خانه / مقالات / هر خانمی چه مانتویی بپوشد؟

هر خانمی چه مانتویی بپوشد؟


مدل مانتو ترک ۲۰۱۵

یکی از ‌های ضروری خانم‌های ایرانی مانتو است. نکات زیاد مهمی در انتخاب مانتو وجود دارد که بستگی به اندازه قد ترکیب اندامی شما دارد، که با رعایت این اصول می‌توانید برترین مانتو را گزینش بکنید تا ظاهرتان متناسب دیده شد. من در اینجا مهمترین این نکات را با توجه به اعضا مفرق جهت شما شرح خواهم داد:
خانم‌های قد بلند:

لباس ی که از بالا تا پایین تکرنگ باشد به اینکه خطی یکدست ایجاد می‌کند، شما را بلندتر نشان خواهد داد. انتخاب رنگی مفرق برای مانتو شلوارتان، باعث می‌شود که قد شما به چند بخش مختلف تقسیم تفکیک بشود در نتیجه کوتاهتر متناسب‌تر دیده بشوید. پس به خاطر داشته باشید هرگز مانتو و شلوار رنگ نپوشید و سعی بکنید مانتو شلوار حتی کفشتان در چند رنگ مفرق اما در یک‌هارمونی انتخاب شود. مانتوهای خیلی کوتاه پاها را بلندتر از آنچه هست نشان می‌دهد بعد از پوشیدن چنین مد ‌هایی خودداری بکنید . هر مانتوی که خیلی گشاد باد کرده باشد شما را بزرگتر از آنچه که هستید نشان می‌دهد. مانتوهای زنانه کمردار تنگ شما را خوش اندام زیبا نشان می‌دهد. مانتوی که به انحناها و برجستگی‌های بدن اصرار زیادتری بکند، توجه را از قد بلند دور می‌کند و اعضا شما را متناسب‌تر نشان می‌دهد.
خانم‌های ریزه اندام کوتاه قد:

مانتوهای ساده‌ای که تنگ و قالب تن هستند ، انتخاب بکنید . از پوشیدن مانتوهایی با دامن‌های بسیار زیاد گشاد و کلوش خودداری بکنید . مانتو، بارانی یا پالتویی گزینش بکنید که سایز کوچک و اندازه شما باشد. چنانچه در انتخاب سایز دقت نکنید، مجبورید شانه‌های بزرگ آستین‌های بلند مانتویتان را به خیاط بسپرید تا آن را ویرایش نماید . مانتوهای زیاد بلند سبب می‌شود که کوتاهتر دیده شوید. یک مد کوتاه تا روی زانو جهت شما زیاد مناسب است. مانتویی که راه‌های عمودی باریکی دارد، باعث ایجاد خطوط عمودی زیادتری روی لبـاس می‌شود درنتیجه شما را بلندتر نشان می‌دهد، همچنین این مانتوها رسمی و کلاسیک است. دقت بکنید که دامن مانتوی شما تا روی زانو باشد که به بلندتر دیده شدن شما یاری می‌کند. از پوشیدن هر مانتویی که جعبه مانند یا بسیار زیاد گشاد باشد(که شما را چاق و تپل نشان می‌دهد) یا مدل ‌های چروک خودداری بکنید .
خانم‌های چاق درشت اندام:

سایز را فراموش بکنید و به دوخت مانتو توجه بکنید . هیچ کس نمی داند شما دقیقا چه سایز مانتویی بایستی بپوشید، پس تلاش بکنید تا خود را در لباس ی خیلی تنگ، در لباس ی که کاملا متناسب اعضا شما نیست، در فشار قرار ندهید. درعوض مانتو‌هایی را گزینش بکنید که اندازه شما دوخته شده باشد و دوختش مناسب اعضا شما باشد. مانتو‌های کشی استرچ کمرهای کشی برای زنان درشت اعضا مناسب نیست.سعی بکنید خطوط افقی در مانتو‌یتان نباشد، راه راه پارچه‌ها، نوارها خطوط افقی شما را چاق‌تر عریض‌تر نشان می‌دهد. مانتو‌هایی را بپوشید که خطوط راه‌های عمودی دارند یا اصلا راه و خطی ندارند. از پوشیدن مانتوهایی که جیب‌های بغل از رو دارد، خودداری بکنید مانتوهای خیلی کوتاه انتخاب نکنید به دنبال مدل ‌هایی باشید که شکاف‌های پهلو و جانبی دارند، زیرا این مد ‌ها علاوه بـر ارتقا شیکی مد بودن، به راحتی شما در حرکت یاری می‌کنند. مانتوهایی با دامن‌های کلوش یاA شکل بپوشید.
خانم‌هایی با شکم بزرگ:

از پوشیدن مانتوهای کمردار جدا خودداری بکنید . کمر باعث ایجاد جمع‌شدگی چین در قسمت شکم می‌شود دور شکم را بزرگتر از آنچه که هست، نشان می‌دهد. اما مانتوهای مـدل Wrap (مـدل ی که طرف لباس روی طرف دیگر پیچیده می‌شود) را می‌توانید بپوشید. این مد بالاتنه باعث می‌شود که سینه شما به دو قسمت تفکیک بشود و کمر معین ‌تری ایجاد نماید ، در نتیجه شکم شما کوچکتر به نظر می‌رسد. به دنبال مانتو‌های قالب تن راسته باشید که یک فرم یکدست مستقیم از شانه تا پایین پای شما ایجاد می‌کند. به طور کلی جیب، پلیسه و چین در ناحیه پشت، جلو پهلوی شکم باعث می‌شود که به بخش میانی بدن شما بیشتر تذکر بشود شکم شما بزرگتر به نظر برسد.
خانم‌هایی با سینه بزرگ:

مانتوهایی با بالاتنه گشاد بپوشید تا سینه‌هایتان را کوچکتر نشان بدهید.مانتو‌های تنگ، در اطراف سینه کشیده می‌شود و سبب می‌شود تا افراد به این ناحیه نگاه کنند. مانتوهایی که در دو طرف دگمه دارند، سینه‌های شما را بزرگتر نشان خواهد داد. از لوازم جانبی استفاده بکنید که توجه را از سینه‌های شما دور می‌کند. با مصرف ازروسری‌های رنگی زیبا فریبنده جذاب یا کفش‌های زیبا ، افراد بیشتر به آنها نگاه می‌کنند تا سینه‌های بزرگ شما. مانتوهایی با بالاتنه ساده گشاد استفاده بکنید .جیب باعث جلب توجه به سینه‌های شما می‌شود. مانتوهای پلیسه دار و چین دار، تنها باعث می‌شود که شکل سینه شما بزرگتر نشان داده شود مانتوهایی با دامن چین دار یا پلیسه دار، توجه را از سینه‌های شما دور می‌کند شما متناسب دیده خواهدی شد.
خانم‌هایی با سینه کوچک:

مانتوهای طرح دار بپوشید. زنانی که سینه‌های کوچکی دارند، اکثرا اعضا گلابی شکلی دارند، در این صورت نیمه پایین بدن آنها از نیم تنه بالایی آنها بزرگتر سنگینتر است. برای ایجاد تعادل، مانتوهای طرح دار رنگ روشن با شلوارهای تکرنگ و آسان بپوشید. ولی طرح‌های بسیار زیاد بزرگ را برای مانتوی انتخاب نکنید. درعوض مانتو‌هایی که طرح‌های مبوسیله ی دارد نه زیاد کوچک نه بسیار زیاد بزرگ است، گزینش بکنید . مانتوهایی بپوشید که در سری سینه خود تزئینات دارد. هرچیزی در ناحیه سینه سبب می‌شود که سینه‌های شما بزرگتر به نظر برسد. مـدل ‌هایی که درست زیر سینه جمع می‌شود، خودبه سینه را بزرگتر نشان می‌دهد. پارچه‌های بافت دار یا براق در سری سینه همین تاثیر را دارد. دگمه، تزئینات قلابدوزی گلدوزیآموزش بسیار زیاد بهتر ی برای افزایش اندازه سینه شما است. پس از مانتوهایی که تزئینات بسیاری در بالاتنه آن به کار گرفته شده است انتخاب بکنید .

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید لباس جدید تیم ملی ایران

خرید لباس جدید تیم ملی ایران خرید ست لباس تیم ملی ایران ۲۰۱۶,لباس تیم ملی …