خانه / مقالات / بلندی کلیتوریس

بلندی کلیتوریس

دستگاه تولید مثل بانوان حاوی دو بخش کلی داخلی خارجی است که هریک فیزیولوژی ویِژگزینشه خود را دارند پارت های مختلف ی را حاوی می شوند.

جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن,جراحی زیبایی واژن,جراحی زیبایی واژن در زنان,doctorkhalili

بخش داخلی حاوی موارد ذیل است

– سـرویکس
– رحم
– لوله های رحمی
– تخمدان ها
می باشد.
بخش خارجی حاوی :
– مونس پوبیس
– لابیــا ماژور
– لابیــــــــا مینور
– کلیتــــــــوریس
– پرده بکارت(هایمن)
– دهانه ادراری
– دهانه واژن

واژن مهبل: هر دو بخش خارجی داخلی بوده و رحم را به پارت خارجی بدن وصل مـی کند. واژن از عضله پوست تشکیل شده در واقع لوله ای دراز و تو خالی است که برخی وقتها کانال تولد خوانده می شـود.

همنچین با تذکر به اینکه واژن کانال تولد و زایمان طبیعی است، ایـن عضو در زایمان باید آنقدر باز شود تا خروج نوزاد را امکـان پـذیر سازد.

گردن رحم (سرویکس) : به بخش پایینی رحم گردن رحم می گویند که به واژن متصل است.

لوله های رحمی: تخمدان ها را به رحم وصل می نماید . این لوله ها در دو طـرف و زیر شکم قـرار دارند. این لوله ها وظیفه انتقال تخمک آزاد شده از تخمدان را به رحم را بر عهده دارند.

تخمدان ها: یک جفت تخمدان در بدن هر خانم در پایین شکم قرار دارند. که در هـر دوره قاعدگی از تخمدان ها یک تخمـک آزاد مـی شود.

برجستگی عانه (مونس پوبیس) : به بافت برآمده ازجنس چربی که روی استخوان عانه قرار گرفته مونس پوبیس می گویند که درایجاد لذت جنسی درخانم ها نقش مهمی دارد

لابیا ماژور( لب های بزرگ ) : نوعی بافت کـه از واژن حفاظت می کند و خارجی ترین قسمت اعضا بیرونی هستند .

لابیا مینور(لب های کوچک) : این بخش از دهانه واژن حفاظت می نماید و مکان قرار گیری آن درون لابیا ماژور است .

پرده بکارت (هایمن): پرده بکارت در درون مهبل قرار دارد در اولین ارتباط جنسی پاره می شود که احتمال دارد همراه با کمی خونریزی باشد. این پرده دارای انواع مفرق ی است دارای سوراخهایی است که امکان خروج خون در وقت قاعدگی را فراهم می نماید .

دهانه ادراری: سری خارجی پیشابراه یـا همان مجاری ادراری را که وظیفه خروج ادرار از مثانه به خارج بدن را دارد.

کلیتوریس (چوچول) : عضوی نرم و قابل انعطاف بسیار زیاد حساس که در بخش بالایی واژن است. این عضو نیز عضوی خیلی مهم جهت رسیدن به اوج لذت جنسـی درزن است ولی در باروری زنان نقشی ندارد. در واقع عضو کلیتوریس مهـم تـرین بخـش انـدام تناسلی در بانوان جهت رسیدن به ارگاسم یا اوج لذت جنسی است. تحریک شدن این عضو در زمان ارتباط جنسی باعث ترشح در اعضا های دستگاه تولید مثل داخلی می شود.

یکی از موارد آناتومیک در بانوان درناحیه کلیتوریس مشاهده می شود بزرگی ناحیه کلیتوریس است که می تواند به علل مختلف ی ایجاد شود. این مساله می تواند ارثی یا اکتسابی باشد. در حالت ارثی (مادر زادی) به دلیل ی نوعی مساله در آنزیمی به نام هیدرولاز کربوسیلاز این حالت به وجود می آید در حالت اکتسابی در بلوغ این مساله ایجاد می شود.

به بزرگ کلیتوریس کلیتورومگالی نیز می گویند.اما در چه حالت می گویند که کلیتوریس مساله بزرگی است؟

بزرگی کلیتوریس به حالتی می گویند که طول آن بیش از ۳٫۵ سانتی متر باشد که اندازه گیری آن با وسیله مخصوصی به نام دیژیتال بوسیله پزشک صورت می گیرد. بزرگی کلیتوریس در نوزدان دخمل بایستی اکثر ۵ میلیمتر باشد که اگر بیش از این باشد جز اختلالات مادر زادی محسوب می شود.

از علل دیگر بزرگی کلیتوریس پرکاری غده فوق کلیه است که این مساله نیز مادر زادی است. این اختلال در غده باعث تولید بیشتر هورمون های مردانه می شود که نهایتا منجر به بزرگی کلیتوریس می شود. اما مشکلات دیگری از عبارت سندروم تخمدان پلی کیستیک می تواند باعث ارتقا میزان هورمون های مردانه شود.

در بزرگی کلیتوریس باعث ظهور موارد ی ازعبارت عدم تحریک جنسی کافی و ارگاسم نشدن زن می شود که بهبود این مساله با عمل جراحی میسر است .

علت بزرگی کلیتوریس :
از علل دیگر بزرگی کلیتوریس پرکاری غده فوق کلیه است که این مساله نیز مادر زادی است. این اختلال در غده باعث تولید بیشتر هورمون های مردانه می شود که نهایتا منجر به بزرگی کلیتوریس می شود. اما موارد دیگری از عبارت سندروم تخمدان پلی کیستیک می تواند باعث ارتقا میزان هورمون های مردانه شود.
بزرگی کلیتوریس باعث ظهور مشکلات ی ازعبارت عدم تحریک جنسی کافی ارگاسم نشدن زن می شود که بهبود این مساله با عمل جراحی میسر است ..
علت مهم بزرگی کلیتوریس ایجاد شدن اختلال در هورمون های زنان است علت بهم میل کردن تعادل هورمونها، بابت وجود میزان زیاد ی هورمون مردانه است سندرم پلی کیستیک و هیپرتکوزیس از عوامل تاثیر گذار درعدم تعادل هورمون ها هستند .
بیماری هیپرتکوزیس مهم ترین علت ترشح هورمون مردانه در تخمدان می باشند تذکر به این نکته الزامی است که های تخمدان شبیه به تخمدان پلی کیستیک است پس نبایستی این بیماری را با مریضی های دیگر غلط گرفت .
یکی دیگر از عوامل تولید هورمونهای مردانه مصرف دوپینگ های ورزشی است مصرف داروهای چربی سوز شبیه داروهای ضد لاغری از دلایل خیلی مهم بزرگ شدن کلیتوریس است .
دکتر لیلا خلیلی کارشناس بانوان وزایمان بیان می کنند که مصرف این قرص ها نه تنها سبب چربی سوزی نمی شود بلکه سبب ایجاد شدن موارد ی نظیر بزرگ شدن کلیتوریس را در پی دارد .
عوارض که هورمونهای مردانه جهت بانوان ایجاد می کنند :
ریزش موی سر
ارتقا موهای زائد صورت
کلفت شدن صدا
شل شدن بافت سینه
بزرگ کلیتوریس
ایجاد شدن جوش های چرکی
ایجاد شدن آکنه
دکتر لیلا خلیلی کارشناس بانوان وزایمان بیان می کنند که با انجام گاهی از بهبود ها می توان موارد عوارضی را که پیش آمده است را بهبود نمود اما اگر این عوارض به شکل زیاد مدت در بدن شخص وجود داشته باشد همچنین اثر گذاری مخرب در بدن بانوان هیچ بهبود ی را نمی توان برای آنها درنظر گرفت .
کلیتوریس از آنجا که عضو شهوانی بانوان است در بخش داخلی واژن قرار دارد ،طول کلیتوریس زمانی که تحریکات جنسی صورت می گیرد کمی بیشتر شدن می یابد .
زمانی که کلیتوریس بزرگ شده تحریکات شهوانی کاهش می یابد در نتیجه بانوان در زندگی زناشویی با مشکلات ی روبرو می شوند که نیاز است با انجام گاهی از جراحی های زیبا یی به بهبود آن پرداخته شود .
ترمیم کلیتوریس :
جراحی ترمیم کلیتوریس :
در صورتی که بزرگ شدن کلیتوریس شدید باشد سبب بد حالت شدن آلت تولید مثل می شود ، این امر سبب ایجاد مساله در زمان مقاربت جنسی می شود، برای حل این مساله می توان از جراحی های زیبا یی مصرف کرد به کوچک کردن آنها پرداخته شود .
دکتر لیلا خلیلی کارشناس زنان زایمان بیان می کنند که جراحی کوچک کردن کلیتوریس یک جراحی حساسی است زیرا نیاز است که اعصاب ظریفی که در این ناحیه وجود دارند را حفظ نمود ، به همین دلیل ایشان توصیه می کنند که این جراحی را نزد پزشک کارشناس جراح زیبا یی انجام دهند تا از عوارضی که احتمالا بعد از جراحی در محل های غیر معتبر علمی رخ دهد اجتناب شود .

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید لباس جدید تیم ملی ایران

خرید لباس جدید تیم ملی ایران خرید ست لباس تیم ملی ایران ۲۰۱۶,لباس تیم ملی …