آموزش کامل طرز تهیه ماکارونی با شیر

ماکارونی با شیر, مواد مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت ماکارونی شیر , طرز تهیه ماکارونی شیر

ونوشه » جهت آن پست آموزش طرز تهیه ماکارانی با شیر را آماده کرده ایم جهت دیدن دستور پخت و پز و آشپزی ، آن پست را دنبال کنید

مواد مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت ماکارونی شیر :

 ماکارونی لوله ای    ۵۰۰ گرم

کره    یک چهارم پیمانه

 کره ذوب شده    یک قاشق غذاخوری

آرد    یک چهارم پیمانه

آویشن خشک شده    یک چهارم قاشق چایخوری

فلفل قرمز    یک چهارم قاشق چایخوری

فلفل سفید    یک چهارم قاشق چایخوری

شیر    ۳ پیمانه

جوزهندی آسیاب شده    نوک قاشق چایخوری

نمک    ۱ قاشق چایخوری

پنیر چدار خرد شده    ۳ پیمانه

خردل    ۱ قاشق چایخوری

آرد سوخاری    نصف پیمانه

آموزش طبخ ماکارونی همبرگری , طرز تهیه ماکارونی همبرگر

طرز تهیه ماکارونی شیر :

دمای فر را روی ۴۰۰ درجه فارنهایت تنظیم نمایید، تا گرم می شود. قابلمه‌ای را تا نیمه از آب پر کنید و همچنین کمی نمک در آن هم حل کنید. قابلمه را روی حرارت بگذارید تا آب شروع به جوشیدن کند. ماکارونی را داخل آن هم بریزید تا حدود ۸ دقیقه در آب جوش، بپزد. در آن مدت درب ظرف را نبندید و همچنین هرچند وقت یکبار ماکارونی را به هم بزنید. دقت کنید که ماکارونی‌ها نباید خیلی نرم شوند. هنگام و زمانی که به مقدار و اندازه کافی، پخته و همچنین نرم شدند، آن هم‌ها را آبکش نمایید. یک چهارم پیمانه کره را روی حرارت متوسط قرار دهید تا شروع به جوشیدن کند. آرد را به آن هم اضافه نمایید. حدود ۳ الی ۴ دقیقه کره و همچنین آرد را روی حرارت، به هم بزنید تا رنگ آن هم‌ها به زرد کمرنگ تغییر کند. سپس آویشن، فلفل قرمز و همچنین فلفل سفید را اضافه نمایید و همچنین آن هم‌ها را خوب به هم بزنید. بعد از چند دقیقه یک پیمانه شیر به آن هم‌ها بیفزایید.

 کوکو به , طرز پخت کوکوی به, کوکوی به جهت گیاهخواران

هنگام و زمانی که مواد کاملاً با هم مخلوط شدند، باقیمانده شیر را اضافه نمایید و همچنین آن هم‌ها را دوباره به هم بزنید. ترکیب شیر می‌بایست روی حرارت خیلی زیاد ملایم بجوشد. جوزهندی و همچنین نمک را اضافه کنید. مواد را روی حرارت ملایم به هم بزنید تا سس غلیظی مهیا می شود. بعد از ۸ دقیقه، گاز را خاموش کنید. حدود دو پیمانه و همچنین یک چهارم پیمانه از پنیر چدار را در ترکیب شیر بریزید و همچنین آن هم‌ها را به هم بزنید تا پنیر ذوب می شود. خردل را اضافه کنید. سس پنیر آماده می باشد! ماکارونی را به ظرف پیرکسی منتقل نمایید و همچنین سس پنیر را به آن هم بیفزایید. همه مواد را کاملاً با هم مخلوط کنید. در ظرف جداگانه‌ای، آرد سوخاری و همچنین یک قاشق غذاخوری کره ذوب شده را مخلوط کنید. مخلوط آن هم‌ها را روی سطح ماکارونی و همچنین پنیر بریزید. سپس سه چهارم پیمانه پنیر چدار باقیمانده را روی سطح آن هم‌ها بپاشید. ظرف حاوی ماکارونی را داخل فر که از پیش گرم نموده‌اید، قرار دهید. بعد از حدود ۲۰ دقیقه، در صورتی که سطح پنیر و همچنین آرد سوخاری طلایی رنگ شد، ظرف را از فر خارج نمایید.

منبع : goyda.ir

آموزش کامل طرز تهیه ماکارونی با شیر