آموزش کامل طرز تهیه ترشی لیمو ترش خوشمزه

ترشی لیمو , طرز تهی ترشی لیمو , طرز تهیه ترشی لیمو ترش

ونوشه » جهت آن پست آموزش طرز تهیه ترشی لیمو را آماده کرده ایم جهت دیدن دستور ترشی ، آن پست را دنبال کنید

مواد مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت ترشی لیمو

لیموی جدید و تو و تازه : ۵۰۰ گرم

فلفل تند قرمز : ۳ عدد

زردچوبه : یک قاشق غذاخوری

نمک : یک و همچنین نیم قاشق غذاخوری

فلفل دلمه رنگی : ۱ عدد

 ترشی پیاز , ترشی پیاز ریز , ترشی پیاز قرمز

طرز تهیه ترشی لیمو ترش

ابتدا لیموی سالم بدون لک را میشوییم یک روز میگذاریم آبش برود بعد خرد می کنیم . هر لیمو را شش قسمت می کنیم. تخم های آن هم را در می آوریم. در صورتی که هسته لیمو داخل آن هم بماند ترشی را تلخ می کند. ترشی لیمو با خوراک ماهی، مرغ، لوبیا پلو و همچنین غذاهایی که نانی نباشد خیلی لذیذ می باشد.

 رب انار , طرز تهیه رب انار ترش , مزایا و خاصیت های رب انار

این ترشی تند می باشد و همچنین در عربستان تهیه میشود و همچنین آن هم را تند تهیه می کنند. تکه های لیمو را داخل ظرف مورد نظر ریخته و همچنین فلفل قرمز ، زردچوبه، نمک را روی آن هم میریزیم و همچنین مخلوط می کنیم و همچنین یک پارچه روی ظرف می کشیم و همچنین ۳ روز بیرون از یخچال میگذاریم بماند گهگاهی مواد را با قاشق یا هر وسیله خشک دیگر هم میزنیم.

درست کردن ترشی با آب گوجه فرنگی,طرز تهیه سالاد مشهدی

دقت کنید قاشقی که مواد را با آن هم هم میزنیم باید حتماً خشک باشد و همچنین آبدار نباشد. بعد از ۳ روز که مواد را خوب هم زده ایم و همچنین آب غلیظی در آن هم ایجاد شده می باشد داخل ظرف مورد نظر ریخته و همچنین در آن هم را محکم می بندیم و همچنین میگذاریم برسد. این ترشی در یخچال و همچنین جای خنک بعد از چند ماه می رسد و همچنین در جای گرم بعد از یک ماه می رسد و همچنین قابل مصرف می باشد.

 نحوه درست کردن ترشی هویج و همچنین ترب سفید,مواد مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت ترشی هویج و همچنین ترب سفید

این ترشی سرکه ندارد و همچنین برای کسانی که سرماخوردگی دارند و همچنین نمیتوانند ترشی دیگر مصرف کنند خیلی مناسب می باشد. تندی ترشی را میتوان کم یا زیاد کرد. برای خوب جلوه دادن این ترشی میتوان فلفل سبز جدید و تو و تازه یا فلفل دلمه نیز خرد کرده و همچنین به آن هم اضافه کرد که تاثیری در طعم آن هم ندارد و همچنین تنها و فقط برای ظاهر آن هم می باشد.

آموزش کامل طرز تهیه ترشی لیمو ترش خوشمزه