خانه / زیبایی / ریزش مو و همچنین آن عوامل

ریزش مو و همچنین آن عوامل

ریزش مو و همچنین آن عوامل

|ریزش مو و همچنین آن عوامل از ونوشه|

hairsheddingbrush

ریزش مو با چه علل و همچنین عواملی رخ میدهد با چه روشهایی می توانیم مانع آن هم شویم ریزش صد تار مو به صورت هر روز خدا امری طبیعی می باشد و همچنین نباید به خاطر آن هم نگران شوید عوامل هورمونی تاثیرگذار روی ریزش مو را در ادامه مطلب با هم بررسی کردن می کنیم

یک متخصص پوست و همچنین مو گفت: استرس و همچنین کاهش وزن شدید، بیماری‌ها و همچنین تغییرات هورمونی بدن در ریزش و همچنین تُنک شدن مو تأثیر دارد.

دکتر حمید رشنو اظهار کرد: ریزش مو علت‌های مختلفی دارد که یکی از آن علت‌ها ژنتیکی و همچنین ارثی می باشد. بیشترین ریزش مو از لحاظ ژنتیکی در سنین بین ۱۷ تا ۲۰ سالگی می باشد که منجر به تُنکی و همچنین تاسی مو می‌می شود.

او همچنین ادامه داد: ریزش مو بین ۵۰ تا ۱۰۰ تار در روز نرمال می باشد و همچنین چنانچه ریزش موقتی باشد، منجر به تنک شدن مو نمی‌می شود و همچنین اشخاص نباید آن مورد را غیرعادی فرض کنند.

رشنو گفتن کرد: تغییر فصل سبب ریزش مو می‌می شود ولی باید توجه داشت منجر به تنک شدن آن هم نمی‌می شود. استرس و همچنین کاهش وزن شدید، بیماری‌ها، تغییرات هورمونی و همچنین کاهش ویتامین‌های بدن و همچنین مواد معدنی (آهن، روی، کلسیم) در ریزش مو تاثیر دارد.

او همچنین یادآور شد: شامپوها تاثیری در ریزش مو ندارند، ولی باید توجه داشت مصرف بعضی فلزات سنگین، سرب و همچنین آرسنیک می‌تواند باعث افزایش آن ریزش می شود، همچنین بعضی داروها که جهت شیمی درمانی بهره بری و استفاده می‌می شود ریزش مورا تشدید می‌کند.

رشنو یادآور شد: بعد از ژنتیک، تغییرات هورمونی دومین عامل در ریزش مو محسوب می‌می شود و همچنین مستلزم و نیاز می باشد اشخاص از مواد مغذی، ویتامین‌ها و همچنین املاح و همچنین داروی موضعی نظیر ماینوکسیدیل بهره بری و استفاده کنند.

آن متخصص پوست و همچنین مو گفت: در بعضی مردان مصرف داروهای هورمونی جهت درمان ریزش مو توصیه می‌می شود و همچنین در زنان نیز بعد از انجام آزمایشات چنانچه مشکل هورمونی مشهود باشد، درمان ریزش با داروهای هورمونی انجام می‌می شود.

او همچنین با اشاره به آنکه ریزش مو به روش مداوم در اشخاص وجود دارد، یادآور شد: در سنین ۳۵ تا ۴۰ سالگی ریزش مو به بالاترین حد می‌رسد.ایسنا

تقویت ناخن و همچنین رشد موحفاظت از پوستداشتن ناخن‌های قوی و همچنین سالمدفع ریزش موریزش و همچنین تُنک شدن موزیبایی اندام‌های ظاهری

ریزش مو و همچنین آن عوامل در تاریخ ۸ April 2016 | 1:28 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه  جلوگیری از ریزش مو در شیمی …