خانه / زیبایی / خوراکی ها و همچنین مواد غذایی از بین برنده رنگ مو

خوراکی ها و همچنین مواد غذایی از بین برنده رنگ مو

خوراکی ها و همچنین مواد غذایی از بین برنده رنگ مو

|خوراکی ها و همچنین مواد غذایی از بین برنده رنگ مو از ونوشه|

gray-hair-natural-remedies
سفیدشدن موها با عوامل بسیاری بروز میدهد می خواهیم تو را با عوامل خوراکی که می توانند موجب سفیدی موهایتان شوند  آشنا کنیم و همچنین روش های مقابله با آن عارضه را بدانیم

سفید شدن موها با بالا رفتن سن امری کاملا طبیعی می باشد ولی باید توجه داشت جهت اشخاص جوون غیرعادی و همچنین غیرطبیعی می باشد. سفید شدن موها در سن جوانی همچنین و علاوه بر آنکه بر زیبایی تاثیر می‌گذارد، اعتماد به نفس فرد را کاهش می‌دهد. بسیاری اشخاص در سن ۲۰ تا ۳۰ سالگی با رشد موهای سفید مواجه می‌شوند.
گاهی اوقات علت سفید شدن موها در دوران جوانی می‌تواند به علت عوامل محیطی و همچنین ژنتیکی باشد ولی در اکثرا و بیشتر موارد نداشتن سبک زندگی ص‍حیح و همچنین سالم و همچنین پیروی نکردن از برنامه جذاب و جالب و خوب غذایی مناسب می‌تواند علت آن امر باشد. به عنوان مثال، یکی از عوامل سفید شدن مو در دوران جوانی استرس و همچنین فشارهای روحی می باشد. همچنین و علاوه بر آن، افرادی که سیگار می‌کشند ۴ برابر اکثرا و بیشتر از اشخاص دیگر امکان دارد که در سن جوانی موهایشان سفید می شود و همچنین یا دچار ریزش مو شوند.
به روش کلی، بر اثر کاهش تولید ملانین در ریشه موها ممکن می باشد رنگ موها خاکستری می شود.
بعضی از غذاها سرشار از ملانین خواهند بود در حالی که بعضی غذاها ملانین ندارند و همچنین بدن آن هم را تولید نمی‌کنند. مواد غذایی که وارد بدن می‌شوند در سلامت عمومی بدن به خصوص سلامت مو نقش مهمی را ایفا می‌کند. بعضی مواد غذایی و همچنین خوراکی سبب افزایش موهای سفید در سر و همچنین سفید شدن موها در دوران جوانی می‌شوند که شامل آن مواد می‌قدرت به موارد زیر اشاره کرد:
شکر
پروتئین‌های حیوانی
نوشابه
رنگ‌های خوراکی
شیرین‌کننده‌های افزودنی
نمک یا سدیم
آرد سفید غنی‌شده
مونو سدیم گلوتامات
منبع: The Science of Eating
ارتباط استرس با سفیدشدن موسفیدشدن مو استرسسفیدی موها

خوراکی ها و همچنین مواد غذایی از بین برنده رنگ مو در تاریخ ۹ April 2016 | 2:35 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه  جلوگیری از ریزش مو در شیمی …