آموزش کامل طرز تهیه کباب کوبیده به روش سنتی

کباب کوبیده, طرز تهیه کباب کوبیده , پخت غذای کباب کوبیده

ونوشه » جهت آن پست آموزش طرز تهیه کباب کوبیده به روش سنتی را آماده کرده ایم جهت دیدن دستور پخت و پز و آشپزی ، آن پست را دنبال کنید

مواد مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت کباب کوبیده به روش سنتی ۴ تا ۵ فرد یا شخص :

گوشت گوسفند : ۲ بار چرخ شده

    یک کیلوگرم

پیاز : ۲ عدد متوسط

نمک و همچنین فلفل

 به مقدار کافی

طرز تهیه کباب کوبیده به روش سنتی :

ابتدا پیازها را با رنده خورد کرده آنها را در یک صافی بریزید و همچنین آب پیاز را از آن هم بگیرید.گوشت چرخ کرده را به همراه نمک وفلفل به پیاز رنده شده اضافه میکنیم و همچنین آن مخلوط را کاملا ورز میدهیم تا زمانی که گوشت ما حالت چسبندگی پیداکند گوشت را حدود ۴-۵ ساعت در یخچال قرار میدهیم تا حالت خود را بگیرد و همچنین به سیخ نچسبد زیرا و به درستی که هر چه گوشت سردتر باشد از روی سیخ نمیریزد.فراموش نکنید که خوب ورز دادن کباب کوبیده یکی از رازهای نریختن آن هم می باشد.

نقطه:

گوشت کباب کوبیده را ۲بار چرخ کنید. در ضمن یا آن هم را به صورت خالص از گوشت گوسفند آماده کنیدچون لذیذتر و همچنین نرم تر میشود و همچنین روش سنتی آن هم از گوشت گوسفند خالص می باشد. یا از ترکیب گوشت گوسفند و همچنین گوساله بهره بری و استفاده کنید که میتواند هم برایتان به صرفه تر باشدهم از قسمت و بخش ریختن کباب از روی آتش بکاهد.پخت کباب کوبیده با گوشت گوساله به‌تنهایی امکان ندارد زیرا گوشت گوساله فاقد چربی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد. البته بهره بری و استفاده از قسمت‌های خیلی چرب گوشت گوسفند نیز جهت پخت کباب کوبیده مناسب نیست.

اکنون که گوشت کباب آماده جهت سیخ کشیدن می باشد بایستی و حتما به نکاتی مهم توجه کرد:

کاسه کوچکی که درون آن هم مقداری آب سرد می باشد را کنار دستتان بگذارید، حال پیش از برداشتن گوشت ابتدا دستهایتان را در آب خیس کنید بعد یک مشت از مایه کباب را بردارید به صورت دوک درآورید و همچنین به همین صورت که مایع در دستتان قرار دارد سیخ را بر روی آن هم قرار دهید و همچنین گوشت را در سطح سیخ بپوشانید. در آن حالت دوباره دست خود را با آب خیس کنید و همچنین روی سیخ به مقدار و اندازه های مشخص و همچنین تکراری فشار میدهیم تا اثر انگشت مان روی کباب بماند. بایستی و حتما توجه کنید که اول و همچنین آخر هر گوشت روی سیخ را بایستی و حتما کاملا فشار دهیم که به سیخ حسابی بچسبد در واقع گوشت را از ۲ طرف سیخ کاملا میچسبانیم که نریزد. حال کباب های سیخ کشیده را کنار میگذاریم و همچنین آتش را آماده میکنیم.

کباب ها را روی آتش میگذاریم نقطه مهم آن می باشد که در ابتدا کباب ها رامرتب باد میزنیم که گوشت خودش رابگیرد و همچنین نریزد
بعد از آنکه کمی خودش را گرفت و همچنین کمی برشته شد دیگر باد نمیزنیم تا با حرارت ملایم بپزد و همچنین مغز پخت می شود.
در ضمن کباب نباید زیاد برشته وخشک می شود.

میتوانید در کنار کباب ها گوجه نیز کباب کنید در صورتی که کمی گوجه ها نرم تر باشد راحتتر کباب میشوند
در ضمن زمان پخت گوجه از کباب اکثرا و بیشتر می باشد پس میتوانید زودتر گوجه ها را کباب کنید و همچنین در کنار منقل بگذارید تا گرم بماند.

میتوانید در صورتی که فلفل سبز هم در دسترس داشتید، کباب کنید زمان پخت فلفل سبز کم می باشد و همچنین زود آماده میشود.
معمولا همراه با آن کباب ، مصرف سبزی خوردن به خصوص ریحان و همچنین پیاز حلقه شده خیلی زیاد مطبوع و همچنین مناسب می باشد.
آن کباب را میتوانید هم با نان نوش جان کنید هم با برنج.

نکاتی که نباید در تهیه کباب کوبیده انجام دهید:

از آرد یا تخم مرغ نباید بهره بری و استفاده کرد:

– وجود آرد و همچنین یا خرده نان باعث خمیری شدن کباب میشود . وجود تخم مرغ باعث سوختن سریع روی سطح کباب میشود.
کباب کوبیده مرغ , طرز تهیه کباب کوبیده مرغ , پخت غذای کباب کوبیده مرغ

منبع : javoony.com

آموزش کامل طرز تهیه کباب کوبیده به روش سنتی