خانه / زیبایی / مصائب مو فرها

مصائب مو فرها

مصائب مو فرها

|مصائب مو فرها از ونوشه|

818801_201

افرادی که موی فرفری دارند از چه مشکلاتی رنج میبرند آن هم ها چگونه بایستی و حتما از موهایشان مراقبت کنند توصیه های متخصصین پوست و همچنین مو و همچنین زیبایی در آن باره چیست؟

هفته نامه سلامت – ترجمه سمیه مقصودعلی: بسیاری از افرادی که موی فری طبیعی دارند،سعی می کنند با انواع و همچنین اقسام وسایل مکانیکی یا مواد شیمیایی موهای شان را کمی صاف کنند ولی باید توجه داشت معمولا آن کار بیهوده می باشد زیرا موها مجددا از ریشه فر درمی آید و همچنین آن نوع کارها تنها و فقط اکثرا و بیشتر باعث آسیب مو و همچنین شکنندگی و همچنین خشکی آن هم می شوند.

موی فر جذابیت و همچنین زیبایی خاص خودش را دارد و همچنین واقعا نیازی به تغییر دادن آن هم نیست. با آن حال بعضی کارها و همچنین عادت های اشتباه می تواند باعث می شود فردی که موی فر دارد، از جذابیت و همچنین زیبایی آن هم لذت نبرد. در چنین شرایطی کافی می باشد کارهای اشتباهی را که نباید انجام دهیم|، بشناسیم و همچنین از آنها دوری کنیم. آن مطلب، تو را با ۸ پرهیزی آشنا می کند که دارندگان موی فر بهتر می باشد به آنها پایبند باشند.

۱- پرهیز از شانه کردن موی فری که خشک و همچنین کثیف می باشد

یکی از معظلات و مسائل و مشکلات اصلی خانم هایی که موی فر دارند، گره خوردن موها درهم می باشد. شانه زدن و همچنین باز کردن گره هنگام و زمانی که مو رطوبت کافی دارد و همچنین تمیز می باشد، کار دشواری نیست ولی باید توجه داشت هنگام و زمانی که مو کثیف و همچنین خشک می باشد، شانه کردن و همچنین باز کردن گره ها باعث کنده شدن مو و همچنین ریزش آن هم می می شود. جهت شانه زدن، ابتدا موها را تمیز بشویید تا رطوبت کافی داشته باشند. بعد از کمی خشک شدن، شانه زدن مو را از نوک آغاز کنید.

۲- پرهیز از وز دادن و همچنین خشک کردن مو با حوله

یکی از خطاهای خانم هایی که موی فر دارند، خشک کردن آن هم با حوله می باشد. هرگز نباید حوله را روی سر انداخت و همچنین با ورز دادن مو، آن هم را خشک کرد. آن کار سبب گره خوردن موها می می شود. بهترین کار آن می باشد که حوله ای از الیاف بامبو را دور موهای تان بپیچید و همچنین با دست مو را فشار دهید تا آب آن هم گرفته می شود. بعد در معرض جریان هوا قرار بگیرید و همچنین صبر و همچنین حوصله داشته باشید تا مو های تان به روش طبیعی خشک می شود.

۳- پرهیز از مصرف نرم کننده بعد از شامپو زدن

اغلب شامپوها چربی را به روش کامل از روی مو برمی دارند و همچنین سبب خشکی مو می شوند. شستشو مخصوصا شستشوی هر روز خدا با شامپو می تواند سبب وز و همچنین گره خوردن مو در هم به دلیل خشکی می شود، بنابراین هرگز بعد از شامپو زدن مو، بهره بری و استفاده از ماسک مو یا نرم کننده را فراموش نکنید. حتی می توانید از شامپوهای ۲ در ۱ که خود حاوی نرم کننده خواهند بود، بهره بری و استفاده کنید. اگرچه نرم کننده ها به نرم و همچنین مرطوب شدن موها بعد از حمام کمک می کنند ولی باید توجه داشت بایستی و حتما در شبانه روز و همچنین در طول هفته هم مو را به کمک کرم ها و همچنین سرم ها مرطوب کرد. اکثر خانم ها از روغن نارگیل بهره بری و استفاده می کنند. آن روغن خوب می باشد ولی باید توجه داشت بهره بری و استفاده مکرر و همچنین هر روز خدا از آن هم را توصیه نمی کنیم.در داروخانه سرم های مناسبی وجود دارد که می توانید هر از گاهی از آنها هم کمک بگیرید.

۴- پرهیز از خوابیدن با موی چرب

خیلی از خانم ها با موی فر، شب، هنگام خوابیدن، موها را با روغن نارگیل یا سرم های مرطوب کننده چرب می کنند و همچنین بعد بدون آنکه پوشش روی سر بگذارند، می خوابند. آنها صبح امیدوارند موهای شان نرم و همچنین خوش حالت باشد ولی باید توجه داشت متاسفانه در آن شرایط موها خشک می می شود. حتما بایستی و حتما آن خانم ها قبل از خوابیدن با یک روسری موهای شان را بپوشانند تا سرم و همچنین روغن بین موها بماند و همچنین جذب ساقه مو می شود.

۵- پرهیز از رها کردن نوک مو جهت طولانی مدت

شایداز بلند شدن موهای تان راضی باشید ولی باید توجه داشت به هر حال هر ۴-۳ ماه یک بار بایستی و حتما چند سانتیمتر از نوک موها را کوتاه کنید. نوک موها مرده خواهند بود و همچنین به مرور زمان خشک و همچنین بد حالت می شوند.

۶- پرهیز از سشوار کشیدن و همچنین اتو کشیدن مکرر

جهت حالت دادن به مو وسایل متنوعی در بازار موجود می باشد. سشوار و همچنین اتوی مو با حرارت دادن مو سبب حالت گرفتن آن هم می شوند ولی باید توجه داشت در عین حال آن دستگاه ها به ساقه مو آسیب می رسانند و همچنین سبب خشکی آن هم می شوند. هرگز بیش از ۳ بار در هفته از سشوار بهره بری و استفاده نکنید و همچنین جز در شرایط خاص از اتوی مو جهت صاف کردن موهای تان کمک نگیرید.

۷- پرهیز از بافتن مو

بافتن موها روی سر باعث زیبایی می می شود ولی باید توجه داشت بافت های ریز و همچنین سفت سبب کشیده شدن ریشه مو می شوند و همچنین ساقه مو را ضعیف می کنند. حتی در صورتی که موها را می بافید نباید آن کار را جهت بیش از ۱٫۵ ماه ادامه دهید. قبل از آن کار نیز موها را به مدت یک هفته باز بگذارید تا پوست سر هوا بخورد و همچنین از سرم های تقویتی و همچنین نرم کننده ها بهره بری و استفاده کنید.

۸- پرهیز از وسایل زینتی خطرناک

کش سر، گیره، کلیپس، هدبند و همچنین … از وسایل مورد مستلزم و نیاز جهت تزیین مو خواهند بود. بایستی و حتما در انتخاب آن نوع زینت ها دئقت کنید. انواعی که سبب کشش مو از ریشه می شوند، عامل ریزش یا شکنندگی مو خواهند بود. انواع فلزی را اصلا توصیه نمی کنیم زیرا در نهایت موهای فر دور آن هم می چرخند و همچنین مجبور می شوید با کندن موها، آن وسایل را از موهای تان جدا کنید.

کدام شانه؟ کدام برس؟

جهت داشتن موهای زیبا، شانه زدن آنها ضروری می باشد. برس ها و همچنین شانه های مختلفی در بازار موجود می باشد؛ از برس های تخت و همچنین گرد بگیرید تا پلاستیکی، چوبی، فلزی و همچنین … ولی باید توجه داشت کدام برس مناسب موی شماست؟

شانه های دندانه دار

آن نوع شانه ها از جنس پلاستیک، فلز یا تمام چوب و همچنین فاصله دندانه های آنها از هم متغایر و متفاوت می باشد. بهتر می باشد از انواع پلاستیکی و همچنین فلزی بهره بری و استفاده نکنید زیرا می توانند باعث شکستگی موها شوند. جهت شانه کردن هر روز خدا موها از انواعی بهره بری و استفاده کنید که صددرصد چوبی خواهند بود.

برس دندانه چوبی

آن نوع برس مناسب حالت دادن و همچنین موج دار کردن موهاست. در صورتی که موهای فری دارید، آن نوع برس مناسب می باشد زیرا مانع از وز شدن موها می می شود. جهت موهای سست و همچنین شکننده نیز آن نوع برس انتخاب خوبی می باشد.

برس بالش دار

دانه های پلاستیکی، چوبی یا فلزی آن نوع برس روی یک پایه کوسن دار پلاستیکی سوار شده می باشد. آن برس جهت صاف کردن موها بهره بری و استفاده م می شود.

برس گرد

آن برس تنها جهت فر کردن مو کاربرد ندارد بلکه با انتخاب نوع مناسب از آن برس ها می قدرت به مدل دلخواه مو دست یافت. مثلا جهت صاف کردن مو از برس هایی که سوزن های آن هم از هم فاصله زیاد دارند و همچنین قطر برس اکثرا و بیشتر می باشد، بهره بری و استفاده می کنند. هر چه قطر برس کمتر باشد، مو فرتر می می شود.

برس تونل دار

آن برس، دان های باز و همچنین به شکل V دارد و همچنین جهت موهایی مناسب می باشد که مرتبا درهم گره می خورند. برس زدن مو و همچنین سشوار کشیدن همزمان با آن برس باعث باز شدن موها از هم و همچنین پر حجم شدن آنها می می شود.

برس های حرارتی

آن برس ها جهت سشوار کشیدن مناسب خواهند بود. هنگام سشوار کشیدن سطح آن برس گرم می می شود و همچنین می تواند تکمیل کننده گرمای سشوار باشد. حالت گرد برس نیز باعث می می شود موها بهتر حالت بگیرد. با برس گرد حرارتی کوچک می توانید موها را فر و همچنین با انواع پهناور و بزرگ تر، موها را صاف کنید.

از بین بردن وزی در موهارفع وزبودن موفورمالدئیدکراتینه کردن موموی فرموی فرموی مجعدنرم کردن موهانرم کننده ماسک مو و همچنین روغن‌های مناسب

مصائب مو فرها در تاریخ ۱۵ April 2016 | 1:11 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه  جلوگیری از ریزش مو در شیمی …