خانه / زیبایی / تاثیرات و همچنین اثرات منفی آرایش غلیظ جهت پوست

تاثیرات و همچنین اثرات منفی آرایش غلیظ جهت پوست

تاثیرات و همچنین اثرات منفی آرایش غلیظ جهت پوست

|تاثیرات و همچنین اثرات منفی آرایش غلیظ جهت پوست از ونوشه|

825450_506

بهره بری و استفاده بیش از حد از مواد آرایشی و همچنین آرایش غلیظ کردن تاثیرات منفی بسیاری روی پوست تو میگذارد توصیه می کنیم با مواد شیمیایی آرایشی روی پوستتان تاثیرات منفی نگذارید

زیبایی و همچنین زیبا به نظر رسیدن دائما جهت خیلی ها مهم بوده و همچنین هست ولی باید توجه داشت آن اهمیت در بعضی موارد باعث می می شود بعضی ها دست به اقدامات زیبایی نامتعارف و همچنین آرایش های عجیب و همچنین غریب و همچنین غلیظ بزنند که طبیعتا عوارض بسیاری نیز به دنبال دارد.

امروزه با توجه به تعدد محصولات آرایشی، تمایل تیمی از مصرف کنندگان نیز به بهره بری و استفاده از آن مواد افزایش پیدا کرده و همچنین آن در حالی می باشد که بهره بری و استفاده مداوم و همچنین بی رویه از محصولات آرایشی، به خصوص انواع غیراستاندارد آنها، نه تنها جهت پوست صورت مناسب نیست، بلکه عوارضی مانند جوش زدن های مکرر را نیز در پی خواهدداشت. در آن مطلب با دکتر مجتبی امیری، متخصص پوست و همچنین عضو هیات علمی دانشگاه علوم علم پزشکی جدید بقیه ا… (عج) در مورد ارتباط جوش و همچنین آرایش صورت گفت و همچنین گو کرده ایم.

آیا بهره بری و استفاده زیاد از محصولات آرایشی و همچنین آرایش کردن باعث بروز جوش در صورت می می شود؟

بله، در بسیاری از موارد اشخاص به جای درمان طبی آن نوع جوش ها، اقدام به پوشاندن آنها به وسیله مواد آرایشی می کنند که متاسفانه با توجه به مقدار و اندازه و میزان چربی بالای موجود در آن مواد، آکنه های جدیدی در صورت ساخته یا ایجاد می می شود. بسته شدن منافذ پوست و همچنین مجاری غدد چربی از یک طرف و همچنین تغییر در ترکیب طبیعی چربی های پوست از طرف دیگر، باعث می می شود محیط مساعدی جهت رشد میکروب های بی هوازی ایجادکننده آکنه، فراهم می شود. درواقع، مواد چربی که در محصولات آرایشی وجود دارند باعث بسته شدن منافذ پوست می شوند.

به مرور زمان جوش هایی در صورت خانم هایی که زیاد آرایش می کنند، نمایان می می شود. جهت آن خانم ها و همچنین به خصوص جوانان و نوجوانان چه توصیه ای دارید؟

بهتر می باشد ابتدا با متخصص پوست مشورت و همچنین مشکلاتی که در صورتشان می باشد را برطرف کنند. آنها بایستی و حتما اعتماد به نفس داشته باشند و همچنین چهره شان را پشت وسایل آرایشی پنهان نکنند. متاسفانه آن هم روش که تو هم اشاره کردید بعضی از جوانان و نوجوانان ایرانی به روش افراطی به اوضاع ظاهری خود حساس خواهند بود و همچنین گاهی هزینه های گزافی را صرف بهتر شدن آن هم می کنند. بنابراین مصرف زیاد لوازم آرایشی و همچنین صرف ساعات طولانی جهت آرایش، یکی از مسائل روزمره آنهاست.

بعضی از جوانان و نوجوانان در آن باره دچار انظار و افکار وسواسی خواهند بود و همچنین به رغم صرف زمان وهزینه های گزاف، همواره در حالت یاس، نگرانی یا حتی گوشه گیری و همچنین انزوا به سر می برند. درمان آن اشخاص مستلزم و نیاز به همکاری متخصص پوست و همچنین روان شناس دارد.

آیا بهره بری و استفاده از برندهای معروف آرایشی می تواند به کمتر شدن جوش های صورت کمک کند؟

بله، زیرا و به درستی که برندهای معروف (در صورتی که اصل باشند و همچنین تقلبی نباشند) استاندارد خواهند بود و همچنین آزمایش خود را پس داده اند. مشکل زمانی آغاز می می شود که خانم ها از محصولات غیراستاندارد آرایشی بهره بری و استفاده کنند. آن محصولات غیراستاندارد به مرور زمان پوست را خشک و همچنین تیره می کنند و همچنین حتی گاهی ممکن می باشد، باعث ساخته یا ایجاد لکه های تیره در صورت شوند.

به همین دلیل توصیه می می شود حتی الامکان از مصرف مواد آرایشی نامرغوب پرهیز کنید زیرا و به درستی که مصرف مداوم مواد آرایشی غیرمرغوب می تواند باعث ساخته یا ایجاد یا تشدید آکنه های صورت و همچنین بدن، رویش قارچ های سطحی روی پوست صورت، گردن و همچنین بدن و همچنین همینطور حساسیت پوستی و همچنین تعریق زیاد می شود.

آیا آرایش زیاد می تواند باعث پیری زودرس در خانم ها می شود؟

بله، خانم هایی که زیاد آرایش می کنند و همچنین آرایش خود را زود به زود پاک نمی کنند یا از مواد آرایشی غیراستاندارد بهره بری و استفاده می کنند، بایستی و حتما منتظر به وجود آمدن پیری زودرس پوست خود باشند. خط چشم، ریمل و همچنین لاک ناخن از اقلامی خواهند بود که به روش شایع چنین واکنش هایی ساخته یا ایجاد می کنند.

آیا بهره بری و استفاده از کرم های مخصوص از بین بردن جوش که در داروخانه ها موجود می باشد می تواند در آن باره کمک کننده باشد؟

متاسفانه بعضی از اشخاص جهت درمان جوش هایشان با رفت و آمد و مراجعه به داروخانه نیت و اراده تهیه دارویی جهت درمان آن هم دارند، در حالی که آن کار به شدت اشتباه می باشد زیرا و به درستی که جوش ها در ظاهر خفیف خواهند بود ولی باید توجه داشت ممکن می باشد جایشان جهت دائما باقی بماند یا فرورفتگی ساخته یا ایجاد کند. بنابراین از آن هم ابتدای بروز جوش ها جهت درمان و همچنین جلوگیری از فعالیت آنها بایستی و حتما به پزشک رفت و آمد و مراجعه می شود تا پوست صورت خراب نشود، ولی باید توجه داشت متاسفانه بسیاری از اشخاص ابتدا هر کاری که خود صلاح بدانند انجام می دهند و همچنین بعد هنگام و زمانی که پس نتیجه آن می شود که نمی گیرند یا پوستشان خراب می می شود به متخصص رفت و آمد و مراجعه می کنند.

آیا کرم پودرهای متنوع و گوناگون و مختلف می تواند به افرادی که زیاد جوش می زنند، کمک کند؟

افرادی که شامل پوست چرب خواهند بود و همچنین زیاد جوش می زنند بایستی و حتما از کرم پودر، مرطوب کننده و همچنین حتی ضدآفتاب های بدون چربی بهره بری و استفاده کنند. البته آن محصولات بایستی و حتما غیرآکنه زا و همچنین غیرکومدون زا باشند. همچنین بهتر می باشد آن اشخاص مواد آرایشی را روزی ۲ بار از صورت خود با آب یا شیرپاک کن ها بدون چربی و همچنین سازگار با پوست چرب پاک کنند تا دچار معظلات و مسائل و مشکلات غیره ای نشوند. به هرحال، کرم پودرهای رنگی بدون چربی می توانند قرمزی پوست را از نظرها مخفی کنند. توصیه می می شود آن اشخاص در صورت لزوم از مارکی بهره بری و استفاده کنند که باعث التهاب پوستی در آنها نشود.

آیا از بین بردن جوش هایی که بر اثر بهره بری و استفاده از مواد آرایشی به وجود می آیند، درمان قطعی دارند؟

بله، بالاخره آن جوش ها بهبود پیدا می کنند ولی باید توجه داشت اوضاع صورت بعد از اتمام دوره جوش حائز اهمیت می باشد چرا که بسیاری از نازیبایی ها، جوشگاه ها، لک ها و همچنین بدشکلی هایی که روی پوست باقی مانده اند ناشی از دستکاری، خوددرمانی و همچنین بهره بری و استفاده نکردن از داروهای مناسب می باشد.

بعضی ها آن جوش ها را با فشردن و همچنین ترکاندن از بین می برند.

آن کار خیلی اشتباه می باشد. توصیه می کنم هرگز جوش هایتان را فشار ندهید و همچنین آنها را دستکاری نکنید زیرا آن کارها تنها و فقط باعث قرمزتر و همچنین ملتهب تر شدن جوش ها می می شود و همچنین باکتری ها و همچنین چربی هایی که باعث ساخته یا ایجاد آن جوش ها شده اند در دیگر قسمت های صورتتان پخش می شوند. همچنین بعضی مواقع آن دستکاری ها به زخم شدن و همچنین جا گذاشتن روی صورت منجر می می شود. بنابراین با مشورت گرفتن از متخصص پوست سعی کنید آنها را از بین ببرید.

چرا بایستی و حتما پیش از خواب، آرایش را پاک کرد؟

مهندسین و متخصصین پوست دائما توصیه می کنند پیش از آنکه به رختخواب بروید، آرایش خود را پاک کنید زیرا و به درستی که در صورتی که شب را با آرایش صبح کنید، آن کار باعث خواهدشد منافذ پوستتان بسته می شود. حتی با وجود لوازم آرایش هایی که فرمول آنها با منافذ پوست بدرفتاری نمی کند، همچنان امکان بسته شدن منافذ پوست وجود دارد، مخصوصا در صورتی که آرایش زمان بسیاری روی پوست بماند.

بسته شدن منافذ پوست، نه تنها پوست را مستعد ساخته یا ایجاد جوش می کند، بلکه باعث خواهدشد پوستتان چرکین و همچنین زننده می شود. به همین دلیل، جهت آنکه از هرگونه مشکل پوستی دور بمانید، خیلی مهم می باشد که هر روز، پیش از آنکه به رختخواب بروید، آرایش خود را پاک کنید. دلیل آن کار خیلی ساده می باشد؛ وجود آرایش، توانایی پوست را جهت تمیز کردن خودش کاهش می دهد.

زمانی که ما می خوابیم، بدنمان به صورت طبیعی سموم را از طریق منافذ پوست بیرون می کند و همچنین در صورتی که منافذ پوست پوشانده شده باشند، فرآیند سم زدایی آن هم روش که بایستی و حتما اتفاق نخواهد افتاد و همچنین آن چنین پوست به سختی تنفس خواهدکرد. پس در صورتی که می خواهید جوش نزنید، یکی از مهم ترین کارها آن می باشد که حتما آرایش خود را قبل از خواب پاک کنید.

هفته نامه سلامت – محبوبه ریاستی

 

تاثیرات و همچنین اثرات منفی آرایش غلیظ جهت پوست در تاریخ ۲۴ April 2016 | 10:58 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه  جلوگیری از ریزش مو در شیمی …