خانه / زیبایی / از فلاشینگ چه میدانید

از فلاشینگ چه میدانید

از فلاشینگ چه میدانید

|از فلاشینگ چه میدانید از ونوشه|

5715bf224e712

در مورد فلاشینگ چه مقدار و اندازه و میزان اطلاع دارید آن عارضه در چه افرادی بروز میدهد قرمز شدن صورت و همچنین حالت گرگرفتگی آن هم می تواند در اشخاص یائسه بروز دهد

یکی از مشکلاتی که اغلب خانم‌ها در دوران یائسگی با آن هم مواجه می‌شوند، برافروختگی صورت می باشد که در علم علم پزشکی جدید به آن هم فلاشینگ می‌گویند. به گفته مهندسین و متخصصین پوست، آن برافروختگی و همچنین قرمزی سطحی پوست اکثرا و بیشتر در نواحی صورت رخ می‌دهد، هر چند ممکن می باشد در نواحی گردن، گوش‌ها و همچنین قسمت فوقانی نیز دیده می شود. ولی باید توجه داشت آنکه فلاشینگ به چه دلیل تظاهر پیدا می‌کند و همچنین چه عواملی منجر به بروز آن هم می‌شوند و همچنین جهت درمان آن هم چه بایستی و حتما کرد؟!، سوالاتی می باشد که دکتر مریم رنجبر، متخصص پوست و همچنین مو  به آن هم پاسخ می‌دهد.

فلاشینگ پاسخ فیزیولوژیکی بدن به بعضی از شرایط خاص می باشد که در موارد شدید می‌تواند منجر به بروز علایمی می شود که جهت بیمار آزاردهنده می باشد. در واقع آن حالت، نشانه‌ای از افزایش جریان خون در پوست می باشد که در پی آن هم، فلاشینگ رخ می‌دهد. علل مختلفی می‌تواند در بروز فلاشینگ دخیل باشد که شایع‌ترین آن هم یائسگی می باشد. معمولا اغلب خانم‌ها در دوران یائسگی، در طول روز، دچار یک یا چند حمله فلاشینگ جهت چند دقیقه می‌شوند که به صورت گرگرفتگی، احساس گرما و همچنین تعریق و همچنین گاهی قرمز شدن سطح پوست صورت، گردن یا گوش آن هم را تجربه می‌کنند که به آن هم hot flash یا حملات گرگرفتگی هم گفته می‌می شود.

از دیگر علل موثر در بروز فلاشینگ می‌قدرت به اختلالات اضطرابی، بیمارهای میگرن، بعضی از تورموهای عصبی و همچنین اختلالات عصبی (که در تنظیم انبساط و همچنین انقباض عضلات دیوار عروق دخیل خواهند بود)، یکسری از بیماری‌های سیستمیک (که جزو علت‌های نادر فلاشینگ محسوب می‌می شود) و همچنین همچنین مصرف الکل، بعضی داروها (مثل داروهای فشارخون و همچنین داروهای خاص هورمونی) و همچنین موادمخدر (متادون، تریاک و همچنین سایر موارد) و همچنین حتی مصرف موادغذایی حاوی نیترات یا سولفیت و همچنین بعضی ادویه‌ها اشاره کرد که منجر به انبساط دیواره عروق و همچنین افزایش جریان خون پوست و همچنین در پس نتیجه آن می شود که ساخته یا ایجاد فلاشینگ می‌شوند.

حملات فلاشینگ درصورتی که به روش مداوم ادامه پیدا کنند، می‌توانند منجر به قرمزی ثابت و همچنین پایدار سطح پوست و همچنین گشادشدن عروق سطحی پوست شوند که جهت بیمار آزاردهنده خواهد بود. بهترین اقدام، جهت درمان برافروختگی صورت، رفت و آمد و مراجعه به پزشک و همچنین شناسایی علت باره‌ای موثر در بروز آن هم می باشد.

با توجه به آنکه وجود بعضی از تومورها یا اختلالات سیستمیک و همچنین داخلی و همچنین گاها اختلالات هورمونی جدی، می‌تواند عامل بروز فلاشینگ باشد، توصیه می‌می شود اشخاص مبتلا، از خوددرمانی اجتناب و همچنین حتما جهت ارزیابی و همچنین شناسایی علت باره‌ای به پزشک رفت و آمد و مراجعه کنند تا بعد از معاینه دقیق و همچنین بررسی کردن آزمایشات، طبق صلاحدید پزشک اقدامات درمانی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری صورت بگیرد.

در صورتی که بعد از معاینات و همچنین بررسی کردن‌ها، مشخص می شود بیماری و همچنین علت باره‌ای ویژه ای در بروز فلاشینگ نقش ندارد، پزشک توصیه می‌کند بیمار با بهره بری و استفاده از بعضی داروها و همچنین حذف عوامل تشدیدکننده، علایم فلاشینگ را کاهش دهد. جهت مثال در مواردی که علت ویژه ای شناسایی نشود،  مصرف داروهایی مثل بتابلوکرها شامل پروپرانولول و همچنین دوری از عواملی که باعث تشدید حملات گذرای قرمزی پوست و همچنین احساس گرما و همچنین گرگرفتگی می‌شوند، مثل گرما، ورزش و همچنین اضطراب  و همچنین همچنین اجتناب از مصرف الکل، نوشیدنی‌های داغ و همچنین موادغذایی حاوی سولفیت می‌تواند در کاهش علایم مفید باشد.

در صورتی که هم یائسگی عامل موثر در بروز فلاشینگ باشد، بهره بری و استفاده از تیم داروهای SSRI مثل فلوکستین و همچنین همچنین بعضی داروهای گیاهی موجود در داروخانه‌ها، در کنار دوری از عوامل تشدیدکننده، می‌تواند به کاهش علایم کمک کند. با آن حال، بهتر می باشد نوع دارو به صلاحدید پزشک مشخص کردن و همچنین تجویز می شود چراکه جهت دستیابی به بهترین نتایج درمانی، پزشک معالج موارد متعددی را در نظر می‌گیرد. درصورتی هم که فلاشینگ به درمان مقاوم باشد، مستلزم و نیاز به اقدامات جراحی خواهد بود.

بروز فلاشینگحملات فلاشینگدرباره فلاشینگرافروختگی صورتعامل موثر در بروز فلاشینگفلاشینگ

از فلاشینگ چه میدانید در تاریخ ۲۰ April 2016 | 11:27 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه  جلوگیری از ریزش مو در شیمی …