خانه / مقالات / آنتوریوم – FLAMINGO FLOWER

آنتوریوم – FLAMINGO FLOWER

http://muscleboy.persianblog.ir

آنتوریوم:

آنتوریوم گیاهی است بومی گواتمالا و کوشاریکا این گیاه مانند ساقه اصلی بوده ارتفاع آن به بیش از ۳۰ تا ۴۰ سانتیمتر می رسد، دارای برگهای کمی پهن، سبز تیره و به طول بیش از ۱۸ سانتیمتر است گلها با اسپات قرمز، صورتی، زرد و یا سفید در اواخر بهار یا فصل تابستان ظاهر می شوند

از وسط اسپات گل آذین سنبله ای بیرون می آید که زرد یا قرمز رنگ است.

دوام گل آنتوریوم خیلی بوده ۲ تا ۳ ماه پایدارمی ماند

آنتوریوم به طور کلی به سرما و آب سنگین و نمک دار، حساس است و در زمستان بایستی حدود ۶ تا ۸ هفته به آن استآسان داد به مفهوم میزان آب را کم نمود ه گرما را ۱۵ درجه سانتیگراد نگه داشت.

آنتوریوم به نور متوسط ، هوای گرم، آبکمک فراوان، رطوبت نسبی ۷۰ تا ۹۰ درصد و خاک اسیدی احتیاج دارد.

کود مورد نیاز این گیاه را می توان به میزان ۲ گرم در لیتر، هر ۳ هفته یکبار، از اسفند تا آذر ماه مورد استفاده قرارداد. بهتر است از کودهای آلی هم استفاده شود.

خاک گلدان آنتوریوم جمله است از تورب با کمی ماسه.

در صورتی که گلدان شما برگهای جدید ریز و رنگ پریده ای می دهد و گلهای آن ظاهر نمی شود. تغذیه مصنوعی را شروع کنید چون ظاهرا خاک گلدان زیاد فقیر است. اگر فقط با ظاهر نشدن گلها روبه رو شدید، نور محیط بیشتر شدن گیاه مناسب کافی نیست، پس آن را به محل پرنورتر اما دور از اشعه مستقیم خورشید منتقل بکنید . این عارضه شاید مربوط به آبیاری خیلی از اندازه هم باشد. در زمستان هفته ای ۱ بار آبکمک کافی است.

برگهای بسیار زیاد پر پشت ولی بدون گل نشان دهنده غنی بودن زیاده از میزان خاک است . و باید در زمستان خاک گلدان را تعویض و تعدیل کرد

حمله قارچ به این گیاه لکه های قهوها ی روی برگ ها تشکیل می دهد و باید با محلول قارچکش نفوذی سمپاشی صورت گیردو برگهای خیلی آسیب دیده، حذف شوند

چنانچه در زمستان هوا بسیار زیاد سرد و مرطوب باشد برگها زرد شده به سمت پایین می پیچد پس باید گلدان را به محل گرمتری منتقل نمود و آبکمک را کمتر کرد در صورتی که برگهای سبز می پیچد هوا سرد و خشک است.

برگهای سیاه شده در نتیجه سرمای زیاد، ایجاد می شوند برگهای نازک ، کم آب زرد رنگ معرف گیاه تشنه است .

چنانچه زخمهای سفید پنبه ای در زیر برگ قاعده آن تشکیل شوند. یعنی حشرات آفت در حال کار است می توانید هر دو هفته یکبار با سم حشره کش نفوذی گیاه را سمپاشی بکنید و با پنبه آغشته به سم زخمها را خیس نمایید.

علت ایجاد رشته های تار عنکبوتی در سطح برگ کنه ریز قرمز است. باید با پارچه مرطوب برگهار ا پاک بکنید و با سم کنه کش گیاه را سمپاشی نمایید. تامین رطوبت در کم شدن آفت اثر گذار است

چنانچه برگها براق بودن را از دست داده اند هـر روز با آب ولرم برگها را پاشی بکنید چون علت این امر می تواند هوای خشک باشد

صدمات فیزیکی برگها را شکافدار مریض نشان می دهد پس گلدان را از محل پر تردد دور بکنید و برگهای آسیب دیده را قطع نمایید

آنتوریوم رطوبت محیطی را می‌پسندد و درجه گرما ۱۵ تا ۲۰ درجه سانتیگراد با کیفیت ترین درجه گرما جهت گل کردن آن است . این گیاه انبوهی از ریشه های آبدار، سست وگوشتی است که به نظر می رسد گیاه را از درون گلدان به خارج هل میدهد.به وسیله جداکردن توده ریشه ها در جائی که گیاهان کوچک مجزا درکنار گیاه مادری مشاهده می شوند، تکثیر آنتوریوم صورت می گیرد. هرگز ریشه را با زور جدا نکنید و سعی بکنید گیاهانی را از کنار پایه مادری جدا بکنید که بیشتر شدن فعال داشته و برگهای نو تولید کرده اند. پس آنها را در گلدانی با قطر دهانه ۱۳-۱۱ سانتیمتر حاوی کمپوست گلدانی با پایه پیت، بکارید. دقت بکنید گیاهچه به زیر خاک فرو نرود کمی بالاتر از سطح خاک قرار بگیرد. دمای محیط را روی ۲۴ درجه سانتیگراد تنظیم کرده رطوبت را بالا نگه دارید. برای این منظور یا مرتب مه پاشی بکنید و یا گلدان یا کیسه پلاستیکی شفاف بپوشانید.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید لباس جدید تیم ملی ایران

خرید لباس جدید تیم ملی ایران خرید ست لباس تیم ملی ایران ۲۰۱۶,لباس تیم ملی …