آموزش کامل طرز تهیه دسر فروماژ پرتقال

فروماژ پرتقال , طرز تهیه فروماژ پرتقال , پخت غذای فروماژ پرتقال

ونوشه » جهت آن پست آموزش طرز تهیه فروماژ پرتقال را آماده کرده ایم جهت دیدن دستور پخت و پز و آشپزی ، آن پست را دنبال کنید

آن روزها خانم‌های با سلیقه در هر رفت و همچنین آمدی به منزل دوستان با دسر جدیدی مواجه می‌شوند و همچنین بازار دسرسازی داغ داغ می باشد. از آنجا که فصل پرتقال می باشد مناسب دیدیم آموزش یک دسر مخصوص با بهره بری و استفاده از پرتقال برایتان ذکر کنیم .

آن دستور جهت ۶ – ۵ فرد یا شخص کافی می باشد.

مواد مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت فروماژ پرتقال :

زرده تخم‌ مرغ : ۴  عدد

شکر : یک و همچنین یک چهارم پیمانه (۲۰۰ گرم)

وانیل : یک چهارم قاشق چایخوری

آب پرتقال : ۵ پیمانه (۳۸۰ گرم)

خامه پاستوریزه : یک پیمانه (۲۰۰ گرم)

ورق ژلاتین ضخیم : ۴ ورق

رنده پوست پرتقال : نصف قاشق چایخوری

طرز تهیه فروماژ پرتقال :

زرده تخم مرغ، شکر و همچنین وانیل را با همزن می‌زنید تا کرم رنگ و همچنین غلیظ می شود. سپس ورق ژلاتین را در آب سرد نرم کرده و همچنین در یک دوم پیمانه آب جوش حل کنید. وانیل و همچنین زرده را باهم مخلوط کرده و همچنین شکر را به آب پرتقال اضافه کنید. سپس ژلاتین حل شده را اضافه کرده و همچنین مجددا مخلوط کنید و همچنین هم بزنید. در آن مرحله رنده پوست پرتقال و همچنین خامه را اضافه کنید. مایه کاملاً صاف و همچنین یکدست را در ظرف مخصوص دسر بریزید و همچنین در یخچال قرار دهید. بعد از چند ساعت که کرم بسته شد قالب دسر را در آب ولرم قرار دهید و همچنین بلافاصله در ظرف مخصوص سرو برگردانید.در صورتی که زمان نگهداری در یخچال کافی نباشد دسر تو خودش را نمی‌گیرد. جهت آن منظور ۴ ساعت ماندن در یخچال معمولا کافی می باشد.

دسر کدو حلوایی , طرز تهیه دسر کدو حلوایی , پخت غذای دسر کدو حلوایی

منبع: jamejamonline.ir

آموزش کامل طرز تهیه دسر فروماژ پرتقال