خانه / زیبایی / ویژگی ها و همچنین فاکتورهای یک ضدآفتاب خوب

ویژگی ها و همچنین فاکتورهای یک ضدآفتاب خوب

ویژگی ها و همچنین فاکتورهای یک ضدآفتاب خوب

|ویژگی ها و همچنین فاکتورهای یک ضدآفتاب خوب از ونوشه|

599
چه نوع کرم ضد آفتابی جهت پوست تو مفید می باشد ملاک های مهم جهت انتخاب کرم ضدآفتاب چیست و همچنین چه مواردی را جهت تهیه یک کرم مناسب ضدآفتاب بایستی و حتما در نظر بگیریم

 جهت بسیاری از تو مقایسه کردن دو یا چند ضد آفتاب کاری پیچیده و همچنین گیج کننده می باشد و همچنین انتخاب یکی از آن هم ها قطعا تو را به چالش خواهد کشید . در صورتی که چه انتخاب مناسب ترین ضد آفتاب کار مهمی می باشد ولی بهره بری و استفاده درست از ضد آفتاب نیز اهمیت بالایی خواهد داشت و همچنین بهره بری و استفاده صحیح از ضد آفتاب حتی امر مهم تری می باشد که بسیاری از ما  آن هم را به درستی بلد نیستیم . پس پیش از آن که به ساحل بروید و همچنین یا در معرض آفتاب قرار گیرید آن دو اصل را در مورد ضدآفتاب ها یاد بگیرید.
بهترین ضد آفتاب کدام می باشد ؟
ضد آفتاب ها با دو روش از پوست تو در برابر اشعه های مضر نور خورشید یا  UV یا فرا بنفش محافظت می کنند . بعضی از آن هم ها نور آفتاب را منعکس کرده و همچنین بازتاب می دهند و همچنین مانع رسیدن آن هم به پوست تو می شوند و همچنین بعضی دیگر نور را جذب کرده و همچنین مانع رسیدن آن هم ها به پوست تو خواهند شد . تا چندین سال شمسی پیش انتخاب ضدآفتاب مناسب به معنای انتخاب یک ضدآفتاب با فاکتور محافظت در برابر آفتاب یا SPF  بالاتر بود که در واقع نشانگر مقدار و اندازه و میزان محافظت آن هم ضدآفتاب در برابر یک اشعه سرطانزا یعنی آن هم UVB بود .
در واقع تعریف SPF به صورت ” مقدار و اندازه و میزان محافظت از پوست تنها در برابر اشعه UVB ” می باشد .ولی باید توجه داشت مطالعات گسترده نشان داد که اشعه فرابنفش A یا UVA نیز سرطان زا بوده و همچنین ریسک سرطان پوست را افزایش می دهد . ولی باید توجه داشت UVA تو را دچار آفتاب سوختگی نخواهد کرد و همچنین تنها به پوست تو نفوذ می کند و همچنین چین و همچنین چروک ساخته یا ایجاد می کند . حتی بر طبق آمار نهاد Environmental Protection Agency تا ۹۰ قسمت و بخش تغییرات پوست ناشی از افزایش سن توسط قرارگیری در معرض اشعه مضر UVA در سرتاسر زندگی ساخته یا ایجاد می می شود .
ضد آفتاب های جدید وسیع الطیف :
بهترین ضد آفتاب یا به عبارتی مناسب ترین ضد آفتاب جهت تو کدام می باشد؟ طبیعتا تو یک ضد آفتاب وسیع الطیف یا با محافظت چندگانه هم در برابر UVB و همچنین هم در برابر UVA می خواهید. محتویات چنین ضدآفتاب وسیع الطیفی معمولا شامل بنزوفنون ها ( اکسی بنزن ) ، سینامات ها ( اکتیل متیل سینامات و همچنین سینوکسات ) ، سولیسوبنزن ، سالیسیلات ، تیتانیوم دی اکساید ، زینک اکساید ، آووبنزن (پارسول ۱۷۸۹ ) و همچنین اکامسول (مکسوریل اِس ایکس ) می باشد .
۱ – ضدآفتاب با SPF اکثرا و بیشتر از ۱۵ :
SPF یا فاکتور محافظت در برابر UVB نشان می دهد که ضدآفتاب تا چه مقدار و اندازه در برابر آفتاب سوختگی ناشی از UVB مقاوم می باشد. مثلا در صورتی که تو معمولا ظرف ۱۰ دقیقه در هنگام قرارگیری در آفتاب دچار آفتاب سوختگی می شوید ، بهره بری و استفاده از یک ضدآفتاب با عیار محافظتی در برابر آفتاب یا SPF معادل ۱۵ آن زمان را ۱۵ برابر می کند یعنی تو بعد از ۱۵۰ دقیقه قرارگیری در معرض آفتاب ، دچار آفتاب سوختگی خواهید شد .
جهت اغلب شهروندان و مردم شهر SPF 15 مناسب می باشد ولی افرادی که پوست حساس تری دارند ، افرادی که سابقه خانوادگی سرطان پوست دارند و همچنین یا سابقه ای از بیماری هایی نظیر لوپوس که حساسیت به نور خورشید را افزایش می دهند بایستی و حتما ضدآفتاب هایی با SPF 30 و همچنین بالاتر را در نظر بگیرند .به خاطر داشته باشید هر چه ضدآفتاب SPF بالاتری داشته باشد فایده آن افزایش کمتر خواهد بود! بر خلاف نظر تو SPF 30 دو برابر SPF 15 کارآیی یا محافظت در برابر UVB نخواهد داشت، یک ضدآفتاب با عیار حافظتی یا SPF 15 تقریبا ۹۳ قسمت و بخش از UVB نور خورشید را فیلتر می کند حال آنکه یک ضد آفتاب با SPF 30 تقریبا ۹۷ قسمت و بخش از UVB نور آفتاب را فیلتر می کند.
۲ – ضد آفتاب شامل محافظت در برابر اشعه UVA :
در حال حاضر هیچ معیار دقیقی جهت مقدار و اندازه گیری و همچنین مقایسه مقدار و اندازه و میزان خوب بودن یک ضدآفتاب در محافظت برابر UVA وجود ندارد .ولی تو می توانید با دقیق شدن در محتویات یک ضد آفتاب به نتایجی در خور توجه برسید :
به دنبال یک ضد آفتاب با محتویات زیر باشید :
اکامسول ECAMSULE ، آووبنزن AVOBENZONE ، اکسی بنزن OXYBENZONE ، دی اکسید تیتانیوم TITANIUM DIOXIDE،سولیسوبنزن SULISOBENZONE و همچنین اکسید زینک ZINC OXIDE . هرکدام از آن محتویات به پوست تو در محافظت در برابر UVA کمک می کند .
اکامسول :
یک ترکیب جدیدا شناخته شده و همچنین اثبات و یا تایید شده محافظت کننده در برابر UVA که نرخ نسبتا بالایی نیز دارد .
تیتانیوم دی اکساید و همچنین زینک اکساید :
گزینه های خیلی زیاد ارزان تر محافظت در برابر UVA که از قدیم هم در ترکیبات ضدآفتاب وجود داشته اند.اگرچه در قدیم کمی چهره را بی روح و همچنین رنگ پریده می کردند ولی روش های جدید آن اشکال را برطرف نموده می باشد.
۳ – ضدآفتاب مقاوم در برابر آب و همچنین عرق کردن:
در صورتی که نیت و اراده ورزش کردن یا بودن در آب را دارید ارزش آن هم را دارد که از یک ضدآفتاب مقاوم در برابر آب و همچنین تعریق بهره بری و استفاده نمایید .نهاد غذا و همچنین داروی آمریکا یا FDA به ضدآفتابی مقاوم در برابر آب می گوید که بعد از ۴۰ دقیقه قرارگیری در آب سطح SPF خود را حفظ کند . خیلی مقاوم در برابر آب یا Very Water Resistant به ضد آفتابی گفته می می شود که بعد از ۸۰ دقیقه قرارگیری در آب ، سطح SPF خود را حفظ نماید . آن ضد آفتاب ها WATER PROOF نیستند و همچنین در فواصل زمانی خاص مستلزم و نیاز به تجدید شدن دارند .
۴ – ضد آفتاب از برندی که دوستش دارید :
حتی در صورتی که همه متخصصین یک برند را به تو توصیه کنند ، در صورتی که تو آن هم برند را دوست نداشته باشید از آن هم بهره بری و استفاده نخواهید کرد . تجربه فردی یا شخصی خیلی زیاد اهمیت دارد .
۵ – ضد آفتاب دوست دار کودکان :
پوست حساس نوزادان و همچنین کودکان به راحتی با محتویات شیمیایی موجود در ضدآفتاب های بزرگسالان تحریک می می شود . از خریدن ضدآفتاب هایی حاوی PABA یا PARA AMINO BENZOIC ACID و همچنین نیز بنزوفنون ها نظیر دی اکسی بنزن ، اکسی بنزن و همچنین سولیسو بنزن جهت کودکان و همچنین نوزادان خود خودداری کنید . ضدآفتاب های کودکان حاوی ترکیبات کم تر تحریک کننده ای نظیر دی اکسید تیتانیوم و همچنین اکسید زینک خواهند بود که بر خلاف ترکیبات شیمیایی آسیبی به پوست نوزادان و همچنین کودکان نمی رسانند .
۶ – ضدآفتاب مناسب پوست حساس و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات پوستی :
افرادی که پوست حساس دارند یا بیماری هایی نظیر روزاسه دارند نیز از بهره بری و استفاده کردن از ضدآفتاب های کودکان یا مشابه کودکان منفعت بیشتری می برند. آن اشخاص نیز مشابه کودکان بایستی و حتما از خریدن ضدآفتاب هایی حاوی PABA یا PARA AMINO BENZOIC ACID و همچنین نیز بنزوفنون ها نظیر دی اکسی بنزن ، اکسی بنزن و همچنین سولیسو بنزن خودداری کنند .همچنین آن اشخاص نباید از ضدآفتاب های حاوی الکل ، عطر و همچنین نگه دارنده ها بهره بری و استفاده نمایند .
بهره بری و استفاده از ضد آفتابپاک کنندگی قویپودر تالکدیابتی ها و همچنین مراقبت از پوستگرفتن حمام ها و همچنین دوش های داغمراقبت از پوست

ویژگی ها و همچنین فاکتورهای یک ضدآفتاب خوب در تاریخ ۲۵ April 2016 | 10:08 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه  جلوگیری از ریزش مو در شیمی …