خانه / زناشویی / صحبت کردن در مورد مسائل جنسی قبل از ازدواج

صحبت کردن در مورد مسائل جنسی قبل از ازدواج

صحبت کردن در مورد مسائل جنسی قبل از ازدواج

masael ezdevaj

مسایل جنسی از مهم ترین مسایل و مشکلات ازدواج است که باید تکلیفتان را قبل از ازدواج با آن روشن کنید. اما صحبت کردن درباره این مسایل هم خیلی سخت است و هم خجالت آور

دانش جنسی بیشتر جوان های ما تا قبل از ازدواج بسیار محدود است و نمی دانند درباره چه چیزی باید با طرف مقابل صحبت کنند. از آن طرف، چطور صحبت کردن و تشخیص دادن اختلالات جنسی واقعا کار دشواری است.دانلود موزیک بندری

اما این ها دلیل نمی شود که پرونده مسایل جنسی را ببندید و پیش از ازدواج، در این باره با شریک آینده تان صحبت نکنید. دختر و پسری که موضوع ازدواجشان جدی شده است، باید بتوانند قبل از ازدواج در چارچوب اخلاق، شرع و قانون در مورد مسایل حوزه سلامت جنسی شناخت پیدا کنند و با استفاده از منابع قانونی، مذهبی و علمی اطلاعات خود را افزایش دهند.

دیدگاه کلی به جای جزئیات

هر فردی باید خود را ملزم بداند پیش از ازدواج دراین باره از مشاور جنسی کسب اطلاعات کند؛ وگرنه به طور معمول بین ۱ تا یک و نیم سال پس از زندگی مشترک، اختلاف در میزان میل جنسی، خود را آشکار خواهد ساخت

یکی از شیوه های ارتباطی این است که وقتی می بینیم برای طرف مقابل دشوار است احساس های شخصی خود را بیان کند، باید از او درباره دیدگاه کلی اش بپرسیم. دخترها و پسرها پیش از ازدواج باید یاد بگیرند بخشی از شناخت خود از همسر آینده شان را به مسائل جنسی اختصاص دهند و با شناخت درباره دیدگاه او درباره مسائل جنسی شروع کنند. انسان ها دیدگاهشان را راحت تر از احساسشان بیان می کنند. شاید به نظر برسد صحبت درباره دیدگاه ها، اطلاعات بااهمیتی به دست نمی دهد و همه می توانند در بیان دیدگاهشان نقش بازی کنند اما واقعیت این طور نیست.

آیا مشکل دارد؟

از لابه لای حرف های طرف مقابل، می توان فهمید دچار مشکلی هست یا نه. یکی از نشانه های مهم نداشتن میل جنسی، در میان زن وشوهر آینده، گریز از صحبت درباره این مساله و عوض کردن موضوع بحث به محض مطرح شدن این مسائل است. نشانه دیگر، بی دانشی درباره مسائل جنسی و کنجکاو نبودن در این باره است.

اما موضوعی که باید به آن توجه کرد، افتراق دادن «خودداری» از «بی تمایلی» است. خیلی وقت ها جوان هایی که تمایل جنسی ندارند، آن را به خودداری و شرم فرهنگی-مذهبی نسبت می دهند در صورتی که خودداری مقوله ای مربوط به رفتار است نه احساس. تاکید آموزه های مذهبی، خودداری رفتاری است. خیلی از افراد، در عین خودداری های قابل احترام به دلایل فرهنگی-مذهبی، می توانند درباره دیدگاه و احساسشان درباره مسائل جنسی به راحتی و با صراحت حرف بزنند. این نوع پختگی در رابطه، بسیار قابل تقدیر است و نباید با سردی و بی میلی جنسی اشتباه گرفته شود.

آداب صحبت از مسایل جنسی

در روانشناسی، اعتقاد بر این است که اساس شناخت بر صحبت کردن است. البته به شرطی که نشانه های کوچک جدی گرفته شود و انکار نشود. انسان ها آنقدر که فکر می کنند، نمی توانند نقش بازی کنند. با یک نگاه عمیق و کنجکاوانه، بیشتر ویژگی های طرف مقابل، حتی خصوصی ترین مساله (یعنی روابط جنسی) قابل تشخیص است.

دخترها و پسرها پیش از ازدواج باید یاد بگیرند بخشی از شناخت خود از همسر آینده شان را به مسائل جنسی اختصاص دهند و با شناخت درباره دیدگاه او درباره مسائل جنسی شروع کنند

شناخت و صحبت درباره مسائل جنسی باید بااحتیاط باشد و مخصوصا زمان در آن خیلی اهمیت دارد. همه این فرایند باید در چارچوب قانون، شرع و اخلاق صورت پذیرد. یعنی هیچ وقت تا موضوع جدی نشده و قرار نیست دو نفر جدی در مورد هم فکر کنند، باز کردن مسائل جنسی کمکی به آنها نمی کند اما زمانی که احساس کردند رابطه شان جدی شده و پیش درآمدی برای آغاز رابطه تعهدآمیز طولانی مدت همسری است، صحبت در مورد مسائل جنسی باید بااحتیاط و قدم به قدم شروع شود. طرفین در قدم اول، باید به بررسی دیدگاه های هم به صورت کلی بپردازند. مثلا نظر کلی ات در مورد مسائل جنسی چیست؟ تقابل روابط جنسی با عشق را چطور می بینی؟ فکر می کنی تکمیل کننده هم هستند یا دو چیز متفاوت؟ اینها چیزهایی است که آدم ها راحت تر می توانند به صورت کلی در موردش حرف بزنند. وقتی رابطه صمیمانه شد، باید در مورد احساس های جنسی شان حرف بزنند. باز هم تاکید می کنم این کار باید در زمان مناسب انجام گیرد که رابطه دارد خیلی جدی می شود و رعایت چارچوب?های قانونی، شرعی و اخلاقی ضروری است.

به مشاور مراجعه کنید

هر فردی باید خود را ملزم بداند پیش از ازدواج دراین باره از مشاور جنسی کسب اطلاعات کند؛ وگرنه به طور معمول بین ۱ تا یک و نیم سال پس از زندگی مشترک، اختلاف در میزان میل جنسی، خود را آشکار خواهد ساخت. در صورت انجام نشدن چاره اندیشی مناسب، این مساله باعث سردشدن روابط زناشویی و اختلال در سایر زمینه های زندگی خواهد شد.

اما فقط به صحبت های میان خودتان اتکا نکنید و برای کند و کاو بیشتر و دقیق تر از مشاور ازدواج کمک بگیرید. مشاور آگاه باید به مسائل جنسی اهمیت بدهد و ویژگی های جنسی طرفین را ارزیابی کند و هم خود دختر و پسر وقتی در زمان آشنایی صحبت می کنند، درچارچوب قانون، شرع و اخلاق به شناخت تفکرات یکدیگر در مورد مسائل جنسی بپردازند.

راهنمایی یک مشاور می تواند بنا به تیپ شخصیتی شما کمکتان کند چطور سر صحبت را باز کنید تا متوجه هماهنگی تمایلات خود با طرف مقابل شوید. نکته آخر اینکه بعضی ها به پرکردن پرسشنامه هایی در این زمینه اکتفا می کنند، درحالی که پرسشنامه ها نمی تواند جایگزین مشاوره و حضور همه جانبه یک درمانگر مسائل زناشویی و جنسی باشد.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دلیل خودارضایی در زنان متاهل

دلیل خودارضایی در زنان متاهل |دلیل خودارضایی در زنان متاهل از ونوشه| خودارضایی یک عادت …