خانه / زیبایی / مراقبت در برابر طاسی و همچنین کچلی

مراقبت در برابر طاسی و همچنین کچلی

مراقبت در برابر طاسی و همچنین کچلی

|مراقبت در برابر طاسی و همچنین کچلی از ونوشه|

556564
ریزش مو در چه مواردی زیاد می می شود و همچنین چه عواملی در افزایش آن عارضه تاثیر میگذارند بهترین توصیه های متخصصین در آن باره کدامند و همچنین با چه روشهایی می توانیم مانع طاسی و همچنین کچلی شویم

به روش کلی در هر زمانی ۱۰درصد از موها در حال استراحت خواهند بود و همچنین بعد از گذشت ۳ تا ۴ ماه آن موها می ریزند و همچنین به جای آن هم ها موهای جدیدی رشد می کنند. درعلم علم پزشکی جدید زمانی می نامند، فرد دچار ریزش مو شده می باشد که در طول روز بیش از ۵۰ تا ۱۰۰ تار موی او بریزد یا در صورتی که حدود ۱۰۰ تار مو را بکشند اکثرا و بیشتر از ۴ تا ۵ تار مو کنده می شود و همچنین بریزد. ولی باید توجه داشت راه حل چیست؟ گاهی با چند دارو ساده ریزش موها درمان می می شود و همچنین گاهی تنها راه، کاشت موهاست.
چربی سر طاسی می آورد
 غلام رضا بختیاری پزشک  متخصص پوست و همچنین مو با اشاره به ریزش مو اظهار داشت : در ریزش مو آندروژنیک که اکثرا و بیشتر در آقایان اتفاق می افتد، ماینوکسیدیل و همچنین قرص های فیناستراید تجویز می می شود و همچنین تا به حال نیز نتایج خوبی دیدن شده می باشد. در صورتی که هم ریزش مو آندروژنیک در خانم ها دیدن می شود همچنین و علاوه بر تجویز ماینوکسیدیل، ترکیباتی از تروژسترون به صورت موضعی تجویز می می شود.
او همچنین گفتن کرد :در صورتی که بیماری دچار چربی شدید پوست سر یا عوامل شوره ای می باشد، درمان شوره سر و همچنین کنترل چربی پوست می تواند تا حد بسیاری ریزش موها را کم کند. خشکی شدید پوست سر نیز با بعضی از داروهای موضعی و همچنین آب رسانی پوست کنترل می می شود در پس نتیجه آن می شود که آن هم، مقدار و اندازه و میزان گردش خون محیطی افزایش می یابد و همچنین فولیکول های مو تغذیه می شوند و همچنین در نهایت ریزش ناشی از خشکی پوست کاهش می یابد. همچنین و علاوه بر آن بهره بری و استفاده از برس ها و همچنین شانه های چوبی نیز می تواند موثر باشد زیرا و به درستی که کمتر موها را تحریک می کنند.
شامپوهای ضدریزش فایده ای دارند؟
 تقریبا می قدرت گفت، شامپوها نقشی در ریزش مو ندارند. بهره بری و استفاده از یک شامپوی مرغوب اکثرا و بیشتر می تواند در درخشان شدن موها تاثیر داشته باشد. پزشکان هیچ گاه جهت درمان ریزش موها تنها به یک شامپو اکتفا نمی کنند و همچنین حتما با توجه به علل باره ای ریزش موها درمان موثری را پیش می گیرند و همچنین در کنار درمان های دیگر یک شامپوی ضدریزش هم توصیه می کنند. در واقع شامپو تنها می تواند یک درمان تکمیلی باشد، مثلا شامپوهای حاوی کافئین با افزایش جریان خون محیطی شاید بتوانند کمی در ریزش موها تاثیر داشته باشند.
ماینوکسیدیل؟
 ماینوکسیدیل یکی از موثرترین داروهای ریزش مواست، در واقع در قبل آن دارو جهت مصارف دیگر بهره بری و استفاده می شد ولی محققان به آن پس نتیجه آن می شود که رسیدند که یکی از عارضه های آن هم پرمویی می باشد. به همین دلیل پیشنهاد شد به عنوان درمان ریزش به کار رود، و همچنین آن شامپو موثر می باشد و همچنین بایستی و حتما آنرا در طولانی مدت مصرف کرد تا اثرش به خوبی در سر و همچنین ریشه های مو بگذارد .
آن متخصص با گفتن آنکه F U T  روشی مرسوم کاشت مو می باشد ، افزود: در روش FUT به شکل جراحی، یک نوار باریک در پشت سر برداشته می می شود و همچنین بعد از آماده سازی جلوی سر، آن موها در آن منطقه خالی کاشته می شوند. موها معمولا از پشت سر و همچنین جایی که بانک موی خوبی وجود داشته باشد برداشته می شوند، بعد تیم علم پزشکی جدید آن قسمت و بخش ها را به گرافت هایی خرد کرده و همچنین در محل خالی از مو سوراخ هایی ساخته یا ایجاد می کنند تا فولیکول ها در آن هم محل کاشته می شود. آن عمل حدود ۶ تا ۸ ساعت و همچنین با توجه به مقدار و اندازه و میزان موهای ریخته شده می تواند طولانی تر یا کوتاه مدت تر باشد. موها بعد از مدتی به آن هم حالت طبیعی قبلی برمی گردند و همچنین مستلزم و نیاز به استحمام و همچنین کوتاه کردن دارند.
در کاشت مو با توجه به نوع روش پیوند، موهای خود شخص از پشت سر یا ناحیه ای از بدن برداشته می می شود و همچنین سپس با بهره بری و استفاده از میکروسکوپ و همچنین لوپ های مخصوص، فولیکول های آن هم به صورت تک تک جدا می شوند و همچنین با آن هم ظرافتی که جدا شده اند در ناحیه گیرنده با ساخته یا ایجاد برش هایی در حد یک میلی متر پیوند زده می می شود. بدن نیز به آن موها واکنشی نشان نمی دهد و همچنین در واقع حسن پیوند موی طبیعی همین می باشد. با توجه به آن که عضو پیوندی از بدن خود فرد تهیه می می شود، احتیاج به نگهداری و همچنین مراقبت های درمانی ندارد.
در صورتی که پزشک کاملا باتجربه باشد آنقدر ظریف آن موها را برمی دارد که تنها یک خط خیلی زیاد باریک می ماند.البته توجه داشته باشید هنگام و زمانی که موها کاشته می شوند بعد از ۴ تا ۶ ماه می ریزند و همچنین بعد از آن هم مجددا موها رشد خواهند کرد، به همین دلیل نباید نگران شوید زیرا و به درستی که ریزش بعد از کاشت طبیعی می باشد.
اشخاص زیر ۲۵ سال شمسی کاشت مو انجام ندهند
بختیاری ابراز داشت : روش FUT به همه افرادی که دچار ریزش مو شده اند توصیه نمی می شود، بهتر می باشد اشخاص بین ۱۸ تا ۲۵ سال شمسی که جدید و تو و تازه دچار ریزش مو شده اند از آن روش بهره بری و استفاده نکنند، زیرا و به درستی که در آن سن همچنان ممکن می باشد ریزش مو آندروژنیک کامل نشده باشد ادامه داشته باشد. به همین دلیل در صورتی که یک نوار باریک از پشت سر برداشته و همچنین در جلوی سر کاشته می شود با توجه به ادامه ریزش مو هم ممکن می باشد بعدا از نظر بانک مو مشکلی ساخته یا ایجاد می شود و همچنین هم آن که دوباره خط ریزش به سمت عقب پیشروی کند و همچنین مجددا جلوی سر خالی می شود ولی باید توجه داشت غالب اشخاص می توانند از آن روش بهره بری و استفاده کنند، البته فرد بایستی و حتما سلامت کامل داشته باشد و همچنین دچار بیماری هایی زیرا و به درستی که دیابت یا عفونت های موضعی نباشد. توجه کنید تنها افرادی می توانند از آن روش بهره بری و استفاده کنند که موهای پشت سر آن هم ها تراکم نسبتا بالایی داشته باشد تا با برداشتن قسمتی از آن هم ها، موها کم نشان ندهند.
 FIT  نوار موی سر برداشته نمی می شود
او همچنین ادامه داد : در روش FIT که نسبت به روش FUT قدیمی تر می باشد، نیازی به برداشتن آن هم نوار باریک از پشت سر نیست؛ در آن روش فولیکول برداشته شده و همچنین در قسمت های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری کاشته می شوند. آن روش محاسن و همچنین معایب خاص خودش را دارد، مثلا مستلزم و نیاز به جراحی عمده ای ندارد و همچنین در پس نتیجه آن می شود که ریسک جراحی نخواهیم داشت ولی باید توجه داشت از معایب آن هم آن که احتمال دارد هنگام برداشتن فولیکول ها آسیب ببینند و همچنین در پس نتیجه آن می شود که تخریب آن هم ها، کاشت پس نتیجه آن می شود که مطلوبی نداشته باشد. از طرف دیگر زیرا و به درستی که موها دانه دانه برداشته می شوند، زمان کاشت طولانی تر خواهد شد و همچنین در بعضی مواقع که بیمار بانک موی خوبی ندارد موها را از بدن برمی دارند، البته برداشتن موها از سر، پس نتیجه آن می شود که بهتری خواهد داشت.
PRP مانعی  جهت ریزش مو
PRP یزدان متخصص کاشت مو گفت : یا تزریق پلاکت جزو روش های جدیدی می باشد که آن روزها مرسوم شده می باشد. آن روش حدود ۱۰ سی سی خون از یک رگ پرخون دست بیمار گرفته می می شود و همچنین بعد در کیت های مخصوص ریخته و همچنین سانتریفیوژ شده و همچنین پلاکت های آن هم جدا می می شود و همچنین بعد پلاسمای غنی از پلاکت را در سر تزریق می کنند. پلاکت ها ویژگی های ویژه ای دارند که فولیکول های مو را تقویت می کنند و همچنین خون رسانی به فولیکول های مو را افزایش می دهند و همچنین معمولا در خیلی مواقع بعد از ۳ ماه موها شروع به رشد می کنند، البته موادی هم وجود دارد که PRP هیچ پس نتیجه آن می شود که ای در پی نخواهد داشت؛ معمولا به آن اشخاص توصیه می می شود بعد از ۳ ماه یک تزریق مجدد داشته باشند.
آیا PRP عوارضی دارد؟
PRPوی گفتن کرد :  روشی خیلی زیاد ساده و همچنین ایمن می باشد که در آن هم تنها یک تزریق موضعی وجود دارد و همچنین بیمار بعد از عمل مستلزم و نیاز به استراحت چندانی ندارد. آن روش هم می تواند ریزش موها را کنترل کند و همچنین هم آن که در خیلی از موارد شاهد رشد موها بودیم. آن روش زیرا و به درستی که خون خود فرد دوباره به خودش تزریق می می شود اصلا احتمال انتقال بیماری وجود ندارد و همچنین هزینه آن هم نیز به مراتب کمتر از کاشت می باشد و همچنین بیمار مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری نیست ۶ تا ۷ ساعت در اتاق عمل باشد و همچنین تنها ۴۵دقیقه طول می کشد.
کاشت مو بی هوشی ندارد
آن متخصص در خصوص فرایند کاشت مو افزود : آن پیوند بصورت یک عمل سرپایی و همچنین بدون بیهوشی همراه با بی حسی موضعی بوده و همچنین شخص متقاضی کاشت مو در حین عمل هیچگونه دردی حاصل از موهای که روی سرش کاشته می می شود را حس نمی کند. بعد از اتمام یک جلسه کاشت مو ( که حدود ۳-۵ ساعت طول می کشد ) به مدت یک روز پانسمان مناسبی روی سر گذاشته شده .و همچنین بیمار فردای آن هم روز جهت تعویض پانسمان و همچنین و همچنین یزیت جراح و همچنین شستشوی سر رفت و آمد و مراجعه می کند.
او همچنین ادامه داد: در روز دوم بعد از عمل می تواند به حمام برود. ولی باید توجه داشت دلمه هایی در محل کاشت ساخته یا ایجاد شده که نباید دستکاری می شود و همچنین آن دلمه ها تا روز پانزدهم از بین می روند. موهای کاشته شده به مدت ۲ هفته رشد می کنند که آن اتفاق نشان دهنده گرفتن پیوندهاست. ولی باید توجه داشت قسمت و بخش بسیاری از موها از هفته سوم شروع به ریزش  کرده ولی ریشه موها زنده می ماند و همچنین موهای جدید از ماه دوم به بعد ظاهر می شوند که در ابتدا آن موها نازک و همچنین کرکی شکل بوده و همچنین به مرور ضخیم می شوند.
یزدان تصریح کرد  : در اغلب اشخاص همراه با ریزش موهای کاشته شده تعدادی از موهای قبلی بیمار در اطراف محل کاشت نیز وارد فاز استراحت شده و همچنین ریزش پیدا می کنند و همچنین محل کاشت جهت مدتی (شاید تا حدود ۴ ماه) کم پشت تر از سابق دیده می می شود، آن حالت شوک نامیده شده و همچنین موقتی می باشد و همچنین با بیرون آمدن موها از حالت استراحت و همچنین رشد موهای کاشته شده تراکم مورد انتظار ساخته یا ایجاد می می شود.
او همچنین در پایان گفت : موهای کاشته شده در ۶ ماه اول نازک، کرکی و همچنین کم تراکم ظاهر می شوند و همچنین از ماه ششم به بعد موها پر پشت تر شده و همچنین تا ۱۲ ماه کامل می شوند.  و همچنین در آن دوره تفاوت چهره قبل و همچنین بعد از  کاشت مو خیلی زیاد قابل توجه می باشد. کاشت مو هیچگونه عارضه ای نداشته و همچنین با توجه به مراقبت های خیلی زیاد ساده ای که طی آن هم ۲ هفته اول مستلزم و نیاز به رعایت بوده، مورد غیره ای ندارد و همچنین شخص از موهای طبیعی ویکدستی برخوردار خواهد شد.
گفتنی می باشد در روش کاشت مو اشخاص هیچ گونه دردی احساس نمی کنند و همچنین بعد از عمل کاشت طی زمانی موها ریخته می می شود و همچنین مجددا با بیدار شدن ریشه مو از خواب استراحت موهای جدید رشد می کند و همچنین دیگر ریزشی در کار نخواهد بود.
تقویت ناخن و همچنین رشد موحفاظت از پوستداشتن ناخن‌های قوی و همچنین سالمدفع ریزش موزیبایی اندام‌های ظاهری

مراقبت در برابر طاسی و همچنین کچلی در تاریخ ۲ April 2016 | 1:38 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه  جلوگیری از ریزش مو در شیمی …