خانه / زیبایی / چروک های مزاحم و همچنین نکات مهم و ترفندهای درمانی

چروک های مزاحم و همچنین نکات مهم و ترفندهای درمانی

چروک های مزاحم و همچنین نکات مهم و ترفندهای درمانی

|چروک های مزاحم و همچنین نکات مهم و ترفندهای درمانی از ونوشه|

 792756_906

پف دور چشم با چه عواملی به وجود می آید ،با چه توصیه ها و همچنین ترفندهایی قادر هستیم از شر آن قبیل چین و همچنین چروک های زشت خلاص شویم پیشنهادات متخصصین پوست و همچنین مو و همچنین زیبایی در آن باره چیست

 آیا تو هم هنگام و زمانی که صبح از خواب بیدار می‌شوید، خسته‌تر از زمانی به‌نظر می‌رسید که به رختخواب ‌رفته‌اید؟ آیا هنگام و زمانی که که کاملا حس می‌کنید سرحال هستید به تو می‌گویند: «چرا به مسافرت نمی‌روی تا خستگی‌ات برطرف می شود؟» در صورتی که چنین می باشد قطعا چشم‌های پف کرده، ورم زیرچشم، حلقه‌های تیره دورچشم یا سایه تیره زیرچشم دارید. تمام آن موارد باعث می‌می شود معمولا خسته‌تر و همچنین پیرتر‌تر از آنچه واقعا هستید‌، به نظر بیایید.

زنان و همچنین مردان بسیاری وجود دارند که در ۲۰ تا ۳۰ سالگی چنین مشکلی دارند که البته با افزایش سن وضع آن هم‌ها بدتر می‌می شود.

در صورتی که تو هم از چشمان پف کرده خود خسته شده‌اید و همچنین دل‌تان نمی خواهد تا دوستان‌تان از تو بپرسند، چرا آن‌قدر خسته‌ای؟  آن مطلب را بخوانید تا اکثرا و بیشتر در مورد پف چشم و همچنین راه‌حل‌های درمان آن هم را بدانید.

پف و همچنین کیسه‌های زیرچشم چگونه پدید می‌آیند؟

کیسه‌های زیرچشم، ابتدا خیلی زیاد کوچک خواهند بود. ممکن می باشد متوجه پف‌های کوچک زیرپلک پایین‌تان بشوید که به سختی دیده می‌شوند. در صورتی که در آن مرحله اقدام به درمان نکنید، آن پف‌ها به‌تدریج پهناور و بزرگ‌تر شده و همچنین بعد از مدتی به کیسه‌ای کاملا پهناور و بزرگ و همچنین متورم تغییر پیدا کردن می‌شوند. ولی باید توجه داشت آن پف‌ها چرا و همچنین چگونه تشکیل می‌شوند؟ به نظر کارشناسان، یک علت آن هم، روند طبیعی افزایش سن می باشد. دکتر آنتل در آن مورد می‌گوید: «در قسمت زیرچشم، به‌روش طبیعی مقداری چربی وجود دارد که توسط رباط‌ها در جای خود نگه داشته می‌شوند. با افزایش سن، آن رباط‌ها ضعیف‌تر شده و همچنین توانایی نگه داشتن آن چربی‌ها را ندارند، بنابراین چربی‌ها به سمت بیرون می‌آیند.

به آن ترتیب کیسه‌های پفی زیرچشم تشکیل می‌شوند. به مرور زمان و همچنین با بالارفتن سن، آن پف‌ها پهناور و بزرگ‌تر می‌شوند و همچنین زیرا و به درستی که خاصیت ارتجاعی پوست هم کم می‌می شود، پوست شل شده و همچنین برجستگی‌هایی به وجود می‌آید که به آن هم «کیسه زیرچشم» می‌گوییم. زمان به وجود آمدن آن کیسه‌ها، به آن بستگی دارد که والدین شخص تا چه مقدار و اندازه چنین کیسه‌‌هایی داشته‌اند و همچنین در چه سنی آن مشکل در آن هم‌ها آغاز شده می باشد. دکتر «هارمر» می‌گوید: «آن پدیده، اکثرا و بیشتر ارثی می باشد. ممکن می باشد مسائل ژنتیک، آناتومی و همچنین ساختاری باعث می شود آن مشکل در بعضی اشخاص زودتر از دیگران به وجود آید.»

ولی باید توجه داشت وراثت، تنها علت بروز آن مشکل نیست، شیوه زندگی اشخاص هم در آن مورد موثر می باشد. مثلا خوردن غذاهای شور که باعث احتباس آب در بدن می‌می شود، کم‌خوابی و همچنین ورزش نکردن هم می‌تواند، کیسه‌های زیرچشم را زودتر ساخته یا ایجاد کند. گاهی سینوزیت مزمن یا آلرژی بینی باعث پف کردن چشم می‌می شود. در صورتی که تورم و همچنین بعد خوابیدن آن ورم زیرچشم، به‌روش متناوب صورت گیرد به‌تدریج پوست شل می‌می شود و همچنین درنتیجه آن کیسه‌ها پدید می‌آیند.

بنابراین چنانچه بینی تو دائما گرفته می باشد، در بالای ابرو یا استخوان‌های گونه احساس درد می‌کنید، خارش چشم و همچنین اشک‌ریزش دارید و همچنین اشک می‌آید و همچنین همزمان با آن معظلات و مسائل و مشکلات چشم‌های‌تان پف می‌کند، حتما به یک متخصص آلرژی رفت و آمد و مراجعه کنید. دکتر «مارمر» می‌گوید: «دربسیاری مواقع، هنگامی‌که آلرژی یا سینوزیت درمان می شود، پف‌های چشم کاهش می‌یابد و همچنین حالت‌های نامناسب دورچشم هم کاملا برطرف می‌می شود. کار غیره ای که می‌تواند به تو کمک کند، آن می باشد که هنگام خواب، یک بالش اضافه زیرسرتان بگذارید تا سرتان کمی بالاتر قرار گیرد. آن کار باعث می‌می شود، صبح‌ها چشمان‌تان کمتر پف‌آلود می شود.»

چای کیسه‌ای روی چشمانم بگذارم؟

گاهی شهروندان و مردم شهر، روش‌های مختلفی جهت از بین بردن پف چشمان پیشنهاد می‌کنند. یکی از پرطرفدارترین آن هم‌ها، قرار دادن چای کیسه‌ای منجمد، حلقه‌های خیار یا پشت قاشق خیلی زیاد سرد روی آن پف‌هاست که البته می‌تواند تاثیر موقتی داشته باشد. دکتر «مارمر» می‌گوید: «در تمام آن موارد گرما و همچنین سرما باعث می‌می شود تورم به‌روش موقت برطرف می شود.»

دکتر «اودری کنین» متخصص پوست در کتابش نوشته می باشد، چای سبز کیسه‌ای می‌تواند موثرتر باشد، زیرا چای سبز، حاوی ماده طبیعی ضدالتهابی به نام (EGCG) می باشد که مانع تجمع مایعاتی می‌می شود که در ساخته یا ایجاد پف و همچنین تورم دخیل خواهند بود. «مایکل مارون»، آرایشگر و همچنین نویسنده کتاب‌های پرفروش زیبایی می‌گوید: «ممکن می باشد در پس بعضی تصورات عمومی، واقعیتی هم نهفته باشد. مثلا بهره بری و استفاده از داروی درمان هموروئید به صورت مالیدن، می‌تواند به کم شدن ورم زیرچشم کمک کند. آن دارو باعث سفت و همچنین صاف‌شدن موقت پوست می‌می شود. ولی باید توجه داشت دقت کنید که حتما از پماد ضدهموروئید بهره بری و استفاده کنید نه روغن آن هم، زیرا روغن پف‌ها را پهناور و بزرگ‌تر نشان می‌دهد.»  هنگام بهره بری و استفاده از آن دارو خیلی زیاد دقت کنید و همچنین مواظب باشید داخل چشم‌تان نرود.

مهندسین و متخصصین معتقدند، در صورتی که به دنبال راه حلی هستید که اثر طولانی‌تر داشته باشد، می‌توانید از داروهای تزریقی پرکننده و همچنین از بین برنده چین‌و همچنین‌چروک بهره بری و استفاده کنید.  دکتر «آنتل» می‌گوید: «آن مواد پرکننده، درست زیر ناحیه پف کرده تزریق می‌‌می شود تا آن هم قسمت کمی برآمده شده و همچنین به آن ترتیب پف زیرچشم کمتر مشخص می شود. معمولا بعد از آن کار، با تزریق بوتاکس می‌قدرت خطوط پوست را برطرف کرد که پس نتیجه آن می شود که نهایی آن هم داشتن چشمانی جوون‌تر می باشد.» البته آن کار اکثرا و بیشتر در مورد پف‌ها و همچنین کیسه‌هایی که به تازگی ساخته یا ایجاد شده‌اند، موثر می باشد و همچنین حدود ۸ یا ۹ ماه بعد بایستی و حتما دوباره تکرار می شود که البته هزینه خیلی زیاد بالایی دارد.

در صورتی که می‌خواهید ۲۰سال بعد هم راضی باشید

جهت دستیابی به یک پس نتیجه آن می شود که دائمی که ۲۰ سال شمسی یا اکثرا و بیشتر دوام داشته باشد، هیچ‌چیز بهتر از جراحی و همچنین کشیدن پوست چشم نیست. دکتر «آنتل» می‌گوید: «در آن نوع جراحی پروب‌های (میله‌های) الکترونیکی خیلی زیاد ظریف را مستقیما وارد پف زیرچشم می‌کنند تا چربی‌ها را آب کند. در اشخاص جوون‌تر،‌ تنها و فقط کافی می باشد آن چربی‌ها آب شوند و همچنین از بین بروند. ولی باید توجه داشت در افرادی که پیرتر‌تر خواهند بود و همچنین پوست صورت‌شان خاصیت ارتجاعی خوبی ندارد، مجبوریم اندکی پوست‌ داخل یا پایین خط مژه را بکشیم و همچنین پوست اضافه را برداریم.

پس نتیجه آن می شود که نهایی آن کار، چشمانی جوون با پوستی صاف و همچنین کشیده خواهد بود.» او می‌افزاید: «کشیدن پوست چشم، تقریبا یک عمل جراحی سرپایی محسوب می‌‌می شود که حدود یک ساعت طول می‌کشد. جهت آن عمل، تنها و فقط بیهوشی موضعی و همچنین مصرف مسکن‌های معمولی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد و همچنین بهبود آن هم تقریبا ۲ هفته طول می‌کشد.» با آن‌که هزینه آن عمل جراحی خیلی زیاد زیاد می باشد ولی باید توجه داشت پس نتیجه آن می شود که آن هم طولانی‌مدت می باشد. دکتر آنتل می‌گوید: «من تقریبا ۲۵ سال شمسی پیش آن عمل جراحی را انجام دادم و همچنین هنوز هم از پس نتیجه آن می شود که آن هم کاملا راضی هستم. بنابراین خود من نمونه بارز آن پیشامد جدید هستم که اثر آن عمل مدت‌های طولانی باقی می‌ماند.» ولی باید توجه داشت نقطه مهم انتخاب جراح و همچنین پزشک حاذق می باشد که شرط پهناور و بزرگ اجرای دقیق و همچنین مناسب جراحی پوست اطراف چشم می باشد. بنابراین قبل از هر اقدامی با پزشک‌تان مشورت کنید.

جراحی و همچنین لیزر چاره کار می باشد؟

اشخاص بسیاری خواهند بود که از تیرگی دور چشمان‌شان ناراحتند. ممکن می باشد آن تیرگی همراه پف یا کیسه‌های زیرچشم هم باشد. تیرگی پلک زیرین چشم درجه‌های مختلفی دارد و همچنین باعث می‌می شود حتی اشخاص جوون و همچنین شاداب خسته‌تر و همچنین پیرتر‌تر از آنچه واقعا خواهند بود به نظر برسند. به گفته متخصصین، تشخیص علت آن تیرگی دشوار می باشد و همچنین آن، یکی از دلایلی می باشد که درمان آن هم را مشکل می‌کند.

دکتر مارمر می‌گوید: «آنچه به عنوان حلقه‌های تیره دورچشم، می‌شناسیم خیلی شایع نیستند. ولی باید توجه داشت چیزی که اکثرا و بیشتر دیده می‌می شود (و همچنین اغلب با حلقه‌های تیره اشتباه گرفته می‌می شود) سایه‌های تیره می باشد، ساخته یا ایجاد آن سایه‌ها معمولا بخشی از آن هم روند افزایش سن می باشد که در نهایت باعث ساخته یا ایجاد پف چشم‌ها می‌می شود. بنا به گفته او ماهیچه‌ها و همچنین رباط‌های نزدیک چشم در ۲ طرف بینی- یعنی آن هم قسمتی که پزشکان به آن هم مجرای اشک می‌گویند- به مرور زمان ضعیف می‌شوند.

با ضعیف شدن آن ماهیچه‌ها که نقش نگهدارنده دارند، پوست به‌تدریج دچار افتادگی شده و همچنین در آن هم ناحیه نوعی ناهمواری و همچنین گودی ساخته یا ایجاد می‌می شود. هنگام و زمانی که نواحی مجاور آن قسمت پف می‌کند، روی پوست زیرچشم سایه انداخته و همچنین باعث می‌می شود آن قسمت مثل یک دایره تیره رنگ به‌نظر برسد. دکتر مارمر می‌گوید:‌ «آن آزمایش را انجام دهید. در صورتی که پوست پلک پایین چشم‌تان را کشیدید و همچنین آن تیرگی از بین رفت، بدانید که آن حلقه تیره نیست بلکه تنها و فقط تیره به نظر می‌رسد. در آن صورت، درمان پف زیرچشم به‌خصوص با تزریق ماده پرکننده، موجب از بین رفتن آن سایه‌ها می‌می شود. ولی باید توجه داشت در صورتی که با کشیدن پوست زیرچشم، همچنان آن تیرگی وجود داشت، واقعا دور چشمان‌تان حلقه تیره دارید. اغلب، دلیل ساخته یا ایجاد آن حلقه‌ها، نازک شدن پوست می باشد که به‌روش طبیعی با افزایش سن اتفاق می‌افتد. در آن حالت شبکه رگ‌های خونی آبی و همچنین قرمز زیر پوست چشم آشکار می‌می شود که به صورت حلقه‌‌ای تیره رنگ دیده می‌شوند.

رواج پیدا کرده‌ترین راه حل، درمان با بهره بری و استفاده از انواع ویژه ای از لیزر یا IPL- پالس قوی نور- می باشد. در آن نوع درمان از گرما جهت از بین بردن رگ‌های اضافی بهره بری و استفاده می‌می شود که به آن ترتیب رنگ تیره زیرپوست کمتر به چشم می‌خورد. از طرف دیگر، چنانچه تیرگی زیرچشم‌تان ناشی از معظلات و مسائل و مشکلات رنگدانه‌ای باشد- که در سیاه پوستان و همچنین آسیایی‌ها خیلی زیاد شایع می باشد- درمان‌های مورداستفاده جهت روشن‌سازی پوست، موثر خواهد بود. درمان‌ با داروهای حاوی «هیدروکینون» (hydroquinone) یا «کوجیک اسید» (kojicacid)، به یک دست کردن رنگ پوست کمک می‌کند و همچنین به آن ترتیب قسمت‌های تیره رنگ کمتر دیده می‌شوند.

و همچنین ولی باید توجه داشت ویتامین K! زمانی گفته می‌شد که پمادهای ویتامین k، درمان موضعی حلقه‌های تیره می باشد. متاسفانه در آن مورد تحقیقات انجام شده هنوز به پس نتیجه آن می شود که قطعی نرسیده می باشد. در یکی از پژوهش‌های انجام شده در مورد اثر بهره بری و استفاده از ژل ویتامین k، ۴۷ قسمت و بخش از زنان مورد آزمایش، بهبود نسبی داشته‌اند. ولی باید توجه داشت از آنجا که آن ژل حاوی ویتامین C، E و همچنین رتینول هم هست، تشخیص دقیق آن‌که کدامیک از آن مواد، باعث ساخته یا ایجاد چنین نتایج مثبتی شده، دشوار می باشد. پس تا زمان انجام تحقیقات اکثرا و بیشتر خیلی به آن ویتامین امید نبندید.

کیسه زیر چشم

در قسمت زیرچشم، به‌روش طبیعی مقداری چربی وجود دارد که توسط رباط‌ها در جای خود نگه داشته می‌شوند. با افزایش سن، آن رباط‌ها ضعیف‌تر شده و همچنین توانایی نگه داشتن آن چربی‌ها را ندارند، بنابراین چربی‌ها به سمت بیرون می‌آیند. به آن ترتیب کیسه‌های پفی زیرچشم تشکیل می‌شوند. به مرور زمان و همچنین با بالارفتن سن، آن پف‌ها پهناور و بزرگ‌تر می‌شوند و همچنین زیرا و به درستی که خاصیت ارتجاعی پوست هم کم می‌می شود، پوست شل شده و همچنین برجستگی‌هایی به وجود می‌آید که به آن هم «کیسه زیرچشم» می‌گوییم.

یک راهکار موقت

با وجود آن‌که معمولا درمان‌های علم پزشکی جدید بهترین و همچنین موثرترین راه‌حل می باشد ولی باید توجه داشت می‌توانید با بهره‌گیری از هنر گریم و همچنین آرایش، کارهایی جهت محو کردن موقت پف و همچنین تیرگی چشم انجام دهید.

یکی از کارشناسان آرایشی راه‌های زیر را پیشنهاد می‌کند:

جهت پوشاندن تیرگی ناشی از رگ‌های قرمز و همچنین آبی زیرپوست، بهتر می باشد از کرم‌های پوشاننده‌ به رنگ صورتی روشن یا هلویی بهره بری و استفاده کنید. هرگز پوشاننده‌های سفید یا بژ (concealer) به کار نبرید زیرا باعث می‌می شود آن تیرگی‌ها، به رنگ خاکستری درآیند.

مجله سیب سبز

پوستهای خشکپیری پوستپیشگیری از چروک پوستتیرگی و همچنین پف و همچنین چروک‌های عمیق‌چین و همچنین چروکچین و همچنین چروک پوستکرم‌های دور چشم

چروک های مزاحم و همچنین نکات مهم و ترفندهای درمانی در تاریخ ۱۶ April 2016 | 3:41 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه  جلوگیری از ریزش مو در شیمی …