خانه / زناشویی / عوامل ساخته یا ایجاد آزار جنسی و زناشویی و جنسی در اطفال

عوامل ساخته یا ایجاد آزار جنسی و زناشویی و جنسی در اطفال

عوامل ساخته یا ایجاد آزار جنسی و زناشویی و جنسی در اطفال

|عوامل ساخته یا ایجاد آزار جنسی و زناشویی و جنسی در اطفال از ونوشه|

54154
آزار جنسی و زناشویی و جنسی کودکان با چه باره هایی صورت میپذیرد و همچنین چگونه می توانیم مانع بروز آن پدیده در جامعه شویم ریشه های روانشناختی آن معضل کدامند در آن باره پای مشاورین نشسته ایم

یک جرم و جنایت‌شناس و همچنین استاد دانشگاه به تبیین نکاتی پیشگیرانه در مورد آزار جنسی و زناشویی و جنسی کودکان پرداخت.

دکتر غلامرضا محمدنسل نوشت: یکی از تهدیدات ناظر بر کودکان، آزاردیدگی جنسی و زناشویی و جنسی می باشد که گاه‌ و همچنین بیگاه در جوامع گوناگون مواردی از آن هم دیده می‌می شود. آن وقایع در بعضی موارد پنهان باقی می‌ماند و همچنین حتی کار به طرح شکایت نیز کشیده نمی‌می شود ولی باید توجه داشت در مواردی هم به دلایل متنوع و گوناگون و مختلف علنی و همچنین بعضا هم رسانه‌ای می‌می شود. آزاردیدگی جنسی و زناشویی و جنسی کودکان از جنبه‌های متنوع و گوناگون و مختلف قابل‌ مطالعه و همچنین بررسی کردن می باشد. در نوشتار حاضر در نظر داریم از حیث جرم و جنایت‌شناختی چند نقطه مهم را به نظر خوانندگان محترم برسانیم.

نقطه اول) کودکان بزه‌دیده در آزارهای جنسی و زناشویی و جنسی می‌توانند پسر یا دختر باشند. نقطه مشترک در همه بزه‌دیدگان، فرصت مناسب جهت دسترسی بزهکاران جنسی و زناشویی و جنسی به آنان می باشد. آن فرصت‌ها معمولا در اثر غفلت یا سهل‌انگاری والدین در اختیار مجرمان قرار می‌گیرد. کودکان تک‌والدی و همچنین کودکان بد والدی به دلیل ضعف محافظت، اکثرا و بیشتر از سایر کودکان در معرض آزاردیدگی جنسی و زناشویی و جنسی قرار دارند. همچنین کودکان کار و همچنین کودکان خانواده‌هایی که پدر و همچنین مادر به دلیل اشتغال و همچنین گذران زندگی قادر به محافظت و همچنین کنترل کافی فرزندان خود نیستند، خطر بزه‌دیدگی بیشتری دارند.

نقطه دوم) آزاردیدگی کودکان معمولا در طول فعالیت روزمره آنان صورت می‌گیرد. کودکان ممکن می باشد در مهدکودک یا در منزل و خانه خود یا منزل و خانه بستگان یا دوستان و همچنین همبازی‌ها مورد آزار و همچنین اذیت جنسی و زناشویی و جنسی قرار بگیرند. آزاردیدگی‌های جنسی و زناشویی و جنسی خفیف مثل بوسیدن یا لمس بدن یا آلت جنسی و زناشویی و جنسی ممکن می باشد اصلا حساسیت کودک را بر نینگیزد و همچنین حتی در بعضی موارد شخص مرتکب ممکن می باشد عمل خود را تحت پوشش بازی کودکانه انجام دهد ولی باید توجه داشت در صورتی که آن آزار جنسی و زناشویی و جنسی جدی‌تر باشد به دلیل آثار تجاوز، والدین و همچنین اطرافیان متوجه بزه‌دیدگی او همچنین خواهند شد.

نقطه سوم) آزاردهندگان معمولا افرادی خواهند بود که به‌روش روزمره به کودک دسترسی دارند. شخص آزاردهنده می‌تواند یک همبازی پهناور و بزرگ‌تر یا یک مربی یا کارفرما و همچنین حتی دوست و همچنین آشنا یا از بستگان نزدیک باشد. علی رغم سایر جرائم خشن که مرتکبین کاملا شخصیت‌های بدنامی دارند، بزهکاران آزار جنسی و زناشویی و جنسی به‌خصوص در مورد کودکان ممکن می باشد کاملا افرادی خوش‌نام و همچنین ساکت و همچنین آرام باشند به‌نحوی ‌که کسی گمان بد در مورد تجاوز به حریم اخلاقی کودکان در مورد آنان نداشته باشد. نوجوانانی که خود در دوران کودکی در معرض آزاردیدگی جنسی و زناشویی و جنسی قرار گرفته باشند، خطر بیشتری جهت ارتکاب آزار کودکان دارند. آن اقدام ممکن می باشد به دلیل انتقام از جامعه و همچنین اطرافیان یا اطفای عقده‌های دوران کودکی باشد. ضمناً کودک‌آزاری جنسی و زناشویی و جنسی در میان افرادی که دسترسی به شریک جنسی و زناشویی و جنسی بالغ ندارند اکثرا و بیشتر از سایر اشخاص دیده شده می باشد.

نقطه چهارم) در بعضی از موارد، آزار جنسی و زناشویی و جنسی همراه با کشتن و قتل یا صدمات شدید جسمانی می باشد. در صورتی ‌که متجاوز از اشخاص هیستریک باشد، آزار جنسی و زناشویی و جنسی همراه با صدمات شدید بدنی خواهد بود. ولی باید توجه داشت در صورتی‌که فرد متجاوز شامل سابقه دستگیری بوده یا شدیدا از دستگیری و همچنین مجازات ترس داشته باشد و همچنین کودک مورد آزار از اقتدار و قدرت ذهنی و همچنین کلامی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت معرفی او همچنین برخوردار باشد، احتمال کشتن و قتل قربانی افزایش خواهد یافت.

نقطه پنجم) فضای درون منزل و خانه و همچنین در جوار پدر و همچنین مادر امن‌ترین فضا جهت کودکان می باشد و همچنین بیشترین امنیت را جهت آنان تأمین می‌کند. سپردن مسئولیت نگهداری اطفال و همچنین کودکان به اشخاص متنوع و گوناگون و مختلف احتمال آزاردیدگی کودکان را بالاتر می‌برد. والدین بایستی و حتما به خاطر داشته باشند که حفظ امنیت اخلاقی و همچنین محافظت از جسم و همچنین روح کودکان مهم‌تر از سایر نیازهای آنان می باشد. نباید با سهل‌انگاری و همچنین ساده‌لوحی و همچنین اعتماد بیجا به اشخاص متنوع و گوناگون و مختلف، کودکان بی‌پناه را در معرض مجرمین تکانشی قرار داد.
روزنامه «ایران

بدرفتاری با کودک کم توجهی به نیازهای کودکبدرفتاری عاطفیخشونت خانگی و همچنین آزار و همچنین اذیتسوءاستفاده جنسی و زناشویی و جنسی

عوامل ساخته یا ایجاد آزار جنسی و زناشویی و جنسی در اطفال در تاریخ ۲۰ April 2016 | 10:54 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دلیل خودارضایی در زنان متاهل

دلیل خودارضایی در زنان متاهل |دلیل خودارضایی در زنان متاهل از ونوشه| خودارضایی یک عادت …