خانه / زناشویی / آزار جنسی و زناشویی و جنسی توسط همسر

آزار جنسی و زناشویی و جنسی توسط همسر

آزار جنسی و زناشویی و جنسی توسط همسر

|آزار جنسی و زناشویی و جنسی توسط همسر از ونوشه|

image_13950205473996
معظلات و مسائل و مشکلات جنسی و زناشویی و جنسی میان زوجین را چگونه می قدرت حل کرد چه عواملی در ساخته یا ایجاد آن قبیل معظلات و مسائل و مشکلات نقش دارند اقدام به آزار جنسی و زناشویی و جنسی توسط همسران با چه باره هایی پدید می آید

 تجاوز جنسی و زناشویی و جنسی، طیف وسیعی از رفتارهای توهین آمیز را مانند تجاوز به عنف (تهدید یا بدون تهدید به خشونت‌های دیگر)، مجبور کردن به رفتارهای جنسی و زناشویی و جنسی اجباری، ضرب و همچنین جرح و همچنین اجبار به دیدن کردن پورنوگرافی را شامل می می شود.

به نقل از سلامت نیوز، خشونت خانگی آسیب فرهنگی و اجتماعی شایع و همچنین ناپسندی می باشد که اغلب به صورت پنهان و همچنین در مواردی هم به صورت آشکار اتفاق می‌افتد که می‌تواند در درازمدت تاثیرات و همچنین اثرات مخرب و همچنین جبران ناپذیری بر سلامت خانواده بگذارد. همچنین و علاوه بر عوارض ناخوشایند جسمانی، خشونت خانگی آثار روانی ویرانگری جهت قربانیان خشونت و همچنین سایر افراد خانواده ساخته یا ایجاد می‌نماید.

در تمام ادیان ونیز دین مبین اسلام هر نوع خشنوت و همچنین آزار نسبت به زن نهی شده و همچنین به جای خشونت، بر محبت و همچنین گذشت نسبت به او همچنین تاکید شده می باشد.

یک ارتباط و رابطه بالغانه کامل ارتباط و رابطه‌ای می باشد که هر کدام از اشخاص حقوق مساوی، فرصت‌های برابر و همچنین مسئولیت‌های یکسان داشته باشند. اساس یک ارتباط و رابطه خوب براساس احترام متقابل به همدیگر و همچنین توانایی در برقراری ارتباط به صورت شفاف بنا می‌می شود. اشخاص متنوع و گوناگون و مختلف تعاریف مختلفی از انجام کارها و همچنین برقاری روابط صمیمی دارند. بعضی از آن هم‌ها چیزهایی می باشد که اکثرا و بیشتر اشخاص در یک ارتباط و رابطه انتظار دارند: عشق، صمیمت و همچنین گفتن جنسی و زناشویی و جنسی، ارتباطات، تعهد، برابری واحترام، سازگاری، مصاحبت، حمایت عاطفی، وفاداری.

انواع همسر آزاری

همسر آزاری می‌تواند به صورت آزار جسمانی، رفتاری، روانشناختی و همچنین یا آسیب‌های دیگر اتفاق بیفتد.

آزار جسمانی مانند هل دادن، کتک زدن، سیلی، مشت یا لگد زدن به همسر یا بستن دست و همچنین پای او همچنین

تهدید کردن و همچنین ترساندن همسر

جلوگیری از رفت و آمد و مراجعه همسر به پزشک یا مراکز بهداشتی درمانی

انتقاد مکرر از همسر و همچنین مقایسه کردن او همچنین با دیگران

سرزنش کردن همسر و همچنین مسخره کردن او یا خانواده‌اش

تامین نکردن نیازهای مادی یا روانی و همچنین جنسی و زناشویی و جنسی همسر

برقراری ارتباط و رابطه جنسی و زناشویی و جنسی با همسر به اشکال غیرمعمول آن هم یا در شرایطی که شوهر یا همسر خود به دلیلی تمایلی به برقراری آن ارتباط و رابطه نداشته باشد.

منع کردن او همچنین از ادامه تحصیل یا رفت و همچنین آمد با افراد خانواده و همچنین دوستان

پیامدهای همسر آزاری

پیامدهای روانی: کاهش اعتماد به نفس، افسردگی، اضطراب و همچنین احساس گناه و همچنین شرمندگی

پیامدهای جسمانی: سردردهای میگرنی و همچنین دردهای پراکنده بدنی، بیماری قلبی، فشار خون، زخم معده و همچنین غیره

تاثیرات و همچنین اثرات مخرب بر فرزندان: فرزندان به عنوان شاهدان خشونت دچار مشکلاتی نظیر افسردگی، اضطراب، شب ادراری و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات تحصیلی می‌شوند.

زمانی که مورد خشونت و همچنین آزار قرار می‌گیریم به چه دلایلی آن هم را از دیگران مخفی نگه می‌داریم و همچنین می‌ترسیم که دیگران متوجه شوند؟

احساس ترس، گناه یا احساس شرم

ترس از همسر

ترس از آبروریزی و همچنین عکس العمل دیگران

علاقه به همسر، فرزندان و همچنین زندگی مشترک

امیدوار بودن به آنکه اوضاع بهتر می‌می شود

نداشتن استقلال اقتصادی و مالی یا فرهنگی و اجتماعی یا ترس از تنها شدن (به ویژه در مورد زنان)

نداشتن حامی و همچنین پشتیبان

عدم آگاهی و همچنین شناخت از وجود منابع و همچنین نهاد‌های حمایتی در محیط فرهنگی و اجتماعی فرد

تحمل رفتار خشونت آمیز در درازمدت نه تنها کمکی به بهبود شرایط خانواده نمی‌کند بلکه معظلات و مسائل و مشکلات خانوادگی را افزایش می‌دهد.

توصیه‌هایی جهت خودیاری

در برخورد با همسر آزاری چه بایستی و حتما کرد؟

اگرشما یکی از افرادی هستید که از طرف همسر خود مورد خشونت قرار می‌گیرد و همچنین یا بالعکس همسر خود را مورد آزار و همچنین اذیت قرار می‌دهد، بیایید جهت کمک به خود، خانواده و همچنین فرزندان و همچنین کمک به جامعه‌ای سالم با رفت و آمد و مراجعه به مراکز معتبر در جهت درمان و همچنین پیشگیری از معظلات و مسائل و مشکلات آتی، اقدامات مفید و همچنین موثری، انجام دهید. ما می‌توانیم با آموزش تجربه و مهارت بالا هایی ساده ولی باید توجه داشت ارزشمند و همچنین مفید به تو کمک کنیم تا در کنار خانواده، آرامش و همچنین آسایش را تجربه نمایید. جهت آن منظور به مراکز بهداشتی درمانی منطقه سکونت خود رفت و آمد و مراجعه کنید.

کدام یک از درگیری‌ها در ارتباط و رابطه من جدی می باشد؟

در بعضی روابط، رفتارهایی وجود دارد که به شریک زندگی آسیب جدی می‌رساند و همچنین حتی آسیب‌های کیفری خشونت خانگی یک مشکل اساسی در بسیاری از خانواده‌هاست. در بسیاری از موارد نقل از شده، ۹۵ قسمت و بخش مرتکبین مردان خواهند بود. در صورتی که از هر گونه خشونت خانگی رنج می‌برید، بلافاصله به دنبال کمک باشید.

چه نوع مواردی جزء خشونت خانگی می‌باشد؟

حمله فیزیکی، لگد زدن، سیلی زدن، خفگی یا بهره بری و استفاده از سلاح علیه قربانی، هر گونه خشونت فیزیکی بایستی و حتما جدی گرفته می شود.

تجاوز جنسی و زناشویی و جنسی، طیف وسیعی از رفتارهای توهین آمیز را مانند تجاوز به عنف (تهدید یا بدون تهدید به خشونت‌های دیگر)، مجبور کردن به رفتارهای جنسی و زناشویی و جنسی اجباری، ضرب و همچنین جرح و همچنین اجبار به دیدن کردن پورنوگرافی شامل می می شود.

خشونت روانی، کلامی، عاطفی، بهره بری و استفاده از کلمات یا استراتژی‌های توهین، تهدید، تضعیف اعتماد به نفس، بدرفتاری یا بدنام کردن قربانی، آن می‌تواند شامل تهدید کودکان قربانی هم باشد.

بدرفتاری کردن و همچنین آزار فرهنگی و اجتماعی، منزوی کردن زنان از اجتماع از قبیل مجبور کردن او به ندیدن خانواده و همچنین دوستانش، همچنین آن مورد انزوای جغرافیایی را نیز شامل می‌می شود.

مضر و همچنین بد بهره بری و استفاده اقتصادی، کنترل و همچنین قطیع دسترسی به منابع اقتصادی و مالی خانواده مانند پول و همچنین دارایی ها.

در صورتی که تو دچار چنین مشکلاتی هستید، در اسرع وقت کمک بخواهید. تو نباید خشونت خانگی را برگزینید.

زوجین از کجا می‌توانند مشاوره حرفه‌ای گرفتن کنند؟

خط تلفن اورژانس فرهنگی و اجتماعی با شماره ۱۲۳

صدای مشاور: افرادی که دچار معظلات و مسائل و مشکلات خانوادگی می‌شوند می‌توانند با شماره تلفن ۱۴۸۰ تماس بگیرند. مشاوران و همچنین روانشناسان آموزش دیده با بهره بری و استفاده از فنون و همچنین تجربه و مهارت بالا‌های مشاوره تلفنی بدون آنکه اصرار جهت شناسایی فرد داشته باشند، به فرد سرویس ها و خدمات مشاوره ارائه می‌دهند.

منبع: کتاب خود مراقبتی در ناخوشی های جزئی

آزار جنسی و زناشویی و جنسی در منزلپیشگیری از آزار جنسیپیشگیری از مورد آزار واقع شدن

آزار جنسی و زناشویی و جنسی توسط همسر در تاریخ ۲۴ April 2016 | 11:48 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دلیل خودارضایی در زنان متاهل

دلیل خودارضایی در زنان متاهل |دلیل خودارضایی در زنان متاهل از ونوشه| خودارضایی یک عادت …