خانه / زناشویی / آموزش های مهم جنسی و زناشویی و جنسی به اطفال

آموزش های مهم جنسی و زناشویی و جنسی به اطفال

آموزش های مهم جنسی و زناشویی و جنسی به اطفال

|آموزش های مهم جنسی و زناشویی و جنسی به اطفال از ونوشه|

 sex_0
 آموزش موارد و نکات مهم جنسی و زناشویی و جنسی به فرزندمان را از چه سنی بایستی و حتما آغاز کنیم چه نکاتی را بایستی و حتما در نظر بگیریم تا بتوانیم ببه دانستنی های فرزندمان در آن موارد بیافزاییم و همچنین مانع آسیب رسیدن به آن هم ها شویم

اغلب والدین از رشد احساسات جنسی و زناشویی و جنسی فرزندان خود نگران می‌شوند.

به نقل از سلامت نیوز به نقل از همشهری آنلاین،در صورتی که تجربه و مهارت بالا حفظ حریم را به کودکان بیاموزید می‌توانید از دلواپسی خطر آسیب‌های جنسی و زناشویی و جنسی در مورد بچه‌ها تا حد بسیاری در امان بمانید. جهت فراگیری آن تجربه و مهارت بالا ابتدا بایستی و حتما جواب چند سؤال مهم را بدانید؛ سؤالاتی از قبیل آنکه احساسات جنسی و زناشویی و جنسی چیست و همچنین از چه زمانی بروز می‌کند؟ راه مقابله با آسیب‌های آن ماجرا چیست؟ و همچنین … . ما در آن مطلب به پاسخ آن سؤال‌ها می‌پردازیم.

شروع احساسات جنسی و زناشویی و جنسی و همچنین تربیت جنسی و زناشویی و جنسی از چه سنی می باشد؟

بچه‌ها از چندماه بعد از تولد، متوجه جسم خود می‌شوند. کم‌کم با دست‌ها و همچنین پاهای خود بازی می‌کنند تا جایی که بقیه اندام‌های خود را کشف می‌کنند. بچه‌ها با کشف تدریجی اندام بدن خود به لذت‌های وصف نشدنی می‌رسند، لذت‌های دوران نوزادی و همچنین نوپایی اگرچه هیچ ارتباطی با نوع لذت‌های بزرگسالی ندارد ولی باید توجه داشت می‌تواند شروع یک روند و همچنین عادت باشد. حدودا در ۳سالگی اغلب بچه‌ها متوجه تفاوت خود با جنس مخالف می‌شوند و همچنین آن روند تکاملی ادامه پیدا می‌کند. ولی باید توجه داشت گاهی والدین از آن نقطه غافل می‌شوند، به‌همین دلیل اغلب والدین نگرانی در مورد تربیت جنسی و زناشویی و جنسی فرزند خود را در بهترین حالت ممکن جهت سال شمسی‌های بلوغ مناسب می‌دانند و همچنین فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنند روزی کودک یا نوجوانشان را به گوشه‌ای می‌برند و همچنین به او همه آموزش‌های مورد نیازش را منتقل می‌کنند. ولی باید توجه داشت واقعیت آن می باشد که تربیت جنسی و زناشویی و جنسی و همچنین واژه‌های مهم همراه آن هم، مثل آموزش دادن حریم‌خصوصی در مورد بدن، کمک به حفظ حیای فطری‌ای که کودک با آن هم به دنیا می‌آید و همچنین… به مرور زمان و همچنین پله‌پله بایستی و حتما انجام بگیرد. نشانه تربیت جنسی و زناشویی و جنسی خوب یک خانواده آن می باشد که بچه‌ها قبل از دوران بلوغ طوری آمادگی حفظ حریم خود و همچنین دیگران را پیدا کرده باشند که بتوانند از نتایج مطلوب آن هم در دوران پرحرارت و همچنین غیرمتعادل بلوغ بهره بری و استفاده کنند.

در یک نگاه کلی می‌قدرت گفت که در دوران پیش از دبستان، کودکان اغلب به‌علت تحریک‌پذیری زیاد و همچنین کنجکاوی ممکن می باشد اکثرا و بیشتر دچار آسیب شوند. کودک در سنین مدرسه تا سن بلوغ به‌دلیل تعاملات با محیط خارج از خانواده و همچنین کسب اطلاع از محیط‌های دیگر و همچنین شکل‌گیری نخستین نشانه‌های آمادگی بلوغ و همچنین تبعات آن هم نیازمند مراقبت آگاهانه و همچنین هوشمندانه پدر و همچنین مادر می باشد. رشد طبیعی، درست و همچنین کنترل شده احساسات جنسی و زناشویی و جنسی می‌تواند به آرامش، شادی درونی، بهره بری و استفاده درست از انرژی درونی، رضایت از زندگی جنسی و زناشویی بعدی خلاقیت و همچنین… منجر می شود. آنچه اهمیت دارد آن می باشد که مراقبت از فرزندان نباید تنها و فقط با نگرانی همراه باشد که منجر به همراهی دائمی با فرزند، رساندن فرزند به مدرسه، گفت‌وگوهای بازجویی مانند و همچنین… می شود. تربیت و همچنین مراقبت اینچنینی در واقعیت و حقیقت، اهمیت نقش مراقبت درونی فرزند از خود را نادیده گرفته می باشد. یک پدر و همچنین مادر خوب می‌توانند با ساخته یا ایجاد و همچنین مدیریت باره‌ها فرصت ساخته یا ایجاد خطر را کنترل کنند ولی باید توجه داشت آن خود فرزند می باشد که بایستی و حتما خودکنترلی پیدا کند.

کودکم را چگونه و چطوری به سپر دفاعی مجهز کنم؟

پیشگیری کنید

مثل دائما نباید فراموش کرد که پیشگیری بهتر از درمان می باشد. هیچ پدر و همچنین مادری امروز به بهانه‌هایی زیرا و به درستی که «منع کردن بچه را حریص می‌کنه»، «کم‌کم عادی می‌شه» و همچنین… به فرزند چهارماهه خود قورمه‌سبزی نمی‌دهد. آن مثال خوبی می باشد تا ریشه بعضی کنجکاوی‌های زودهنگام بچه‌ها را در مورد مسائل جنسی و زناشویی و جنسی بررسی کردن کرد. خانواده‌ای که در آن هم، محرک‌های جنسی و زناشویی و جنسی در قالب رسانه‌های نامناسب یا رفتار نامناسب افراد خانواده به کودک منتقل می‌می شود و همچنین شامل حریم‌های مطلوب نیست، خیلی زود به بیداری جنسی و زناشویی و جنسی و همچنین بلوغ زودرس منجر می‌می شود. پس در قدم اول، آن خانواده و همچنین افراد اصلی آن هم خواهند بود که بایستی و حتما جهت خود حریم داشته باشند تا حفظ و همچنین مراقبت از آن حریم‌ها به کودکان هم منتقل می شود. با آن قاعده طبیعی می‌قدرت اول منتظر بلوغ عقلی کودک و همچنین سپس بلوغ جنسی و زناشویی و جنسی او بود. با آن پیش‌بینی‌ها، حتی در صورتی که خطری متوجه کودک می شود، کودک قدرت تشخیص و همچنین انتخاب راه‌حل منطقی را خواهد داشت زیرا مراقبت از حریم فردی یا شخصی جهت او نهادینه شده می باشد.

ازکلمات کلیدی بهره بری و استفاده کنید

جهت آموزش مفهوم مراقبت از خود به کودک، قبل از آنکه وارد مرحله آموزش مستقیم شوید می‌توانید با بهره بری و استفاده از تاکید بر بعضی کلمات مثل «اجازه هست»، «امنیت»، «خداوند تبارک و تعالی دائما مراقب ماست»، «احترام به قانون مهمه»، «حریم»، «دوری از غریبه‌ها» و همچنین کلماتی از آن دست، بعضی واژه‌ها را جهت او آشنا کرده باشید. در موقعیت‌هایی مثل زمان تعویض لباس او به حیای او احترام بگذارید و همچنین بگویید: «من اجازه ندارم به تو نگاه کنم، کارهای فردی یا شخصی‌ات را خودت انجام بده». با آن روش، تو بعضی مراقبت‌ها را به‌صورت عملی به او یاد می‌دهید.

به کنجکاوی او پاسخ بدهید

زمانی که کودک با انواع سؤالات جنسی و زناشویی و جنسی تو را سؤال‌پیچ کرد و همچنین متوجه کنجکاوی او شدید یا نخستین نشانه‌های ابتدایی بلوغ را در او دیدن کردید، وقت آن هم می باشد که به آموزش مستقیم بپردازید. منظور از آموزش مستقیم به هیچ وجه قرار دادن انبوهی از اطلاعات جنسی و زناشویی و جنسی در اختیار بچه‌ها نیست. جهت گفت‌وگو پیرامون آن موضوعات در قدم اول شنونده خوبی باشید و همچنین از فرزندتان بخواهید منظورش را روشن‌تر بگوید یا آنچه خودش فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کند را گفتن کند. در قدم دوم مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری نیست تمام اطلاعات خود را کامل و همچنین شفاف به بچه‌ها منتقل کنید بلکه در حد آرامش خاطر او و همچنین فروکش کردن کنجکاوی‌هایش رضایت دهید. دقت داشته باشید که اطلاعات مورد مستلزم و نیاز کودک را به‌تدریج در اختیار او قرار دهید. در عین حال مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری نیست موضوع غیرضروری جدیدی را مطرح کنید که ذهن بچه‌ را اکثرا و بیشتر مشغول کنید.

هیچ فامیل و همچنین آشنایی استثنا نیست

مدیریت کودکان با شماست. گاهی بی‌توجهی یا غفلت والدین می باشد که فرصت ساخته یا ایجاد خطر را جهت بچه‌ها به‌وجود می‌آورد. علی رغم انتظار اغلب شهروندان و مردم شهر در ایران، گاهی پسر‌ها به‌خاطر اطمینان‌خاطر اکثرا و بیشتر والدین از آنها نسبت به دخترها، اکثرا و بیشتر در معرض خطر و همچنین آسیب قرار می‌گیرند. نقطه مورد توجه بعدی آن می باشد که در بعضی موارد، مشکلاتی که جهت کودکان و همچنین جوانان و نوجوانان پیش آمده می باشد مرتبط به خیابان و همچنین کوچه و همچنین مکان‌های ظاهرا ناامن نبوده بلکه اغلب محیط‌هایی که والدین فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن نموده اند اشخاص آن هم قابل اعتماد خواهند بود به بچه‌ها آسیب زده می باشد؛ پس دائما منزل و خانه دوستان و همچنین آشنایان امن نیست و همچنین مراقبت و همچنین آموزش بچه‌ها نباید در مورد هیچ‌کس استثنا داشته باشد. زمانی که والدین، اجازه می‌دهند که دخترک های جوان و ازدواج نکرده کوچک‌شان در حضور آنها، مورد انواع محبت‌ها و همچنین نوازش‌ها قرار گیرند، یعنی خود به کودک‌شان گفته‌اند که مراقبت از حریم استثنابردار می باشد! هر مکانی که پهناور و بزرگ‌ترها در آن هم حضور دارند جای مناسبی جهت بچه‌های کوچک نیست. در محافل صمیمی پهناور و بزرگ‌ترها ممکن می باشد گفت‌وگوهایی رد و همچنین بدل می شود که شنیدنش جهت نوجوان‌ها فایده‌ای نداشته باشد؛ پس مدیریت حضور بچه‌ها در آن فضا‌ها با شماست.

بچه‌ها را با پوشش مناسب پهناور و بزرگ کنید

تا سال شمسی‌ها آن پدر و همچنین مادر خواهند بود که تهیه لباس و همچنین پوشاک بچه‌ها را به‌عهده دارند. والدین بایستی و حتما با انتخاب صحیح نوع پوشش جهت دختر و همچنین پسر خود، هم حیا را در آنها تقویت کنند و همچنین هم آنکه به آنها یاد بدهند که حریم بدنشان با پوشش درست و همچنین صحیح حفظ می‌می شود. پیشامد جدید پوشش درست، نقش تربیتی ویژه‌ای در آن باره دارد. کودکی که از سنین پایین عادت نکرده باشد با پای لخت به خیابان برود، احتمال آنکه مورد آسیب جنسی و زناشویی و جنسی قرار بگیرد به‌شدت کمتر می باشد.

باورهای مذهبی را تقویت کنید

در تمام دنیا باورهای مذهبی مهم‌ترین نقش را در عزت‌نفس جنسی و زناشویی و جنسی و همچنین کنترل آسیب‌های جنسی و زناشویی و جنسی به‌عهده دارند. امیرالمومنین(ع) می‌فرمایند: هرکس نفسش را گرامی داشت، زشتی درنظرش پست می‌می شود.
تقویت اقتدار و قدرت معنوی کودکان و همچنین جوانان و نوجوانان با شیوه‌های تدریجی، انعطاف‌پذیر و همچنین باجذابیت و همچنین به‌دور از اجبار و همچنین تحمیل می‌تواند به رشد حیا و همچنین خویشتن‌داری جنسی و زناشویی و جنسی فرزندتان کمک کند. احترام به شخصیت کودک که از نامگذاری او شروع می‌می شود، انتخاب کلمات جهت صحبت با او، وقت گذاشتن جهت او و همچنین مشورت خواستن از او به او عزت‌نفس می‌دهد. به روایت قرآن آن هم‌چیزی که حضرت یوسف را از وسوسه زلیخا حفظ کرد یا آنچه علت رفتار زیبای دخترک های جوان و ازدواج نکرده حضرت شعیب بود حیا و همچنین عزت نفس آنها بود. کسی که خود را محترم بداند به‌نظرش سنخیتی بین او و همچنین گناه یا قبول تعرض به حریم او یا بی‌احترامی به حریم دیگران وجود ندارد. انس خانواده‌تان را با نماز اکثرا و بیشتر کنید. هرچقدر یک نماز کامل‌تر انجام می شود اقتدار و قدرت بازداری از خطاها و همچنین حرام‌ها را در فرد اکثرا و بیشتر می‌کند. به ظاهر زیبای معنوی، رفتار درست خداپسندانه و همچنین خلقیات خوب فرزندتان توجه کنید، او را تشویق کنید و همچنین جهت او دعای خیر کنید.

بیکاری آفت می باشد

کودکان و همچنین جوانان و نوجوانان را به حال خودشان رها نکنید. آموزش و همچنین فراگیری انواع تجربه و مهارت بالا‌ها و همچنین هنرها و همچنین ورزش کردن به‌صورت حرفه‌ای می‌تواند جهت بچه‌ها هدف مشخص کردن کند. مشخص کردن هدف و همچنین موفقیت در آن باره‌ها ذهن و همچنین جسم بچه‌ها را مشغول می‌کند. بیکاری نخستین آسیبی که می‌رساند بروز انظار و افکار منفی می باشد.

نقطه‌ها:

می‌قدرت گفت به مقدار و اندازه‌ای که نیازهای روحی و همچنین روانی کودک و همچنین نوجوان در خانواده تامین می شود، احتمال خطای جنسی و زناشویی و جنسی فرزندان کم خواهد شد. آن خطا گاهی نه به معنی فاسد بودن بلکه نوعی کنجکاوی و همچنین جلب‌توجه می باشد. دقت به اوضاع کودکان و همچنین جوانان و نوجوانان آسیب‌دیده نشان می‌دهد که تأیید فرهنگی و اجتماعی خانواده و همچنین تیم‌های عضو،به مصونیت یا کژرفتاری کودکان و همچنین جوانان و نوجوانان دامن می‌زند. مقدار و اندازه و میزان احساس تعلق کودک به خانواده، حمایت خانواده از بچه‌ها و همچنین توانایی حفظ در برابر آسیب‌ها را بالا می‌برد.
سلامت نیوز: تربیت جنسی و زناشویی و جنسی را جدی بگیرید

آموزش جنسی و زناشویی و جنسی به کودکتربیت اخلاقیتربیت‌ جنسی اطفالتربیت جنسی و زناشویی و جنسی کودکانهوشیاری جنسی

آموزش های مهم جنسی و زناشویی و جنسی به اطفال در تاریخ ۲۵ April 2016 | 12:07 am نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دلیل خودارضایی در زنان متاهل

دلیل خودارضایی در زنان متاهل |دلیل خودارضایی در زنان متاهل از ونوشه| خودارضایی یک عادت …