خانه / زیبایی / مراقب چین و همچنین چروک زدن صورتتان باشید

مراقب چین و همچنین چروک زدن صورتتان باشید

مراقب چین و همچنین چروک زدن صورتتان باشید

|مراقب چین و همچنین چروک زدن صورتتان باشید از ونوشه|

837117_699

با کمک گرفتن از چه عواملی می توانیم مانع چین و همچنین چروک در صورتمان شویم چه توصیه هایی در آن باره به ما کمک می  کنند با ما در ادامه مطلب همراه باشد

 کرم های ضدچروک را امتحان کرده اید و همچنین بی فایده بوده؟ دنبال روشی جدید و همچنین اصولی و کاربردی می گردیدی؟ در ادامه آن مطلب، ۷ جایگزین به تو معرفی می می شود که می توانند پیری پوست را به تاخیر بیندازند و همچنین پوست تان را جوون تر و همچنین زیباتر کنند.

مصرف کپسول روغن کبد ماهی

روغن کبد ماهی به دلیل ارزش غذایی ای که دارد، جهت کودکان تجویز می می شود ولی باید توجه داشت مصرف آن هم در اشخاص بالغ تاثیر قابل توجهی در پیشگیری از چین و همچنین چروک دارد. در سال شمسی ۲۰۰۵ تحقیقی در مجله لیپید نشر یافته شده شد که نتایج آن هم نشان می داد مصرف امگا ۳ که در روغن کبد ماهی به وفور یافت می می شود، از کاهش کلاژن به واسطه تابش اشعه فرابنفش خورشید به پوست پیشگیری می کند. آن نوع چربی ها، نه تنها جلوی نمایان شدن چین و همچنین چروک های پوستی را می گیرند، بلکه به افزایش خاصیت ارتجاعی پوست کمک می کنند. مهندسین و متخصصین توصیه می کنند ۳ بار در روز قبل از هر وعده غذایی کپسول روغن ماهی بخورید.

پرهیز از شستن صورت با آب لوله کشی

براساس مطالعات یکی از مراکز پژوهشی مشهور در آمریکا، آب لوله کشی در کشورهایی که آب تصفیه شده در دسترسی ندارند، حاوی مقادیر بالایی ترکیبات سمی می باشد که محرک پوست خواهند بود. بهره بری و استفاده از آن آب جهت شستن صورت می تواند باعث پاک شدن کامل چربی طبیعی از روی پوست می شود و همچنین سد حفاظتی طبیعی را از روی پوست بردارد. در پس نتیجه آن می شود که پوست رطوبت خود را از دست می دهد و همچنین قرمز و همچنین ملتهب به نظر می رسد. مهندسین و متخصصین توصیه می کنند بیش زا یک بار در روز صورتتان را با آب و همچنین مواد شوینده نشویید و همچنین بلافاصله بعد از شستشو از کرم های مرطوب کننده بهره بری و استفاده کنید تا پوست حالت کشسانی خود را بازیابد.

ژیمناستیک صورت

ژیمناستیک صورت تمرینات مناسبی جهت پیشگیری از سفت شدن پوست و همچنین کاهش چین و همچنین چروک های صورت می باشد. جهت آن کار دست چپ را به صورت افقی روی پیشانی قرار دهید و همچنین فشار دهید به نحوی که چین و همچنین چروک روی پیشانی کاملا باز می شود. در تمرین بعد چشمانتان را کاملا باز کنید. ابروی راست را بالا ببرید و همچنین بعد به حالت عادی درآورید. همین تمرین را با ابروی چپ تکرار کنید.

ماساژ صورت با روغن کاکائو

شکلات حاوی ترکیب های ضدچروک می باشد. پلی فنول های موجود در ترکیب های کاکائو آثار آنتی اکسیدانی دارند و همچنین با تاثیر بر پوست می توانند جلوی پیری پوست را بگیرند. البته تحقیقات پژوهشگران آمریکایی ثابت کرده، حداقل بایستی و حتما از ۳۲۹ گرم پلی فنون در روز بهره بری و استفاده کنید تا تاثیر مثبت آن هم را بر پوست ببینید. معمولا مقدار و اندازه و میزان پلی فنولی که در مراکز سرویس ها و خدمات پوست ارائه می می شود، خیلی زیاد پایین تر از آن مقدار و اندازه و میزان می باشد. آنچه مسلم می باشد آنکه کره کاکائو از پوست در برابر اشعه ماورای بنفش خورشید محافظت می کند و همچنین با مرطوب کردن پوست جلوی بروز چین و همچنین چروک آن هم را می گیرد. جهت رسیدن به آن هدف هر روز خدا به مقدار و اندازه یک گردوی کوچک کره کاکائو را روی پوستتان ماساژ دهید تا به خورد پوستتان برود.

بهره بری و استفاده از میکرودرم

میکرودرم روشی خیلی زیاد مفید و همچنین موثر جهت کاهش چین و همچنین چروک های پوستی می باشد. میکرودرم روشی شبیه سنباده زدن می باشد که به بازسازی پوست کمک می کند. با برداشتن لایه رویی از پوست کلاژن سازی در پوست تحریک می می شود و همچنین آن کار به نوسازی پوست و همچنین جوانسازی عمقی آن هم کمک می کند. البته اشخاص مبتلا به اگزما یا افرادی که پوست های حساسی دارند یا جوش می زنند، نباید میکرودرم آبریژن انجام دهند.

مصرف دانه سویا

دانه سویا می تواند بدون توجه به سن و همچنین سال شمسی به جوون ماندن پوست کمک کند. طبق تحقیقات پژوهشگران ژاپنی مرکز کیکومن در تحقیقی ۱۲ هفته ای از ۱۳ خانم خواسته شد هر روز خدا ۴۰ میلی گرم سویا مصرف کنند و همچنین ۱۳ خانم دیگر هیچ دگرگونی و تغییری در رژیم غذایی شان ندادند. نتایج بررسی کردن نشان داد مقدار و اندازه و میزان چروک اطراف چشم خانم هایی که سویا مصرف می کنند، در مقایسه با آنهایی که در رژیم غذایی شان از آن دانه بی بهره اند، توصیه نمی می شود. مهندسین و متخصصین تاکید می کنند خانم ها هر روز خدا بیش از یک میلی گرم فیتواستروژن به ازای هر کیلوگرم از وزن بهره بری و استفاده نکنند.

حلزون درمانی

در سال شمسی ۲۰۱۳ نتایج تحقیقاتی که مشروح آن هم در روزنامه فرانسوی زبان «مترو نیوز» نشر یافته شده شد، نشان داد، حلزون درمانی که در مراکز سرویس ها و خدمات پوست در ژاپن روشی رایج می باشد، تا حد بسیاری در جوون ماندن پوست دخالت دارد. در آن مراکز حلزون روی پوست قرار داده می می شود تا با حرکت کردن، ماده لزج آن هم روی پوست مالیده می شود. آن ماده غنی از اسید گلیکولیک، ویتامین C, A, E و همچنین کلاژن می باشد. آن روزها برندهای متنوع و گوناگون و مختلف آرایشی نیز در تلاش اند از آن ماده در مواد آرایشی خود بهره بری و استفاده کنند.

هفته نامه سلامت – ترجمه سمیه مقصودعلی:

پوستهای خشکپیری پوستپیشگیری از چروک پوستتیرگی و همچنین پف و همچنین چروک‌های عمیق‌چین و همچنین چروکچین و همچنین چروک پوستکرم‌های دور چشم

مراقب چین و همچنین چروک زدن صورتتان باشید در تاریخ ۲۳ April 2016 | 3:31 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه  جلوگیری از ریزش مو در شیمی …