خانه / زیبایی / رنگ کردن مو با رعایت آن توصیه ها

رنگ کردن مو با رعایت آن توصیه ها

رنگ کردن مو با رعایت آن توصیه ها

|رنگ کردن مو با رعایت آن توصیه ها از ونوشه|

812487_591
 انتخاب نوع رنگ مو چه تاثیراتی روی سلامت مو دارد هنگام و زمانی که می خواهیم موهایمان را رنگ کنیم چه توصیه هایی بایستی و حتما در نظر بگیریم و همچنین از چه روش هایی بایستی و حتما کمک بگیریم

 آن روزها انتخاب رنگ مو چندان کار ساده‌ای نیست زیرا و به درستی که در داروخانه‌ها و همچنین مغازه‌های لوازم آرایشی مجموعه‌ای از رنگ‌های متنوع و گوناگون و مختلف با برندهای متغایر و متفاوت حسابی تو را سرگردان می‌کنند ولی باید توجه داشت حواس‌تان باشد که بایستی و حتما رنگ موی خود را به‌گونه‌ای انتخاب کنید که با رنگ پوست‌تان هماهنگی داشته باشد، موها بیش از همه به‌صورت نزدیک می باشد و همچنین یک رنگ ناهماهنگ می‌تواند صورت تو را پیرتر یا رنگ‌پریده‌تر نشان دهد ولی باید توجه داشت در عوض انتخاب یک رنگ مناسب هم می‌تواند چهره شمار‌ا طبیعی‌تر نشان دهد و همچنین هم زیباتر.

رنگ دائم بخرید یا موقت؟

قبل از آن‌که جهت خرید رنگ به فروشگاهی بروید، با خود اراده و تصمیم راسخ بگیرید که می‌خواهید چقدر زنگ موهای‌تان تغییر کند و همچنین می‌خواهید چقدر جهت خرید رنگ هزینه کنید. در صورتی که موهای‌تان را روشن‌تر کنید یا نمی‌خواهید اکثرا و بیشتر از ماهی یک‌بار روی آن هم‌ها رنگ بگذارید‌، بهتر می باشد به سراغ رنگ‌های دائم بروید و همچنین تنها و فقط ماهی یک‌بار رنگ ریشه‌ها را تجدید کنید تا موهای‌تان یکدست می شود ولی باید توجه داشت در صورتی که موهای‌تان را کمی تیره‌تر کنید و همچنین هنوز هم مطمئن نیستید که آن رنگ تیره‌تر به تو می‌آید یا نه، پیشنهاد می‌کنیم از رنگ‌های موقت یا نیمه‌موقت بهره بری و استفاده کنید، آن نوع رنگ‌ها بعد از چندبار شامپوکردن از بین می‌روند و همچنین دوباره رنگ موهای خودتان به دست می‌آید و همچنین دیگر احتیاجی هم به رنگ‌کردن ریشه‌ها نخواهید داشت.

البته در صورتی که احساس می‌کنید موهای‌تان آسیب دیده و همچنین رنگش کدر شده‌‌می باشد، می‌توانید با رنگ‌های موقت و همچنین نیمه موقت کمی موهای‌تان را شفاف‌تر کنید. آن نوع رنگ‌ها در انواع مختلفی زیرا و به درستی که شامپو و همچنین… در بازار وجود دارند.

در صورتی که در رنگ‌کردن تنبل‌ هستید

در صورتی که به‌دنبال یک تغییر قابل ملاحظه در موهای‌تان هستید، پیشنهاد می‌کنیم حتما های‌لایت را تجربه کنید. های‌لایت موها در سراسر سر پخش شده‌ و همچنین به همین دلیل ریشه‌های جدید و تو و تازه رشد کرده، چندان آشکار نمی‌شوند و همچنین جهت افرادی که می‌خواهند هر ۳ ماه یک‌بار موهای‌شان را رنگ کنند ایده‌آل می باشد، البته بایستی و حتما یادآور شویم در آن حالت بایستی و حتما های‌لایت روی رنگ طبیعی موهای خودتان باشد تا همچنین و علاوه بر آن‌ها جلوه ویژه ای هم به رنگ موهای تو بدهد. البته در صورتی که موهای خیلی تیره دارید بهتر می باشد های‌لایت آن هم‌ها را به یک آرایشگر حرفه‌ای بسپارید، تا از بابت پس نتیجه آن می شود که خیال‌تان راحت‌تر باشد.

چه هایلاتی را  انتخاب کنید؟

یک رنگ های‌لایت خوب می‌تواند تاثیر بسیاری در زیباتر شدن موهای تو داشته‌باشد. یک پیشنهاد جهت انتخاب رنگ های‌لایت بهره بری و استفاده از هاله رنگی می باشد که در چشم‌ها وجود دارد، در آینه به چشم‌های خود دقیق نگاه کنید، در چشم هر کسی صرف‌نظر از رنگ غالب، رگه‌هایی از رنگی دیگر نیز وجود دارد، که مسلما توجه تو را نیز جلب می کند، در صورتی که آن رنگ هاله‌ای از طلایی، کهربایی داشته باشد، رنگ چشم‌های تو گرم می باشد، در صورتی که هاله‌هایی از رنگ آبی، نقره‌ای یا خاکستری در چشم‌ها دیدید یا چشمان قهوه‌ای یک‌ دست دارید، رنگ چشمان‌تان سرد می باشد. حالا با توجه به سرد بودن یا گرم بودن چشم‌های‌تان رنگ ‌های‌لایت موهای‌تان را انتخاب کنید.

به تناژ پوست‌تان  توجه کنید

در صورتی که بخواهید موهای‌تان را یکدست رنگ کنید بایستی و حتما به تناژ سرد و همچنین گرم پوست‌تان توجه کنید، در واقع پوست هرکسی تناژ خاص دارد که در صورتی که بتوانید آن تناژ را صحیح تشخیص دهید، هم در انتخاب رنگ‌مو راحت‌تر خواهید بود و همچنین هم می‌توانید رنگ آرایش و همچنین لباس‌های‌تان را بهتر انتخاب کنید ولی باید توجه داشت جهت تشخیص رنگ تناژ پوست تکنیک‌های ویژه‌ای وجود دارد، اول از همه آن‌که یک بلوز سفید بپوشید و همچنین هیچ آرایشی نداشته‌باشید، موهای‌تان را نیز با یک حوله سفید بپوشانید، حالا مقابل آینه بروید و همچنین خیلی دقیق به‌صورت‌تان نگاه کنید.

در صورتی که احساس می‌کنید رنگ پوست‌تان به سمت قرمز یا صورتی می‌رود، تناژ پوست تو سرد می باشد و همچنین در صورتی که گمان می‌کنید رنگ پوست‌تان به سمت زیتونی، طلایی و همچنین رنگ هلویی می‌رود، تناژ پوست گرم می باشد. در صورتی که هم هرچقدر دقت می‌کنید هیچ رنگی در آن هم نمی‌بینید، یا سایه‌هایی از هر۲رنگ را می‌بینید، احتمالا تناژ پوست تو خنثی می باشد.

چه رنگ مویی به پوست‌های گرم می‌آید

در صورتی که رنگ پوست‌تان گرم می باشد و همچنین می‌خواهید نوعی حالت طبیعی داشته باشید بایستی و حتما به‌دنبال رنگ‌هایی باشید که تناژ سبز درون پوست‌تان را خنثی کنید. پیشنهاد می‌کنیم به‌دنبال رنگ‌های طلایی و همچنین قرمز باشید آن رنگ در زبان تخصصی با نام G و همچنین R شناخته می‌می شود. پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که چشم‌ها و همچنین پوستی روشن دارید و همچنین به اصطلاح بلوند هستید به‌دنبال رنگ‌های عسلی و همچنین شرابی و همچنین مسی باشید و همچنین در صورتی که چشمانی قهوه‌ای دارید، پوستی گندمی به‌دنبال رنگ‌های قهوه‌ای طلایی، بلوطی یا قهوه‌ای مایل به قرمز باشید.

خوش به حال پوست‌های خنثی

در صورتی که پوست تو هیچ تناژ ویژه ای ندارد و همچنین بعد از پیاده‌کردن تکنیکی که گفته شد متوجه شدید تناژ پوست‌تان خنثی می باشد، می‌توانید خوشحال باشید که انتخاب‌های بسیاری جهت رنگ مو خواهید داشت و همچنین خیلی اکثرا و بیشتر از پوست‌های گرم و همچنین سرد می‌توانید از رنگ‌موهای متنوع بهره بری و استفاده کنید، لزومی ندارد رنگ موی انتخابی تو هاله یا پایه رنگ ویژه ای داشته باشد آن امر کاملا وابسته به سلیقه فردی یا شخصی شماست، به‌دنبال رنگی باشید که هم با شخصیت تو هماهنگی داشته باشد و همچنین هم نگهداری آن هم کار چندان مشکلی نباشد.

چه رنگی جهت پوست‌های سرد مناسب نیست

در صورتی که تناژ پوست‌تان سرد می باشد به تو توصیه می‌کنیم به‌دنبال رنگ‌های باشید که در آن هم‌ها سایه‌های دودی و همچنین خنثی وجود دارد و همچنین به زبان تخصصی بایستی و حتما رنگ مو به‌اصطلاح A یا N باشد. در آن شماره رنگ قرمزی وجود ندارد و همچنین در عوض تناژی از طلایی دارد و همچنین در پس نتیجه آن می شود که می‌تواند رنگ صورتی درون پوست تو را خنثی کند و همچنین چهره‌ را زیباتر جلوه دهد.

در صورتی که رنگ طبیعی پوست و همچنین موهای‌تان روشن می باشد و همچنین به‌اصطلاح بلوند هستید، بهتر می باشد به‌دنبال رنگ‌های بژ باشید، در صورتی که موها و همچنین چشم‌هایی قهوه‌ای دارید به‌دنبال رنگ‌های شکلاتی با هاله‌ای از رنگ قهوه‌ای سوخته باشید ولی باید توجه داشت توصیه می‌کنیم به خاطر تناژ رنگ صورتی که در پوست‌تان وجود دارد از رنگ‌های مسی و همچنین شرابی آلبالویی دوری کنید و همچنین در نهایت در صورتی که قرمز خیلی دوست دارید بهتر می باشد به یک رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز اکتفا کنید، آن نوع قهوه‌ای با رنگ صورتی پوست تو کنتراست برقرار می‌کند ولی خیلی با آن هم تطابق ندارد.

راه‌های رنگ‌گرفتن  موهای سفید

اکثر افرادی که موهای‌شان را رنگ می‌کنند با رنگ نگرفتن موهای سفید مواجه خواهند بود ولی باید توجه داشت راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید موهای‌تان را از سندرم تفلون که مانع رنگ گرفتن موها می‌می شود محافظت کنید.

– اول از همه مطمئن باشید، رنگ دائم بهره بری و استفاده کنید، نه موقت یا نیمه‌دائم زیرا و به درستی که رنگ‌های دائم موادی زیرا و به درستی که آمونیاک و همچنین پروکساید دارند بنابراین به خوبی در ساقه موها نفوذ کرده و همچنین در آن هم نیز باقی می‌ماند.

– دقت کنید که بسته‌بندی رنگ تو عبارت neutral یاnatural  نوشته شده باشد، آن رنگ‌ها نسبت به رنگ‌های دودی(ash) و همچنین طلایی(gold) غلیظ‌تر خواهند بود و همچنین بهتر رنگ سفید موهای تو را می‌پوشانند.

– رنگ را به آن هم مقدار و اندازه که روی بسته‌بندی نوشته شده‌می باشد روی موهای‌تان بگذارید و همچنین حتی کمی اکثرا و بیشتر از آن هم زمان می‌تواند موجب می شود رنگ موها خراب می شود.

جهت رنگ کردن ریشه‌ها بدانید

– هنگام و زمانی که موها سفید می‌شوند، کمترین رویش ریشه‌ها می‌تواند زیبایی موهای تو را خراب کند، به همین دلیل افرادی خواهند بود که ترجیح می‌دهند که خیلی زود به زود تنها و فقط ریشه‌ها را رنگ کنند سپس جهت رنگ کردن ریشه‌ها  اول از همه به ریشه رنگ بزنید و۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید و همچنین بعد رنگ مو را تا انتهای  نوک ساقه بکشید و همچنین بعد از چند دقیقه آب بکشید.

– در صورتی که اکثرا و بیشتر موهای‌تان سفید می باشد اول از جلوی سر شروع به رنگ کردن کنید. در صورتی که شقیقه‌ها سفید بودند اول شقیقه‌ها را رنگ کنید و همچنین بعد از پشت سر شروع کنید. در کل هرجا که سفیدی اکثرا و بیشتر بود اول آنجا را رنگ کنید و همچنین بعد قسمت‌های دیگر.

– در صورتی که هم سفیدی موهای‌تان کم می باشد ابتدا از پشت سر و همچنین از ریشه شروع به رنگ کردن کنید. بعد بغل‌ها و همچنین سپس جلوی سر را زیرا و به درستی که جلوی سر حرارت بیشتری دارد.

مجله سیب سبز:

برس رنگ مورشد مورنگ کردن موشانه‌های چوبیمراقبت از مومراقبت از مو حتی در زمان خواب

رنگ کردن مو با رعایت آن توصیه ها در تاریخ ۳۱ March 2016 | 1:56 am نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه  جلوگیری از ریزش مو در شیمی …