خانه / زناشویی / از بین رفتن میل جنسی و زناشویی و جنسی در آقایان

از بین رفتن میل جنسی و زناشویی و جنسی در آقایان

از بین رفتن میل جنسی و زناشویی و جنسی در آقایان

|از بین رفتن میل جنسی و زناشویی و جنسی در آقایان از ونوشه|

andropause-578x224
یائسگی آقایان با چه عواملی پدید می آید و همچنین چگونه می توانند آن هم را درمان کنند از چه توصیه هایی بایستی و حتما کمک بگیرند تا بتوانند از بروز آن عارضه  پیشگیری کنند توصیه های درمانی مختلفی در آن باره برایتان آورده ایم

مدتی می باشد که احساس می‌ کنید اقتدار و قدرت استخوان‌ها و همچنین حجم عضلات ‌‌تان کم شده، دچار اضافه وزن و همچنین بی‌ خوابی و همچنین افسردگی شده‌اید و همچنین … . آن ها می‌ تواند نشانه‌ های آندروپوز (Andropause) یا یائسگی مردانه باشد.

شامل عوامل بروز یائسگی مردانه، افزایش سن و همچنین کاهش مقدار و اندازه و میزان هورمون تستوسترون در بدن می باشد که بر سلامت جسم و همچنین روان فرد اثر می‌ گذارد و همچنین عوارض آن هم از ۵۰ سالگی به بعد نمایان می‌ می شود.

بررسی کردن ‌ها نشان داده می باشد، ۷ قسمت و بخش مردان ۱۰ تا ۶۰ سال شمسی، ۲۲ قسمت و بخش مردان ۶۰ تا ۸۰ سال شمسی و همچنین ۳۶ قسمت و بخش مردان ۸۰ تا ۱۰۰ سال شمسی دچار کمبود تستوسترون خواهند بود.

در مردان غدد هیپوتالاموس و همچنین هیپوفیز وظیفه کنترل ترشح تستوسترون را بر عهده دارند. ترشح نوعی هورمون به نام GnRH توسط هیپوتالاموس به هیپوفیز کمک می‌ کند تا هورمونی موسوم به LH را ترشح کند که بر سلول‌ های بدن (سلول‌های لیدیگ) تاثیر می‌ گذارد.

نشانه ‌های کاهش تستوسترون در مردان چندان قابل تشخیص نیست، زیرا و به درستی که مکانیسم‌ های کمکی نظیر تولید هورمون ‌های آندروژن توسط غدد فوق ‌کلیوی بر آن هم تاثیر می ‌گذارد. هنگام و زمانی که مقدار و اندازه و میزان ترشح تستوسترون کاهش می ‌یابد، بدن مقداری از هورمون پیش ساز تستوسترون را تغییر پیدا کردن به تستوسترون می‌ کند، ولی باید توجه داشت از نشانه‌ های کاهش تستوسترون در بدن می ‌قدرت به سردرد، کاهش اقتدار و قدرت دید، کوتاهی قد در پس نتیجه آن می شود که ی پوکی استخوان و همچنین کم خونی جزیی اشاره کرد.

هورمون ‌درمانی جایگزین
هورمون درمانی جایگزین از سال شمسی ۱۹۹۰ در آمریکا به وجود آمد و همچنین طرفداران بسیاری پیدا کرد، به طوری که تجویز آن هم بین سال شمسی ‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۲ به ۱۷۰ قسمت و بخش رسید.

پزشکان معمولا تستوسترون را از راه درون عضله ‌ای یا زیرپوستی تزریق می ‌کنند. در مردانی که به مقدار و اندازه کافی بدن شان تستوسترون تولید نمی ‌کند، گرفتن آن هورمون می ‌تواند مفید باشد و همچنین بر حجم ماهیچه ‌ای، اخلاق و همچنین خواب آن هم ها تاثیر بگذارد، ولی باید توجه داشت به نظر نمی ‌رسد تزریق آن هورمون بر میل جنسی و زناشویی و جنسی و همچنین اقتدار و قدرت بدنی چندان تاثیری داشته باشد. البته بایستی و حتما به آن موضوع نیز توجه داشت که هورمون درمانی جایگزین در مردان می ‌تواند خطراتی نیز به دنبال داشته باشد و همچنین پزشک مربوطه بایستی و حتما پروستات و همچنین مقدار و اندازه و میزان هموگلوبین خون را در مردان تحت معالجه، زیر نظر داشته باشد.

چگونه می‌ قدرت از کاهش تستوسترون جلوگیری کرد؟
به جز افزایش سن، عوامل بسیاری در کاهش تستوسترون دخیل خواهند بود؛ به عنوان مثال، انجام ورزش های استقامتی، استرس و همچنین افسردگی می‌ تواند سبب کاهش ترشح هورمون تستوسترون می شود. بعضی تحقیقات نیز روشن کرده می باشد که جایگاه فرهنگی و اجتماعی مردان بر مقدار و اندازه و میزان ترشح تستوسترون در بدن شان تاثیر می‌ گذارد.

تحریک جنسی و زناشویی و جنسی نیز سبب افزایش مقدار و اندازه و میزان تستوسترون در خون می ‌می شود. محققان گفتن داشته اند که تاثیر مواد غذایی بر مقدار و اندازه و میزان ترشح هورمون تستوسترون در مردان گیاهخوار و همچنین گوشتخوار یکسان می باشد، ولی باید توجه داشت مقدار و اندازه و میزان ترشح نوعی هورمون به نام SHBG در گیاهخواران بالاتر می باشد که می ‌تواند سبب کاهش تستوسترون در دسترس می شود. جذاب و جالب ‌تر آن هم که مقدار و اندازه و میزان ترشح هورمون تستوسترون در افرادی که در ارتفاعات زندگی می‌ کنند، خیلی زیاد پایین ‌تر از مقدار و اندازه و میزان ترشح آن هورمون در ساکنین سواحل دریاست.

عوامل کاهش دهنده ی ترشح تستوسترون:

استرس
استرس اثری مخرب بر کارکرد غدد هیپوتالاموس و همچنین هیپوفیز که مراکز کنترل هورمون تستوسترون خواهند بود، دارد. استرس همچنین سبب کاهش LH (هورمون محرک ترشح تستوسترون در سلول ‌های مردان) و همچنین کاهش کلی ترشح آن هورمون در بدن می‌ می شود. تحقیقات پژوهشگران ژاپنی روی موش ‌های آزمایشگاهی نشان داده می باشد مقدار و اندازه و میزان ترشح تستوسترون در یک استرس شدید کاهش چشم ‌گیری پیدا می ‌کند.

کمبود خواب
کمبود خواب نیز بر مقدار و اندازه و میزان تستوسترون ترشحی در بدن تاثیر می ‌گذارد. تحقیقات پژوهشگران دانشگاه شیکاگو بر ۱۲ مرد سالم ۶۴ تا ۷۴ ساله نشان داده می باشد که ارتباط و رابطه مستقیمی بین مقدار و اندازه و میزان خواب شبانه و همچنین مقدار و اندازه و میزان ترشح تستوسترون در روز وجود دارد.

دیابت و همچنین سندرم متابولیک
تحقیقات بسیاری ثابت کرده می باشد بدن اشخاص مبتلا به دیابت نوع ۲ و همچنین سندرم متابولیک که هر دو به چاق شدن پایین تنه یا فشار خون بالا دچار خواهند بود، مقدار و اندازه و میزان تستوسترون کمتری نسبت به دیگران تولید می ‌کند. بین ۲۰ تا ۶۴ قسمت و بخش مردان مبتلا به دیابت، تستوسترون کمی دارند. آن موضوع به ویژه در مردان پیرتر اکثرا و بیشتر می باشد.

افسردگی
پایین بودن تستوسترون خون می ‌تواند به دلیل افسردگی باشد. محققان در پژوهشی ۴۴ مرد افسرده ۴۰ تا ۶۵ سال شمسی را مورد بررسی کردن قرار دادند و همچنین بین ساعت ۸ تا ۱۱ صبح، خون اشخاص ناشتا را بررسی کردن کردند. نتایج بررسی کردن‌ ها نشان داد مقدار و اندازه و میزان تستوسترون در اشخاص مبتلا به افسردگی کمتر از اشخاص سالم می باشد. جذاب و جالب می باشد که مصرف تستوسترون در اشخاص جوون و همچنین سالخورده سبب از بین رفتن افسردگی می‌ می شود.

آفت‌کش‌ها
مواد شیمیایی موجود در بعضی آفت ‌کش‌ ها می‌ توانند ترشح هورمون‌ ها را مختل کنند. محققان دانشگاه هاروارد نشان دادند مردانی که با بعضی آفت‌کش‌ها کار می‌ کنند، مقدار و اندازه و میزان تستوسترون خون شان در مقایسه با دیگر مردان پایین تر می باشد.

محققان با بررسی کردن پرونده علم پزشکی جدید ۲۸۶ مردی که بین سال شمسی‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۳ به مرکز ناباروری ماساچوست رفت و آمد و مراجعه کرده بودند، متوجه شدند ارتباط و رابطه نزدیکی بین وجود مواد شیمیایی آفت‌کش‌ها در خون و همچنین پایین بودن مقدار و اندازه و میزان هورمون تستوسترون وجود دارد.
باشگاه خبرنگاران جوون

اصلی‌ترین علامت یائسگیتستوسترونکاهش تستوسترونهورمون جنسیهورمون‌درمانییائسگی مردان

از بین رفتن میل جنسی و زناشویی و جنسی در آقایان در تاریخ ۱۹ April 2016 | 3:50 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دلیل خودارضایی در زنان متاهل

دلیل خودارضایی در زنان متاهل |دلیل خودارضایی در زنان متاهل از ونوشه| خودارضایی یک عادت …