خانه / زناشویی / انواع بیماری های جنسی و زناشویی و جنسی قابل انتقال در روابط زناشویی و جنسی و زناشویی

انواع بیماری های جنسی و زناشویی و جنسی قابل انتقال در روابط زناشویی و جنسی و زناشویی

انواع بیماری های جنسی و زناشویی و جنسی قابل انتقال در روابط زناشویی و جنسی و زناشویی

|انواع بیماری های جنسی و زناشویی و جنسی قابل انتقال در روابط زناشویی و جنسی و زناشویی از ونوشه|

4413880_697
بعضی بیماری های جنسی و زناشویی و جنسی در طی روابط زناشویی و جنسی و زناشویی قابل انتقال خواهند بود به بعضی از شایع ترین آن هم ها در آن مطلب اشاره می کنیم بد نیست زنان از آن موارد به دانستنی هایشان بیافزایند

در زندگی مشترک ارتباط و رابطه جنسی و زناشویی یکی از تاثیرگذارترین روابط در سلامت خانواده می باشد، بسیاری از بیماری های و همچنین عفونت های ویروسی، باکتریایی وانگلی از راه جنسی و زناشویی و جنسی منتقل می شوند شامل آن بیماری ها کلامیدیا، سوزاک، و همچنین هرپس سیمپلکس ،تریکومونا و همچنین جرب را می قدرت نام برد. بسیاری از آن بیماری ها سلامت همه خانواده ،تولید مثل و همچنین جنین به منظور تولید نسل  را به خطر می اندازد.
آن بیماری ها حتی روابط عاطفی خانواده را تحت الشعاع قرار می دهد همچنین بسیاری از مادران به دلیل آنکه اطلاع کافی از آن بیماری ها ندارند حتی ممکن می باشد در زمان بارداری فرزند خود را از دست دهند و همچنین آن موضوع صدمه بزرگی به سلامتی مادر و همچنین خانواده وارد می کند.
تریکومونا
عامل بیماری تریکومونا تک یاخته های تریکوموناس واژینالیس می باشد، نام آن بیماری به گوش بسیاری از اشخاص آشنا نیست ولی باید توجه داشت  یکی از شایع ترین بیماری های جنسی و زناشویی و جنسی انتقالی می باشد، آن بیماری را  اغلب با نام مختصرش یعنی تریک می شناسند. براساس به گفته یک مطالعه درسال ۲۰۰۷، ۳ تا ۵ میلیون  فرد یا شخص در سال شمسی به آن بیماری مبتلا می شوند که به روش حدودی برابر مجموع مبتلایان به بیماری سوزاک و همچنین کلامیدیا می باشد.
با توجه به آمار مرکز کنترل و همچنین پیشگیری از بیماری، علت ناشناخته ماندن آن بیماری اکثرا و بیشتر آن هم می باشد که  ۷۰ قسمت و بخش افرادی که به آن بیماری مبتلا خواهند بود از بیماری شان بی اطلاع خواهند بود، زنان با احتمال بیشتری به به آن بیماری مبتلا می شوند. نشانه ها و علائم آن بیماری اغلب خارش، سوزش می باشد در صورتی که زنان به آن بیماری مبتلا شوند با عوارض جدی تری به سلامتی مانند تولد زودرس یا کاهش وزن روبرو می شوند.
گفتنی می باشد، خوشبختانه آن بیماری به راحتی قابل درمان می باشد  و همچنین تنها با چند دوز آنتی بیوتیک درمان پذیر می باشد ولی باید توجه داشت بایستی و حتما دانست که در صورت عدم رعایت بهداشت احتمال ابتلا به آن بیماری افزایش می یابد و همچنین در صورتی که یکی از زوجین به آن هم مبتلا می شود به سرعت به زوج دیگر انتقال می یابد.
مایکو پلاسما ژنیتالیوم
مانند بیماری تریک باکتری مایکوپلاسما ژنیتالیوم تا حد بسیاری قابل تشخیص می باشد، آن بیماری از سال شمسی ۱۹۸۰ شناخته شده می باشد. به به گفته یک مطالعه  در بریتانیا و همچنین هلند در ۲۰۱۳  بسیاری از اشخاص بین رده سنی  ۱۹  تا ۴۴ سال شمسی  به آن بیماری مبتلا خواهند بود و همچنین قسمت و بخش ابتلا به آن بیماری بین زنان و همچنین مردان مساوی می باشد.
بسیاری از اشخاص مبتلا به  ژنیتالیوم هیچ علامتی از آن بیماری ندارند، ولی باید توجه داشت گاهی اوقات می تواند باعث التهاب در مجاری ادراری مردان، درد و همچنین سوزش در هنگام ادرار و همچنین در بعضی موارد هم آن بیماری در زنان ممکن می باشد باعث ساخته یا ایجاد درد و همچنین خونریزی می شود هرچند احتمال خونریزی کمتر می باشد.
 آن بیماری با آنتی بیوتیک قابل درمان می باشد ولی باید توجه داشت تنها با یک نوع دارو و همچنین آنتی بیوتیک قابل درمان نیست; نقطه جذاب و جالب در  مورد باکتری عامل آن بیماری آن هم می باشد که آن باکتری یکی از کوچکترین ژنوم های (کل ماده ژنتیکی موجود در داخل سلول) شناخته شده تا به امروز می باشد.
گال
آن بیماری یکی از شایعترین اختلالات پوست در جهان  به ویژه در کودکان می باشد می باشد آن بیماری با عنوان “کنه خارش (جرب) ” مشهور می باشد، خارش های پی در پی  اغلب در اثر آلودگی یا واکنش های آلرژیک ساخته یا ایجاد می می شود و همچنین آن کنه از فردی به فرد دیگر از طریق تماس فیزیکی نزدیک و همچنین طولانی مدت منتقل می می شود البته آن عامل از طریق جنسی و زناشویی و جنسی نیز منتقل می می شود و همچنین خیلی زیاد شبیه شپش می باشد و همچنین ممکن می باشد در صورتی که یک از اشخاص خانواده به آن هم مبتلا می باشد بقیه افراد خانواده هم در معرض خطر قرار بگیرند.
اکثرا و بیشتر علایم بیماری گال به دلیل پاسخ آلرژیک بدن ما به آن کرم، بزاق کرم، تخم و همچنین مدفوع کرم گال می باشد، آن بیماری همه اشخاص با هر سنی و همچنین با همه نوع دخل و درآمد و همچنین سطح فرهنگی و اجتماعی را درگیر می کند ;آن بیماری با انواع کرم های موضعی قابل درمان می باشد ولی باید توجه داشت در صورتی که بعد از مدتی دوباره خارش در آن ناحیه دیده شد نشانه آن هم می باشد که دوباره به آن بیماری مبتلا شده اید.
حصبه
در سال شمسی ۲۰۰۰، مقامات بهداشتی اوهایو با شیوع عجیب و همچنین غریب تب حصبه  ناشی از باکتری سالمونلا  و همچنین گسترش آن هم به سرعت در سراسر اوهایو، کنتاکی و همچنین ایندیانا مواجه شدند.
آن بیماری اغلب از طریق غذا یا آب آلوده گسترش می یابد. هشت مرد به آن بیماری مبتلا شده بودند ولی باید توجه داشت هیچ کدام آب و همچنین غذای مشترک مصرف نکرده بودند و همچنین هیچ یک از آن مردان به کشورهای دیگر سفر نکرده بودند ولی باید توجه داشت بعد از بررسی های زیاد یک ارتباط مشترک بین آن مردان پیدا شد و همچنین پزشکان دریافتندتنها زندگی با آن هم مردان و همچنین رفت و همچنین آمدهای هر روز خدا سبب گشترش آن ویروس شد.
بعضی بیماری های خواهند بود که باکتری های مواد غذایی عامل آن هم خواهند بود  و همچنین بعد از ابتلا به آن هم در ارتباط و رابطه جنسی و زناشویی انتقال می یابد هپاتیت A و همچنین شیگلا  دو بیماری می باشد که در ارتباط و رابطه جنسی و زناشویی انتقال می یابند.
توکسوپلاسموز
عامل انتقال آن بیماری توکسوپلاسما گوندی یک تک یاخته تک سلولی  می باشد، آن بیماری با تضعیف سیستم ایمنی خطر بسیاری جهت سلامت جنین و همچنین زنان باردار  ساخته یا ایجاد می کند محققانی مانند یاروسلاو فلگر شواهد و همچنین مدارکی را پیدا کردند که انگل ها می توانند باعث تغییرات رفتاری جزیی در انسان های میزبان خود شوند و همچنین حتی در بعضی موارد نادر ممکن می باشد بیماری های روانی مانند اسکیزوفرنی در فرد ساخته یا ایجاد کنند.
در یک مقاله ۲۰۱۴ فلگر و همچنین همکارانش بر آن باورند هر چند که معمولا انگل ها از طریق کیست انگلی موجود در خاک، سبزیجات نشسته و همچنین مدفوع گربه منتقل می شوند ولی باید توجه داشت بسیاری از انگل های از طریق جنسی و زناشویی و جنسی نیز منتقل  می شوند، تحقیقات نشان می دهد که آن انگل ها اغلب در مواد دفعی حیوانات نر و همچنین انسان ها دیده می می شود و همچنین آن انگل هادر بین مردان و همچنین زنان نیز منتقل می می شود.
آن نتایج  فرضیه ی انتقال آن انگل را از طریق ارتباط و رابطه جنسی و زناشویی به زنان بارداری که قبل از بارداری هیچ منبع عفونتی نداشتند اثبات می کند و همچنین انتقال آن انگل از راه جنسی و زناشویی و جنسی در همه موارد اتفاق نمی افتد . در آمریکا ۲۳ قسمت و بخش در حال حاضر به آن بیماری مبتلا خواهند بود.
گفتنی می باشد در حال حاضر ویروس جدید زیکا که در بسیاری از کشورهای جهان شایع شده می باشد در مواردی از طریق ارتباط و رابطه جنسی و زناشویی انتقال می یابد.
منبع:
افزایش چربی خون عملکرد جنسیانواع درمان های اختلال نعوظبیماریهای جنسی و زناشویی و جنسی در مردان اختلال نعوظتمایلات جنسیدرمان اختلال نعوظناتوانی جنسینعوظ در مردان

انواع بیماری های جنسی و زناشویی و جنسی قابل انتقال در روابط زناشویی و جنسی و زناشویی در تاریخ ۲۰ April 2016 | 10:40 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دلیل خودارضایی در زنان متاهل

دلیل خودارضایی در زنان متاهل |دلیل خودارضایی در زنان متاهل از ونوشه| خودارضایی یک عادت …