خانه / مقالات / تحصیل در دانشگاه های پزشکی اوکراین

تحصیل در دانشگاه های پزشکی اوکراین

http://migrate.mento.ir/services/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA

در کشور اوکراین مانند هر کشور دیگری دانشکده ها به دو دسته دولتی خصوصی تقسیم می شوند.در این کشور مدارک دانش کده های دولتی در مقاطع مختلف برای دانشکده های دولتی دیگر معتبر است .گاهی از دانشگاه های اوکراین از نظر وزرات بهداشت ایران مورد تایید نیستند برای ادامه تحصیل در این کشور باید در مورد دانشگاه مورد نظرتان قطعا از مراجع معتبر تحقیق بکنید .اما چنانچه بعد از تحصیل در اوکراین به دنبال آینده کاری خود در ایران نیستید بایستی گفت که دانشگاه های اوکراین از اعتبار خاصی در اوپا و آمریکا برخوردار می باشند .هرچند که تعدای از دانشگاه های این کشور که اکثر آنها در قلب اوکراین یعنی شهر کیف واقع شده با استاندارد های وزارت بهداشت ایران همخوانی دارد.

برخی از دانشکده های دولتی اوکراین که در سطح جهان شناخته شده اند عبارتند از :

۱٫دانشگاه دولتی بوگامولتس که در کیف قرار دارد در شاخه پزشکی کار می نماید .

۲٫دانشکده کاپئی یا پلی تکنینک این کشور که در زمینه لوم مهندسی و فنی کار می نماید .

۳٫دانشگاه دولتی هوا فضای اوکراین که در کیف واقع شده است به نام کیگا زیاد دیده شده است.

۴٫دانشکده تاراساشفچنکو که در زمینه علوم آدم ی بسیار زیاد معتبر معروف است.

۵٫دانش کده مهندسی حمل نقل که به نام ترانسپورت شناخته می شود.

روش در این کشور با زبان روسی,انگلیسی و اوکراینی انجام می شود.برای یادگیری زبان روسی می بایست دانشجو متقاضی دوره ۹ماه را جهت یادگیری بگذراند. هرچند که تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی میسر است.دولت اوکراین مانند کشور های دیگر جهت رفاه حال دانشجویان امکانات خوابگاه و بیمه دانشجویی را هم ارائه میدهد.در ادامه به معرفی بعضی دانشگاه های پزشکی اوکراین می پردازیم.

دانشکده دارو سازی خارکف
دانشکده دارو سازی خارکف اوکراین در سال ۱۹۲۱ تاسیس شد و در هاله حاضر رتبه ۷۸۲۹ جهان ی را به اختصاص داده.دانشکده دارو سازی خارکف اوکراین یکی از دانشگاه های تخصصی داروسازی و شیمی بهداشت پزشکی در اوکراین است .تکنولوژی مواد آرایشی عطرها، داروسازی، داروسازی سنتی، تکنولوژی دستگاهای داروسازی،بیوتکنولوژی، علوم آزمایش گاهی

تکنولوژی مواد آرایشی و عطرها دانشکده دارو سازی خارکف اوکراین

یکی از رشته های تخصصی دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین تکنولوژی مواد آرایشی است ، ارزش مواد آرایشی و بهداشتی در اروپا سبب شده است که این رشته از حالت کلاسیک خارج شده و علاوه بر صنعتی پول ساز شدن این رشته، با پوشش تکنولوژی آرایشی به سلامت افراد جامعه در ضمینه های پوست مو یاری کند. کشور اوکراین هم بعد از ورود علم شیمی دارویی در ضمینه بهداشت به صورت تخصصی به این موضوع پرداخته است.رشته جالب توجه دیکر در دانشکده دارو سازی خارکف اوکراین در مورد عطر ها و ادکلن ها است که به صورت تخصصی در دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین به آن پرداخته شده است.

رشته بیوتکنولوژی و علوم تست گاهی دانشکده دارو سازی خارکف اوکراین

رشته بیو تکنولوژی جزو ۱۰ رشته برتر و پر درآمد جهان است ،این رشته کلا رشته جوانی است ، مباحث بیوفیزیک، بیوشیمی، ژنتیک، مهندسی ژنتیک، زیست شناسی، میکروب شناسی و … جزو زیر شاخه های بیوتکنولوژی است . در کشور های اروپایی و آمریکا بیوتکنولوژی اهمیت ویژه دارد، مقاوم شدن ویروس ها، باکتری … در مقابل آنتی بیوتیک ها، فعال شدن ویروس های و باکترهای چند میلیون ساله که به علت گرمای زمین از حالت غیر فعال خود خارج شده اند، های ناشناخته مشهور به مریضی های عصر تکنولوژی یکی از دلایل آن امواج حوزه های الکتریسته مباشد، سندرم های نو ، جهش های ژنی در حوزه تکامل آدم باعث شده که رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی جزو علوم کلاسیک در مقابل بیوتکنولوژی محسوب شوند و افرادی که رشته بیوتکنولوژی را می خوانند و از این رشته فارغ التحصیل میشوند پزشک مدرن نامیده میشوند، چون رشته هایی مثل پزشکی و دندانپزشکی فقط با مشاهدات آزمایش ات ابتدایی می توانند ایرادات روتین رو تشخیص دهند جهت تشخیص اصولی تر دست به دامن علوم ازمایشگاهی بیوتکنولوژی می شوند. ولی در هر صورت باید پذیرفت که مادر همه این رشته های نتیجه پیشرفت علم پزشکی بوده است.

دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین یکی از دانشگاه های پیشرفته و معتبر در رشته بیوتکنولوژی محسوب می شود .

رشته داروسازی دانشکده دارو سازی خارکف اوکراین

رشته داروسازی به دو زبان روسی انگلیسی ارائه می شود و شرط ورود آن گذراندن دوره پری مدیکال است شهریه رشته داروسازی به زبان انگلیسی ۴۲۰۰ دلار در سال به زبان روسی ۳۱۰۰ دلار است .

دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین
دانش کده پزشکی لوگانسک اوکراین در سال ۱۹۵۶ افتتاح شد در حال حاضر در اهمیت ۸۸۳۸ جهان ی قرار دارد.رشته های پزشکی، دندانپزشکی، دارو سازی، پرستاری، مامایی و طب اطفال در این دانش کده ارایه میشوند.

رشته های دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین

پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین ۹ ماه
رشته پزشکی به زبان روسی انگلیسی دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین ۶ سال
رشته دندانپزشکی به زبان روسی و انگلیسی دانش کده پزشکی لوگانسک اوکراین ۵ ساله
رشته داروسازی به زبان روسی انگلیسی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین ۵ ساله
رشته پرستاری به زبان انگلیسی روسی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین ۴ ساله
تخصص های پزشکی دانش کده پزشکی لوگانسک اوکراین بین ۴ الی ۶ سال

شرایط ورود دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین

دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانش کده پزشکی لوگانسک اوکراین جهت رشته های پزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین، دندانپزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین، داروسازی و پرستاری دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین قبل از ورود به دانش کده پزشکی لوگانسک اوکراین باید دوره پیش دانشبرخی پزشکی یا پری مدیکال را با خوب یت بگذرانند، بعد از اتمام دوره پری مدیکال یا پیش دانشبرخی پزشکی دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین می توانند بدون امتحان ورودی به دانشکده ورود کنند.

هزینه های تحصیل در دانش کده پزشکی لوگانسک اوکراین

تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانش کده پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان روسی ترمی ۱۶۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانش کده پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان انگلیسی ترمی ۲۱۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان روسی ترمی ۱۹۸۰ دلار

تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان انگلیسی ترمی ۲۲۵۰ دلار

تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانش کده پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان روسی ترمی ۱۵۰۰ دلار

نرخ خوایگاه های دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین بسته به کیفیت ساختمان و خدمات ماهی بین ۵۰ دلار الی ۱۰۰ دلار

تعرفه بیمه خدمات بازبینی ی اجباری دانشجویی سالیانه ۱۲۰ دلار

متریال : رشته دندانپزشکی به خاطر داشتن متریال بعد از دوره پری مدیکال سالی ۱۰۰ دلار به شهریه دانشجو متقاضی تحصیل در اوکراین دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین اضافه میگردد.

تحصیل در دانشگاه پزشکی دانتسک
دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین در سال ۱۹۳۰ تاسیس شد و در حال حاضر رتبه ۶۰۰ جهان ی را دارد و یکی از معتیر ترین دانشگاه های پزشکی اوکراین اروپا است ، استادان این دانشگاه زیاد سخت گیر است از کوچکترین خطایی در طول تحصیل از دانشجوی متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین چشـم پوشی نمی کنند.به علت اعتبار بالای دانش کده پزشکی دانتسک اوکراین در اروپا، هر ساله شماری زیاد ی از متقاضیان تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین به شهر دانسک دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین میزوند.

رشته های دانش کده پزشکی دانتسک اوکراین

رشته های پزشکی عمومیدانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین
طب اطفال دانشکده پزشکی دانتسک اوکراین
دندانپزشکیدانش کده پزشکی دانتسک اوکراین
دارو سازی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین
پرستاری دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین

شرایط ورود به دانش کده پزشکی دانتسک اوکراین

متقاضیان تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین، قبل از ورود به دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی بایستی دوره پریمدیکال دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین یا دوره پیش دانشبعضی پزشکی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین را به اتمام برسانند، بعد از اتمام این دوره دانشجوی متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین می تواند بدون امتحان ورودی به دانش کده پزشکی دانتسک اوکراین در رشته های پزشکی دانشکده پزشکی دانتسک اوکراین، دندانپزشکی دانشکده پزشکی دانتسک اوکراین و داروسازی دانشکده پزشکی دانتسک اوکراین ورود نماید .

در صورتی که دانشجوی متقاضی تحصیل در اوکراین دانش کده پزشکی دانتسک اوکراین در امتحان پریمدیکال یا پیش پزشکی دانشکده پزشکی دانتسک اوکراین رد شود باید به ویرایش پافتور نماید ، یعنی تجدید دوره نماید.

هزینه های تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین

تحصیل در رشته پزشکی به زبان روسی دانش کده پزشکی دانتسک اوکراین ترمی ۱۶۰۰ دلار
تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی دانش کده پزشکی دانتسک اوکراین ترمی ۲۱۰۰ دلار
تحصیل در رشته دندانپزشکی به زبان روسی دانشکده پزشکی دانتسک اوکراین ترمی ۱۷۰۰ دلار
تحصیل در رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی دانش کده پزشکی دانتسک اوکراین ترمی ۲۳۰۰ دلار
تحصیل در رشته داروسازی به زبان روسی دانشکده پزشکی دانتسک اوکراین تریمی ۱۶۰۰ دلار
تحصیل در رشته داروسازی به زبان انگلیسی دانشکده پزشکی دانتسک اوکراین ترمی ۲۱۰۰ دلار
تعرفه خوایگاههای دانشکده پزشکی دانتسک اوکراین بسته یه کیفیت خوابگاه بین ماهی ۵۰ دلار الی ۱۰۰ دلار است.

دانشگاه علوم پزشکی لووف
این دانش کده در سال ۱۷۸۴ تاسیس شده معتبر ترین دانشکده پزشکی اوکراین است که در اهمیت ۷۰۰ بهترین دانشکده های جهان قرار گرفته است.دانشکده های دیگر دانش کده علوم پزشکی لووف اوکراین در سالهای ۱۹۵۶ و سال ۱۹۹۴ تاسسیس کردید.دانشجویان میتوانند در رشتهای مختلف پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی داروسازی، همین طور تخصصهای مختلف پزشکی در این دانش کده تحصیل کنند .این دانش کده با وجود اینکه هنوز تائید ایران نشده است ولی تنها دانشکده علوم پزشکی انگلیسی زبان اوکراین میباشد که در سال ۱۷۸۴ بوسیله جوزف دوم که بعدها امپراتور اتریش مجارستان شد تاسیس گردید قدمت زیادی دارد . در حال حاضر این دانش کده دارای ۸۸ پروفسور و ۲۹۴ دانشیار ۴۰۰ استادیار و بیش از ۴۴۰۰ دانشجو میباشد.

این دانشگاه رتبه دوم دانشگاه های علوم پزشکی اوکراین را بعد از دانشکده علوم پزشکی کیف دارا میباشد.

رشته ها :

این دانش کده دارای رشته های پزشکی(۶ سال) ،‌ دندانپزشکی(۵ سال) ، داروسازی(فوق لیسانس = ۵ سال) ، پرستاری (لیسانس =۴ سال) ، تخصصهای پزشکی دندانپزشکی(۳ تا ۶ سال)

تخصصهای پزشکی و دندانپزشکی داروسازی حاوی :

طب داخلی(گوارش، قلب، دستگاه تنفسی) ، جراحی ، جراحی اعصاب اطفال، زنان زایمان ، بیماریهای چشم ، بیماریهای کودکان، ارتوپدی اورژانس، بیماریهای عفو نی و اپیدمی شناسی، بیماری سل مغز اعصاب، بیماریهای پوست آمیزشی، گوش حلق وبینی، روانپزشکی، دستگاه ادراری و تناسلی، سرطان و تمور شناسی، غده ها داخلی، طب هسته ای، طب اورژانس، جراحی فک صورت، بهداشت کودکان، ارتودنسی، دندانپزشکی ارتوپدیک، تکنولوژی تهیه دارو، تکنولوژی صنعتی تهیه دارو، اقتصاد دارو، بازاریابی پزشکی، داروسازی

زبان تدریس دانشگاه :

زبان تدریس دانشگاه انگلیسی روسی میباشد و شرط ورودی داشتن

معلومات زبان انگلیسی یا شرکت در دوره زبان پاتفک روسی و قبولی

در دوره پاتفک میباشد. دوره آموزش زبان با خوابگاه میباشد هزینه خوابگاه ۶۰۰-۲۵۰ دلار است.

شهریه ها:

شهریه پزشکی (به زبان روسی ۳۱۰۰ دلار انگلیسی ۴۰۰۰ دلار)
شهریه دندانپزشکی(به زبان روسی۳۸۵۰ دلار وانگلیسی۴۵۰۰دلار)
شهریه داروسازی (به زبان روسی۳۱۰۰ دلار وانگلیسی ۴۰۰۰ دلار)
شهریه پرستاری (به زبان روسی۲۵۰۰ دلار انگلیسی ۳۵۰۰ دلار)
شهریه تخصصهای پزشکی و دندانپزشکی(به زبان روسی ۳۵۰۰ دلار به زبان انگلیسی ۴۵۰۰ دلار)

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید لباس جدید تیم ملی ایران

خرید لباس جدید تیم ملی ایران خرید ست لباس تیم ملی ایران ۲۰۱۶,لباس تیم ملی …