خانه / زیبایی / چگونه زگیل را مهار کنیم

چگونه زگیل را مهار کنیم

چگونه زگیل را مهار کنیم

|چگونه زگیل را مهار کنیم از ونوشه|

wart-427x240

 زگیل چگونه پدید می آید و همچنین با چه روش هایی قابل درمان می باشد از چه روشهایی می توانیم کمک بگیریم تا بتوانیم زگیل را برطرف کنیم

زگیل ضایعه پوستی موضعی می باشد که از طریق ویروسی از خانواده پاپیلوویروس انسانی (HPV) ساخته یا ایجاد می می شود. هرچند به نظر می رسد که زگیل مسری می باشد ولی اغلب تنها افراد یک خانواده را درگیر می کند. به همچنین و علاوه در اکثرا و بیشتر مواقع تنها و فقط در یک قسمت و بخش بدن ظاهر می می شود.

به نقل از سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، جهت درمان آن ضایعات می قدرت از مواد طبیعی بهره بری و استفاده کرد که در آن مطلب به آن هم اشاره شده می باشد.

آلوئه ورا
جهت درمان زگیل های شایع از آن هم بهره بری و استفاده می می شود. آن گیاه با خاصیت ضد باکتری، ضد ویروسی یا ضد عفونی کننده می تواند مقاومت ویروس را بشکند. قبل ازاستفاده آن هم را خوب تمیز کنید سپس ژل را به طورمستقیم روی زگیل بمالید و همچنین با باند بپوشانید. اجازه دهید تا خشک می شود و همچنین سپس با آب ولرم بشویید.

چای سبز
چای سبز شامل منافع بسیاری می باشد. چای سبز لکه ها را از بین می برد ودر صورت بهره بری و استفاده مداوم سبب شادابی پوست می می شود. آن گیاه می تواند زگیل ساخته یا ایجاد شده توسط باکتری را از بین ببرد. چای سبز خاصیت ضدالتهابی دارد ومواد سمی را ازبدن پاکسازی می کند. جهت پس نتیجه آن می شود که گرفتن هر بار چند قطره از آن هم را روی پوست بریزید.

قاصدک
در صورت بهره بری و استفاده منظم ازساقه ، ریشه و همچنین برگ های آن گیاه می قدرت زگیل را از بین برد. صمغ سفید رنگ و همچنین چسبناک را در قسمت های موثر بمالید.

ریحان
ریحان یکی از بهترین مواد جهت از بین بردن زگیل می باشد. ریحان شامل ترکیبات ضد ویروسی می باشد و همچنین می تواند ویروسHPV ساخته یا ایجاد کننده زگیل را از بین ببرد. جهت درمان زگیل، برگ ریحان را له کنیدودر اطراف زگیل بمالید و همچنین بعد از نیم ساعت آن هم را با آب ولرم بشویید.

آب آناناس
آن گیاه یک انتخاب عالی و همچنین آسان می است و خواهد بود.روزی دو بار آب آناناس جدید و تو و تازه و همچنین طبیعی را اطراف زگیل بریزید و همچنین بگذارید تقریبا ۱۰ دقیقه بماند. سعی کنید با قسمت های دیگر تماس پیدا نکند.

روغن درخت چای
آن روغن قابلیت درمان پوست را در شرایط گوناگون دارد. یک یا دو قطره از آن هم روی زگیل بریزید و همچنین آن هم را با باندبپوشانید. البته بهتر می باشد اول روغن را با آب رقیق کنید.

رژیم غذایی
هر نوع کمبودی در بدن می تواند خطر بروز زگیل را افزایش دهد.معمولا علت بروز زگیل ضعیف شدن سیستم ایمنی می باشد. رعایت رژیم غذایی و همچنین مصرف بعضی مواد غذایی می تواند مانع از ساخته یا ایجاد زگیل می شود. موادغذایی حاوی ویتامین C مانند مرکبات ، فلفل دلمه ای و همچنین توت فرنگی و همچنین مواد حاوی پتاسیم و همچنین سبزیجات سبز رنگ، آواکادو، موز و همچنین آب نارگیل تقویت کننده سیستم ایمنی بدن می باشد وضایعات سلول ها را دفع می کند.

منبع: Prevention

 

ابتلا به زگیلاز بین بردن زگیل با لیزربرطرف شدن کامل زگیلدرمان خانگی زگیلزگیل کف پا یا زگیل کف دست

چگونه زگیل را مهار کنیم در تاریخ ۳ April 2016 | 3:02 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه  جلوگیری از ریزش مو در شیمی …