خانه / مقالات / از درب های ضدسرقت چه می دانید؟

از درب های ضدسرقت چه می دانید؟

در تعطیلات باخیالی آسوده منزلتان را به هر مقصدی که می خواهید ترک بکنید

مساله حفاظت از خانه ها با صرف هزینه های معقول همواره دغدغه خیلی خیلی مهم هر خانواده ای به شمار میرفت ه است، اینکه شما بتوانید علاوه بر خانه از اسباب داخل آن نیز حفاظت بکنید و هم اینکه نیاز به نصب تجهیزات گرانی نداشته باشید.


درب ضد سرقت

درب ضد سرقت,در ضد سرقت,درب ضد سرقت

به عقیده بسیاری از متخصصان، استفاده از دزدگیر های هشداردهنده جهت خانه های کوچک شخصی تعرفه بالایی در بر دارد و اگر خدای ناخواسته سارق به موارد فنی و الکتریکی آشنایی داشته باشد به راحتی با قطع کردن سنسورهای حساس به حرکت نور می تواند آن را از کار بیندازد و وارد منزل شما شود. علاوه بر اینکه مصرف از این دسته از دزدگیرها برای منازل شخصی آنقدرها هم معمول نیست.

پس می توانید به یک حفاظ و ورودی غیر قابل نفوذ هم فکر بکنید ، به نظر من درب های ضد سرقت که این روزها بازار خوب ی هم پیدا کرده اند می توانند علاوه بر ایفای نقش درب منزل، وظیفه حفاظت ورودی را هم به خوب ی انجام دهند. خصوصیات ی منحصر به شخص این درها باعث می شود که با نصب یکی از آنها، دیگر با خیال آسوده منزلتان را ترک بکنید روزها و ماه ها بدون دغدغه منزلتان، به شهرها و کشورهای مختلف سفر بکنید . مانند بسیاری از دیگر محصولات ، درحال حاضر درهای ضد سرقت تهیه کشورهای چین و ترکیه بیشتر از دیگر کالاها در بازار ایران وجود دارد که از نظر کیفی می توان به طور تقریبی هر دو را هم در رده بندی قرار داد. اما فراموش نکنیم که شرکت های ایرانی توانسته اند با وارد کردن قطعات خارجی این محصول از کشورهای ترکیه یا چین، در سال های اخیر به تهیه درب های ضد سرقت در داخل کشور بپردازند.
درب های ضد سرقت از چه لایه هایی تشکیل شده اند

درب های ضد سرقت داخل لنگه در، ورق فلزی بسیار زیاد مقاوم دارند که عملا اقطعا ل هر گونه نفوذ با هر نوع وسیله ای را غیرممکن می نماید و در صورت غیرممکن کردن با نهایت تاخیر روبه رو می نماید . قفل ها یراق آلاتی که در این درب ها به کار می روند با درب های معمولی خیلی مفرق اند از نوع گاوصندوقی هستند ، به این مفهوم که از دو یا سه قفل برای متصل کردن لنگه درب به چهارچوب استفاده می کنند. در قسمت داخلی تر عایق های صوتی به هر دو طرف درب اضافه شده اند در انتها هم از سنگ پشم نسوز برای ضد حریق کردن قسمت بیرونی درب مصرف شده است. رویه این درب ها هم اکثرا ٌ MDF طرح دار، ساده برجسته است که ضخامت های ۸ تا ۱۴ میلیمتری دارند و این روکش هایMDF به صورت رنگ یا روکشPVC قابل نصب می باشند .

به شما توصیه می کنیم چنانچه قرار است دربی که انتخاب می بکنید درمعرض نور خورشید قرار بگیرد یا در هوای آزد باشد، قطعا دربی با روکش MDF رنگ شده بخرید تا بعد از مدتی استفاده، از تغییر رنگ آن یکه نخورید.

چهارچوبی را هم که برای این درب ها به شما توصیه می کنیم چهارچوب های فلزی هستند که به وسیله رنگ کوره ای، رنگ شده اند. دور تا دور لنگه های این چهارچوب ها را با زوارهای پلاستیکی بپوشانید تا از عبور کردن گرد غبار و صدا به داخل منزلتان پیشگیری شود.
درب های ضد سرقت چه ویژگی ها یی دارند

عایق صدا ، عایق گرما در مساوی آتش تا ۴ ساعت تا دمای ۸۰۰ درجه سانتی گراد پایداری در مساوی برش و فشار، عایق سرما، گرما رطوبت پایداری حداکثری نسبت به رنگ پلی استر از عبارت خیلی مهم ترین مزیت های درب ضدسرقت می باشند که هر مشتری را قانع می نماید که یکی از آنها را بخرد. این درب ها در مساوی وقوع حوادث غیرقابل پیش بینی همچون زلزله و آتش سوزی مستحکم هستند علاوه بر اینکه منزل شما را از ورود سارقان حفاظت می کنند، به خاطر وجود پشم سنگ نسوز ضد حریق هم هستند . علاوه بر این، با تزریق مواد مخصوص ای در لایه میانی این درب شبکه ای مستحکم با پایداری ی فولادی ایجاد می شود که آن ها را ضد برش، ضد مته، ضد اسید ضد رطوبت می نماید .
نکته خیلی مهم این است که …

می بایست بدانید که بهترین مرغوب ترین درب های ضد سرقت آن نمونه هایی هستند که سارقان از تخریب و باز کردن قفل های نصب شده بر روی آنها ناتوان بمانند. پس در نظر داشته باشید که هر دربی حتی چنانچه از فولاد نفوذناپذیر هم ساخته شده باشد ی که قفل ضد سرقت مناسب نداشته باشد فرق ی با درب چوبی معمولی ندارد.
اما ایراد درب های ضد سرقت

بزرگ ترین اشکال درب های ضد سرقت این است که زمان آتش سوزی ممکن است قفل شوند که این مساله بیشتر به خاطر استفاده از مواد و آلیاژهای غیر استانداردی است که در تهیه گاهی از آنها مورد مصرف قرار می گیرد. قطعا این مساله دسدلهره و ترس ی آتش نشانان را به داخل خانه در حال حریق یا خروج افراد را از محل آتش سوزی غیر ممکن می سازد. پس قطعا در خرید و سفارش این درب ها از استاندارد بودن قفل ها و مواد به کار رفته درآنها در مساوی گرما اطمینان حاصل بکنید .

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

چرا سرور مجازی ( نیمه اختصاصی ) آلمان از قائم هاست تهیه کنیم ؟

چرا سرور مجازی ( نیمه اختصاصی ) آلمان از قائم هاست تهیه کنیم ؟ در …