمیق‌چین و همچنین چروکچین و همچنین چروک پوستکرم‌های دور چشم

مقابله با ایجادکننده های چین و همچنین چروک در تاریخ ۲۶ April 2016 | 2:08 am نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه  جلوگیری از ریزش مو در شیمی …