خانه / آشپزی / طرز تهیه و همچنین فوت و همچنین فن های خورشت قورمه سبزی خوشمزه

طرز تهیه و همچنین فوت و همچنین فن های خورشت قورمه سبزی خوشمزه

طرز تهیه و همچنین فوت و همچنین فن های خورشت قورمه سبزی خوشمزه

|طرز تهیه و همچنین فوت و همچنین فن های خورشت قورمه سبزی خوشمزه از ونوشه|

طرز تهیه و همچنین فوت و همچنین فن های خورشت قورمه سبزی خوشمزه

قورمه سبزی , طرز تهیه قورمه سبزی , قورمه سبزی خوشمزه

ونوشه » جهت آن پست آموزش طرز تهیه خورشت قورمه سبزی را آماده کرده ایم جهت دیدن دستور پخت و پز و آشپزی ، آن پست را دنبال کنید

مواد مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت پخت قورمه سبزی :

گوشت مغز ران گوسفند با قلم یا راسته بی استخوان /گوساله : ۷۰۰ گرم

سبزی قورمه سبزی : ۱/۵ کیلو

لوبیا قرمز : دو سوم لیوان

لیموعمانی : ۷ عدد

پیاز : ۱ عدد

نمک ، فلفل و همچنین زردچوبه : به میزان کافی

رب گوجه فرنگی : در صورت تمایل ۱ قاشق

آبغوره : درصورت تمایل

روغن : به میزان مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری

قورمه سبزی , طرز تهیه قورمه سبزی , قورمه سبزی خوشمزه

طرز تهیه قورمه سبزی خوشمزه :

جهت پخت قورمه سبزی ابتدا پیاز را ریز خرد کرده همراه با گوشت سرخ کنید. لوبیا قرمز را از قبل در ۲ لیوان آب خیسانده و همچنین بگذارید تا کمی بجوشد،سپس آب آن هم را خالی کنید. سبزی را پاک کرده ،ریز خرد کرده و همچنین در حدی که آبش کشیده شده و همچنین صدای سرخ شدن سبزی به گوش برسد ولی سیاه نشود، سرخ کنید. لوبیاقرمز، لیموعمانی سوراخ شده (برای اینکه مزه لیموعمانی از آن هم خارج می شود) ، گوشت ، پیاز ، فلفل و همچنین زردچوبه بار گذاشته تا همه مواد با هم بپزند.وقتی که گوشت نیم پز شد ،نمک آن هم را مقدار و اندازه کرده وبگذارید تا خورش جا بیفتد. چاشنی آن هم را مقدار و اندازه کنید.

قورمه سبزی , طرز تهیه قورمه سبزی , قورمه سبزی خوشمزه

موارد و نکات مهم در مورد سبزی قورمه سبزی :

سبزی قورمه سبزی شامل تره ۵۰۰ گرم ، جعفری ۶۰۰ گرم ، گشنیز۱۵۰ گرم ، اسفناج ۱۵۰ گرم و همچنین شنبلیله ۵۰ گرم می باشد. بهتر می باشد سبزی خورش قورمه سبزی خیلی ریز خرد می شود زیرا و به درستی که به این ترتیب خورش بهتر جا می افتد. حتی الامکان جهت پخت قورمه سبزی از سبزی جدید و تو و تازه بهره بری و استفاده کنید. چرا که خورش قورمه سبزی خوشمزه تر و همچنین خوش رنگ تر می می شود و همچنین صد البته ویتامین های موجود در سبزی بهتر حفظ می می شود. در صورتی که می خواهید سبزی قورمه سبزی را در فریزر نگهداری کنید بهتر می باشد که آن هم را سرخ نشده در فریزر بگذارید و همچنین موقع پخت سرخ کنید تا سالم تر و همچنین خوش رنگ تر (سبزتر) است و خواهد بود.زیرا و به درستی که از نظربهداشت غذا روغن مایع نباید یخ بزند و همچنین مصرف روغن جامدهم برای سلامتی مضر می باشد.

قورمه سبزی , طرز تهیه قورمه سبزی , قورمه سبزی خوشمزه

شنبلیله خورش قورمه سبزی نباید زیاد باشد زیرا و به درستی که خورش تلخ می می شود. در برخی از نواحی اصولا از شنبلیله بهره بری و استفاده نمی کنند چرا که ماندگاری بوی آن هم را نمی پسندند. در شهرهای آذربایجان گشنیز ، اسفناج یا برگ چغندر به ترکیب سبزی  قورمه سبزی اضافه می می شود و همچنین شنبلیله از آن هم میان حذف می می شود.در صورتی که سبزی قورمه سبزی درشت خرد شده باشد خورش هر چه بجوشد جا نمی افتد. در بعضی از نواحی شمال کشور، سبزی های محلی خود را نیز به قورمه سبزی اضافه می کنند. سرخ کردن زیاد سبزی قورمه سبزی باعث می می شود رنگ آن هم تیره شده و همچنین خاصیت خود را از دست بدهد و همچنین غذا سنگین می شود.

قورمه سبزی , طرز تهیه قورمه سبزی , قورمه سبزی خوشمزه

نسبت سبزی های متنوع و گوناگون و مختلف در قورمه سبزی بستگی به ذائقه خانواده خواهد داشت.ولی در هر حال در صورتی که تره زیاد باشد طعم خورش تند می می شود. اسفناج زیاد به خورش،مزه خورش آلو اسفناج می دهد. شنبلیله زیاد خورش را تلخ می کند و همچنین بوی گشنیز هم در خورش قورمه سبزی نباید خیلی محسوس باشد. نقطه دیگر آنکه در صورتی که سبزی موقع خرد کردن آب انداخت آب آن هم را دور نریخته و همچنین به خورش اضافه کنید. هنگام سرخ کردن سبزی قورمه سبزی ، روغن سبزی را اول به آن هم اضافه کنید و همچنین به اصطلاح نگذارید آب سبزی خشک می شود بعد روغن بریزید زیرا و به درستی که رنگ روغن روی خورش جا افتاده و همچنین سبزی سبز و همچنین خوش رنگ می می شود.

قورمه سبزی , طرز تهیه قورمه سبزی , قورمه سبزی خوشمزه

موارد و نکات مهم در مورد گوشت قورمه سبزی :

گوشت قورمه سبزی نباید خیلی ریز است و خواهد بود.در مقدار و اندازه گردویی درشت مطلوب می باشد و همچنین می تواند با استخوان یا بدون استخوان باشد. از گوشت راسته نیز می قدرت بهره بری و استفاده کرد.بهره بری و استفاده از گوشت گوساله یا گوسفند بستگی به ذائقه خانواده دارد ولی این خورش باگوشت گوسفند بدون چربی خوشمزه تر می باشد.

قورمه سبزی , طرز تهیه قورمه سبزی , قورمه سبزی خوشمزه

موارد و نکات مهم در مورد لوبیای قورمه سبزی :

لوبیای قورمه سبزی، لوبیای قرمز می است و خواهد بود.در بعضی از شهرها و روستاها (شهرهای خراسان) از لوبیا چشم بلبلی در خورش قورمه سبزی بهره بری و استفاده می می شود.در بعضی از شهرهای استان آذربایجان از لوبیا چیتی بهره بری و استفاده می می شود. در شهرستان دامغان خانم های قدیمی از لپه بهره بری و استفاده می کنندو چاشنی خورش آبغوره می باشد و همچنین جذاب و جالب آنکه گاهی به جای گوشت گوسفند از گوشت مرغ هم در خورش قورمه سبزی بهره بری و استفاده می کنند. در بعضی از شهرهای شمالی قورمه سبزی را بدون لوبیا،چاشنی، رب گوجه فرنگی ، آبغوره یا رب غوره طبخ می کنند. این نوع قورمه سبزی نیز خورش خوشمزه ای می باشد که برای معده سبک می باشد و همچنین بعد از خوردن آن هم احساس سنگینی نمی کنید.

قورمه سبزی , طرز تهیه قورمه سبزی , قورمه سبزی خوشمزه

موارد و نکات مهم در مورد چاشنی قورمه سبزی :

 به عنوان چاشنی معمولا تنها و فقط از لیموعمانی بهره بری و استفاده می کنند.لیموعمانی همراه با آبغوره بهره بری و استفاده می می شود. از غوره بهره بری و استفاده می می شود(که به قورمه سبزی غوره معروف می باشد و همچنین در این صورت معمولا لوبیای چشم بلبلی می باشد).به کار بردن رب گوجه فرنگی همراه با لیموعمانی ، از میزان رنگ سبزی خورش قورمه سبزی می کاهد.از گرد لیموعمانی در قورمه سبزی بهره بری و استفاده می می شود که البته رنگ خورش را تیره می کند. برخی نیز در خورش قورمه سبزی از چاشنی آب نارنج بهره بری و استفاده می کنند.

طرز تهیه و همچنین فوت و همچنین فن های خورشت قورمه سبزی خوشمزه

منبع : هنر آشپزی،شماره۴۱

نوشته طرز تهیه و همچنین فوت و همچنین فن های خورشت قورمه سبزی خوشمزه اولین بار در ونوشه پدیدار شد.

طرز تهیه و همچنین فوت و همچنین فن های خورشت قورمه سبزی خوشمزه در تاریخ ۱۳ April 2016 | 9:23 am نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

هات چاکلت خانگی یک نوشیدنی گرم

روش تهیه دو نوشیدنی گرم چای عسل و شیر

با سلام. حتما همه شما دوست دارید که در فصل‌هایی مثل پاییز و زمستان نوشیدنی‌هایی …