خانه / زیبایی / آرایشگران نقش متخصصین زیبایی را ایفا می کنند

آرایشگران نقش متخصصین زیبایی را ایفا می کنند

آرایشگران نقش متخصصین زیبایی را ایفا می کنند

|آرایشگران نقش متخصصین زیبایی را ایفا می کنند از ونوشه|

image_13950205626420
متاسفانه آرایشگرها در کار متخصصین پوست و همچنین مو و همچنین زیبایی دست میبرند و همچنین توصیه های متنوع و گوناگون و مختلف در باره مراقبت از پوست و همچنین مو باعث آسیب به زیبایی مشتریان خود می شوند

قرار بود زیبایی ارمغان‌شان باشد‌ آراستگی و همچنین وجاهت. قرار بود زواید را حذف کنند، قلم اصلاح بکشند روی عیب‌ها؛ ‌ولی باید توجه داشت قرار‌ها را کنار گذاشتند؛ ‌پای رویاهای دورودراز جماعت طالب زیبایی که وسط آمد، حرف آرزوهای محال که به میان کشیده شد، گوش‌شان زنگ خورد، شست‌شان خبردار شد و همچنین به همه فن حریف‌هایی تغییر پیدا کردن شدند که چراغ جادوی‌شان هر آرزویی را برآورده می‌کند.

اتفاقی که آرایشگاه‌های مخصوص زنان و دختران جوان را مدت‌هاست به بازاری مکاره تغییر پیدا کردن کرده می باشد، بی‌رقیب. بازاری با مشتری‌های متغایر و متفاوت و همچنین سرویس ها و خدمات متغایر و متفاوت، دوست داشتنی و جذاب و همچنین پرطرفدار؛ از سرویس ها و خدمات متنوع و گوناگون و مختلف آرایشی و همچنین پیرایشی گرفته تا سرویس ها و خدمات بهداشتی و همچنین سلامت، تتو، میکروپیگمنتیشن، سوراخ کردن ناف و همچنین پاکسازی پوست و همچنین فیلینگ و همچنین… به اینها در صورتی که فروش انواع و همچنین اقسام لوازم فانتزی، لباس و همچنین محصولات بهداشتی را هم اضافه کنید به تجارت پرسودی می‌رسید که دلیل رشد قارچ‌گونه آرایشگاه‌های کوچک و همچنین پهناور و بزرگ در کوچه پس کوچه‌های شهرستان می باشد.

آرایشگاه‌های غیرمجازی که تنها و فقط در استان تهران تعدادشان از مرز ۲۰هزار واحد قبل می باشد!

آن آمار را البته مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران در فصل برگ ریزان پاییز سال شمسی قبل اعلام کرد.

محمد محمدی با اعلام آن خبر گفت: تنها یکهزار آرایشگاه مخصوص زنان و دختران جوان در استان تهران مجوز فعالیت دارند! مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران آن هم زمان هشدار داد که انجام فعالیت‌های مرتبط با مسائل درمانی در کنار بروز انحرافات اخلاقی شامل مهم‌ترین تخلفات آن واحدهای غیرمجاز می باشد.

اتفاقی که مدت‌هاست بعضی آرایشگاه‌ها را به جای مراکز زیبایی به کلینیک‌های پوست و همچنین سلامت تغییر پیدا کردن کرده می باشد. آن در حالی می باشد که براساس قوانین موجود در جواز کار آرایشگاه‌ها، آنها صرفا مجاز به ارائه خدماتی خواهند بود که در حوزه فعالیت‌شان تعریف شده می باشد؛ خدماتی که به گفته ریاست اتحادیه آرایشگران مخصوص زنان و دختران جوان در کوتاهی مو، بند، آرایش صورت و همچنین… خلاصه می‌می شود.

افسرالملوک یاسان با اعلام آن موضوع به جام‌جم می‌گوید: تمامی فعالیت‌هایی که بجز موارد ذکر‌شده در جواز کار آرایشگاه‌ها به مشتریان ارائه می‌می شود، غیرقانونی می باشد.

تداخل فعالیت صنفی ممنوع

یاسان البته تاکید می‌کند که سراغ آن قبیل سرویس ها و خدمات را تنها و فقط می‌قدرت در آرایشگاه‌های بی‌جواز گرفت؛ چراکه مجوزدارها، زیرپوشش اتحادیه خواهند بود و همچنین به صورت دوره‌ای تحت بازرسی قرار می‌گیرند: «بازرس‌های اتحادیه هر ماه از آرایشگاه‌های تحت‌پوشش بازدید دارند و همچنین متخلف‌ها را جریمه می‌کنند، ولی باید توجه داشت ازآنجا که بی‌جوازها در مکان‌های خصوصی حتی بدون تابلو و همچنین… به ارائه سرویس ها و خدمات می‌پردازند، ما اجازه وارد شدن به آن مکان‌ها را نداریم.»

ریاست اتحادیه آرایشگران مخصوص زنان و دختران جوان می‌گوید: متاسفانه آن آرایشگاه‌های بی‌جواز زورشان زیاد شده و همچنین همین‌جا از شهروندان و مردم شهر می‌خواهم به‌هر‌جایی رفت و آمد و مراجعه کردند که جواز نداشت، موضوع را به اتحادیه اطلاع بدهند.

یاسان تاکید می‌کند: بوتاکس، سرویس ها و خدمات پوست، پاکسازی و همچنین… ربطی به آرایشگران ندارد. اینها دخالت در مسائل علم پزشکی جدید می باشد، آن‌که ناخن‌ها را لاک بزنند و همچنین سوهان بکشند ایرادی ندارد، ولی باید توجه داشت در صورتی که کار کاشت ناخن انجام بدهند، باز طبق قوانین وزارت بهداشت و همچنین درمان در حوزه فعالیت آنها نیست.

تداخل فعالیت صنفی موضوعی می باشد که با دبیرکل جامعه اصناف هم مورد بحث قرار می‌‌گیرد و همچنین احمد کریمی‌اصفهانی با اشاره به آن موضوع می‌گوید: تمام آرایشگاه‌ها بایستی و حتما در چارچوب فعالیت‌های قوانین و قانونی مشخص شده در مجوز خود فعالیت کنند. تمام موارد دیگر مستلزم و نیاز به مجوزهای جداگانه دارد و همچنین انجام آن مسائل در سالن‌ها، تداخل فعالیت صنفی می باشد؛ تداخلی که به گفته کریمی‌اصفهانی طبق قوانین نظام صنفی جرم و جنایت به حساب می‌آید: «آرایشگاه‌های مخصوص زنان و دختران جوان به هیچ وجه نمی‌توانند به حوزه فعالیت‌های تخصصی‌تر که در رشته کار پزشکان قرار می‌گیرد، وارد شدن پیدا کنند و همچنین در صورت دیدن آن اتفاق موضوع در دادگاه اصناف قابل پیگیری می باشد.»

سلامت شهروندان و مردم شهر، بازیچه تجهیزات بی‌کیفیت ماهواره‌ای

لیزر، پاکسازی، تزریق ژل، برداشتن خال، سوراخ کردن گوش و همچنین ناف سرویس ها و خدمات پرطرفداری محسوب می‌می شود که مدتی می باشد بعضی سالن‌های آرایش مخصوص زنان و دختران جوان را به یک مولتی بیزینس یا تجارتخانه پهناور و بزرگ با سرویس ها و خدمات چندگانه تغییر پیدا کردن کرده می باشد.

فضایی که به مکانی جهت ارائه سرویس ها و خدمات بهداشتی تغییر پیدا کردن می‌می شود، می‌تواند سلامت جامعه را به خطر بیندازد؛ موضوعی که هنگام و زمانی که آن هم را با دکتر سیدمسعود داوودی، متخصص پوست و همچنین مو و همچنین عضو هیات علمی دانشگاه بقیه‌الله در میان می‌گذاریم، تائید می‌کند و همچنین می‌گوید: بحث و داستان دخالت اشخاص بدون تخصص در مسائل بهداشتی و همچنین زیبایی، نه‌تنها همه باره‌ها را شامل می‌می شود که آن دخالت در بحث علم پزشکی جدید خطرناک‌تر می باشد زیرا و به درستی که می‌تواند آسیبی جدی به سلامت شهروندان وارد کند.

آن متخصص پوست و همچنین مو در توضیح اکثرا و بیشتر می‌گوید: از آنجا که بیماری‌های پوستی جزو بیماری‌های مزمن شناخته می‌می شود که آمار مردن و مرگ و همچنین میرشان پایین می باشد،‌ متاسفانه بعضی اشخاص غیرمتخصص آن جرات را به خودشان می‌دهند که به آن حوزه وارد شدن پیدا کنند، در حالی که آسیب‌های ناشی از آن اقدام نادرست، خیلی زود خودش را نشان می‌دهد. جهت مثال با توجه به عدم شناختی که به عملکرد پوست، ‌ترمیم پوست،‌تقسیم‌بندی انواع پوست، نوع واکنش پوست‌ها به اقدامات درمانی و همچنین… دارند، نمی‌دانند خیلی وقت‌ها ممکن می باشد کار یا اقدامی که در یک بیمار مشکل‌ساز نبوده، در فردی دیگر که از نظر پوستی خاص‌تر می باشد، معظلات و مسائل و مشکلات اساسی ساخته یا ایجاد کند. مثلا به هیچ وجه نباید جهت بیمارانی که متبلا به لوپوس خواهند بود لیرز انجام می شود‌، یا جهت پوست افرادی که ضایعات فعال آکنه دارد، پاکسازی مضر می باشد.

داوودی اضافه می‌کند: از نظر غیرمتخصص‌ها همه بیماران شبیه هم خواهند بود و همچنین هر اقدامی که در یک فرد یا شخص خوب پس نتیجه آن می شود که داد، شامل حال بقیه هم می‌می شود. همین اتفاق باعث شده معظلات و مسائل و مشکلات بسیاری جهت مشتری‌ها بوجود بیاید. البته مقابله با آن پدیده کار راحتی نیست، زیرا و به درستی که نمی‌قدرت تک‌تک آرایشگاه‌ها را از نظر گذراند‌، متاسفانه خیلی وقت‌ها هم شهروندان و مردم شهر به هزینه و همچنین نرخ نگاه می‌کنند و همچنین یادشان می‌رود آن مراکز به‌دلیل بهره بری و استفاده از تجهیزات بی‌کیفیت و همچنین ارزان‌نرخ ماهواره‌ای، تبلیغات دور از واقع و همچنین نداشتن تخصص می باشد که هزینه پایین‌تری می‌گیرند.

همین‌جاست که آن عضو هیأت علمی دانشگاه، پیکان انتقاد را به سمت شهروندانی می‌گیرد که دانسته یا ندانسته سرویس ها و خدمات بهداشتی‌شان را به دست اشخاص غیرمتخصص سالن‌های آرایشی مخصوص زنان و دختران جوان می‌سپارند.

داوودی از آن کار گله می‌کند و همچنین می‌گوید: افرادی که سرویس ها و خدمات تخصصی را از غیرمتخصص‌ها گرفتن می‌کنند کمتر از غیرمتخصص‌ها در به‌وجود آمدن مشکل مقصر نیستند.

رشد آرایشگاه‌های بدون مجوز در نبود نظارت دقیق

سود بالای ارائه سرویس ها و خدمات بهداشتی و همچنین علم پزشکی جدید در آرایشگاه‌ها و همچنین تمایل ذاتی زنان به زیباتر شدن؛ سررشته بسیاری از تخلفات انجام گرفته در سالن‌های آرایشی مخصوص زنان و دختران جوان به همین‌جا خلاصه می‌می شود.

اتفاقی که بتدریج به پدیده‌ای بحرانی در جامعه امروز ما تغییر پیدا کردن شده می باشد، ‌تا جایی که نظر افراد کمیسیون بهداشت و همچنین درمان مجلس شورای اسلامی را هم به خودش جلب کرده می باشد.

آن هم‌وقت خیلی هم عجیب نیست که از زبان محمدجواد نظری‌مهر، عضو کمیسیون بهداشت و همچنین درمان مجلس بشنویم که اقدامات غیرقانونی آرایشگاه‌های مخصوص زنان و دختران جوان سلامت شهروندان و مردم شهر را بشدت به خطر انداخته می باشد.

آن گفته‌ها را احمد آریایی‌نژاد، دیگر عضو کمیسیون بهداشت و همچنین درمان مجلس هم تائید می‌کند. آریایی‌نژاد در مورد دلایل رشد آن پدیده آسیب‌زا در سطح جامعه می‌گوید: در رشد قارچ‌گونه آرایشگاه‌های بدون مجوز و همچنین ارائه سرویس ها و خدمات غیرتخصصی در آنها، چند مقصر وجود دارد؛ اول اصناف‌، دوم وزارت بهداشت و همچنین درمان، سوم اتحادیه و همچنین در آخر خود شهروندان؛ شهروندانی که روی زیبایی‌شان آن هم‌قدر که حساس خواهند بود نسبت به سلامتشان حساسیت ندارند.

آریایی‌نژاد می‌افزاید: «البته آمار دخالت‌های اینچنینی در جامعه ما کم نیست. خیلی وقت‌ها می‌بینیم که مغازه‌هایی که جواز فروش موادغذایی دارند،‌ دارو می‌فروشند. یعنی آن تجارت چندگانه در زوایای دیگر جامعه هم دیده می‌می شود و همچنین نشان‌دهنده نقاط ضعف موجود در برخورد با چنین پدیده‌هایی می باشد. » و همچنین آن آن هم نقطه ضعف‌هایی می باشد که هنگام و زمانی که پای سلامت شهروندان و مردم شهر به میان کشیده می‌می شود، پررنگ‌تر به چشم می‌آید و همچنین بیش از پیش نگاه‌ها را به سمت معضلی برمی‌گرداند که نشان‌دهنده عملکرد ضعیف دستگاه‌های نظارتی در کشورمان می باشد.
روزنامه جام جم

تحریک تولید کلاژنتحریک گردش خونجوانسازی پوستزیبایی و همچنین جوون‌سازی پوستویتامین E و همچنین روغن سبوس

آرایشگران نقش متخصصین زیبایی را ایفا می کنند در تاریخ ۲۴ April 2016 | 9:56 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه  جلوگیری از ریزش مو در شیمی …