خانه / زیبایی / زیبایی پوست با لایه برداری

زیبایی پوست با لایه برداری

زیبایی پوست با لایه برداری

|زیبایی پوست با لایه برداری از ونوشه|

796412_136

در صورتی که نیت و اراده لایه برداری از پوستتان را دارید توصیه می کنیم قبل از انجام آن هم به موارد مهم در آن باره دقت کنید و همچنین بدون مشورت با پزشک آن کار را با پوست خود نکنید

 فرآیندی که سلول‌های مرده از روی سطح پوست برداشته می‌شوند را «لایه‌برداری» می‌گویند. هنگام و زمانی که سن فرد از ۳۰ سال شمسی می‌گذرد، آن سلول‌های مرده اکثرا و بیشتر روی پوست او تجمع می‌کنند زیرا و به درستی که اقتدار و قدرت پوست جهت دفع آن سلول‌های مرده با افزایش سن کاهش می‌یابد، در پس نتیجه آن می شود که حتما بایستی و حتما با یک عامل خارجی آن سلول‌های مرده را از روی پوست بردارید، لایه‌برداری باعث می‌می شود که سلول‌های مرده از روی سطح پوست برداشته شوند و همچنین جا جهت سلول‌های نو و همچنین جوون باز می شود تا پوست با آن سلول‌های جوون، ظاهری جوون‌تر پیدا کند.

آنچه بایستی و حتما در مورد لایه‌برداری شیمیایی بدانید

در آن روش‌ها از محلولی با یک پایه اسیدی جهت جداسازی لایه خارجی و همچنین آسیب دیده پوست بهره بری و استفاده می‌می شود. به آن‌ ترتیب، در واقعیت و حقیقت یک سوختگی شیمیایی خفیف و همچنین کنترل شده در پوست به‌وجود می‌آید و همچنین سلول‌های مرده بعد از جدا شدن، جای خود را به سلول‌های سالم و همچنین جوون می‌دهند. آن محلول‌ها همچنین تحریک لایه‌های زیرین را جهت تولید کلاژن و همچنین الاستین پوست تحریک می‌کنند. آن ۲ عامل در طراوت و همچنین جوانی پوست نقش اساسی ایفا می‌کنند.

کدام لایه‌بردارها را بایستی و حتما پزشک تجویز کند

بعضی از کرم‌های لایه‌بردار بایستی و حتما حتما زیر نظر پزشک مصرف شوند، به‌خصوص لایه‌بردارهای غلظت بالا که جهت درمان بعضی بیماری‌ها زیرا و به درستی که کک‌ومک، اسکارهای آکنه، کومدون‌های آکنه تجویز می‌می شود و همچنین لایه‌بردارهایی که ترکیب فنول داشته درصورت بهره بری و استفاده نادرست، عوارض غیر قابل جبرانی را به همراه دارند. زیرا و به درستی که بهره بری و استفاده نادرست باعث ساخته یا ایجاد تحریک و همچنین التهابات پوستی، خشکی پوست و همچنین همچنین تشدید رنگدانه‌های پوستی، ساخته یا ایجاد لک و همچنین حساسیت در برابر نور آفتاب، ساخته یا ایجاد اسکارهای دائمی، کمرنگی یا پررنگی در نواحی متنوع و گوناگون و مختلف پوست می‌می شود.

همچنین با توجه به رنگ پوست، واکنش پوست در نقاط متنوع و گوناگون و مختلف بدن و همچنین همچنین با توجه به آن‌که کرم‌های لایه‌بردار در همه اشخاص عکس‌العمل یکسانی ندارند، بهتر می باشد پزشک متخصص بگوید، کدام کرم جهت تو مناسب می باشد، زیرا ممکن می باشد بهره بری و استفاده نکردن صحیح و همچنین بجا از آن داروها پس نتیجه آن می شود که معکوسی به‌دنبال داشته باشند.

به چه افرادی لایه‌برداری سطحی توصیه می‌می شود

لایه‌برداری سطحی جهت از بین بردن آثار ابتدایی و اولیه‌ آفتاب در پوست، چین‌های ظریف پوستی و همچنین تغییر رنگ‌های خفیف کاربرد دارند. ترکیبات اصلی آن هم‌ها معمولا از دسته‌ هیدروکسی اسیدها (آلفا هیدروکسی اسید(AHA) و همچنین بتا هیدروکسی اسید(BHA)) با غلظت های ۲۰ تا ۷۰درصد، یا سایر مواد لایه‌بردار می باشد. بهره بری و استفاده از لایه‌بردارهای شیمیایی سطحی بایستی و حتما توسط فرد متخصص تجویز شوند.

هرچند که انواع ملایم‌تر آن لایه‌بردارها با غلظت‌های پایین‌تر جهت بهره بری و استفاده عموم وجود دارند. همچنین و علاوه بر آن جهت کسب پس نتیجه آن می شود که مطلوب، مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد که آن فرآیند ۴ تا ۵ بار در طول ۲ تا ۴ هفته و همچنین بعد از آن هم سالی ۴ بار تکرار می شود. هیدروکسی اسیدها در جوون‌سازی پوست تاثیر مهمی دارند زیرا می‌توانند پوست‌های چرب را پوسته پوسته کرده و همچنین بدون ساخته یا ایجاد التهاب به عمق پوست نفوذ کنند. معروف‌ترین بتا هیدروکسی اسید، اسید سالی سیلیک می باشد که در درمان آکنه کاربرد بسیاری دارد.

لایه‌برداری مخصوص بدن

در آن نوع لایه‌برداری پوسته‌ریزی و همچنین جداشدن لایه آسیب‌دیده ۳ تا ۷ روز طول می‌کشد. قرمزی و همچنین التهاب پوست ممکن می باشد تا ۲ ماه طول بکشد، هرچند که به‌روش معمول بعد از یک تا ۲ هفته پوست نسبتا به حالت طبیعی خود بازگردد و همچنین از آن هم به بعد با بهره بری و استفاده لوازم آرایشی التهاب باقی مانده را می‌پوشانند. با بهره بری و استفاده از لایه‌برداری با فرآورده‌های با اقتدار و قدرت متوسط، فرد به‌ندرت احساس درد و همچنین ناراحتی شدید می‌کند و همچنین عوارض به‌وجود آمده نیز با روش‌های معمولی قابل کنترل خواهند بود.

کدام کرم‌ها را می‌قدرت بدون تجویز پزشک بهره بری و استفاده کرد

کرم‌ها یا محلول‌های شیمیایی حاوی موادی زیرا و به درستی که آلفاهیدروکسی اسید (AHA)، ‌رتینوئیدها، آنزیم‌های طبیعی و همچنین… به‌عنوان لایه‌بردار شناخته‌ می‌شوند. هنگام و زمانی که آن مواد روی پوست مالیده می‌می شود با توجه به نوع محلول یک تا ۱۴ روز بعد از بهره بری و استفاده، سلول‌های مرده روی پوست تخریب می‌شوند تا سلول‌های جوون جای آن هم‌ها را بگیرند، اسیدهای میوه(AHA) غلظت پایین‌تر را اشخاص می‌توانند بدون ورژن و نسخه از داروخانه‌ها تهیه کنند و همچنین در منزل، شب‌ها هنگام خواب بهره بری و استفاده کنند.

بهتر می باشد آن فرآورده‌ها دور چشم و همچنین دور دهان بهره بری و استفاده نشود زیرا موجب تحریک و همچنین قرمزی و همچنین التهاب آن نواحی خواهد شد. درصدهای بالاتر مانند ۵۰ قسمت و بخش و همچنین ۷۰درصد بایستی و حتما توسط متخصص پوست به کار روند.

آنچه بایستی و حتما در مورد لایه‌برداری مکانیکی بدانید

روش میکرودرم‌ابریژن، رواج پیدا کرده‌ترین لایه‌برداری مکانیکی می باشد که تاثیرات و همچنین اثرات خوبی بر کیفیت پوست می‌گذارد و همچنین همچنین با تاثیری که بر نفوذ داروهای پوستی دارد، کمک مهمی در درمان لک صورت می باشد و همچنین از طرفی با تحریک پوست باعث بهبود ساخت کلاژن شده و همچنین در طولانی‌مدت در بهبود چین و همچنین چروک نیز موثر می باشد.

میکرودرم ابریژن جهت جوون‌سازی پوست

در آن روش با بهره بری و استفاده از دستگاهی خاص، نوعی کریستال خیلی زیاد ظریف از جنس اکسید آلومینیوم با فشار تنظیم شده‌ای با سطح پوست در تماس قرار می‌گیرد و همچنین تراش خیلی زیاد سطحی در لایه‌های فوقانی شاخی پوست ساخته یا ایجاد می‌کند. در ضمن یک مکش نیز روی پوست انجام می‌می شود که باعث جمع‌شدن کریستال‌ها از سطح پوست و همچنین همچنین بهترشدن جریان خون به منطقه و همچنین فعال‌شدن سلول‌های فیبروبلاست و همچنین در پس نتیجه آن می شود که موجب ترمیم و همچنین طراوت پوست می‌می شود.

بسیاری از اشخاص از جای جوش‌ها در صورت‌شان ناراضی‌ خواهند بود که به داروهای شیمیایی جواب نمی‌دهد از میکرودرم ابریژن می‌قدرت جهت رفع جای ‌جوش‌ها بهره بری و استفاده کرد. از میکرودرم ابریژن می‌قدرت در درمان جای آکنه و همچنین آبله‌مرغان نیز بهره بری و استفاده کرد. جوشگاه‌های اسکارها نباید زیاد عمیق باشد و همچنین اغلب بر حسب نوع اسکار (جای جوش) و همچنین محل و همچنین عمق آن هم به چند جلسه درمان هفتگی مستلزم و نیاز دارد. درصورت عمیق بودن جای جوش و همچنین دفعات زیاد میکرودرم از لیزر می‌قدرت بهره بری و استفاده کرد.

عارضه‌های میکرودرم‌ابریژن چیست؟

کریستال‌های آلومینیم که در آن روش بهره بری و استفاده می‌شوند، هیچ‌گونه عارضه‌ای در سطح پوست ندارند زیرا و به درستی که پزشک می‌تواند جریان و همچنین سرعت کریستال‌ها را کنترل کند. میکرودرم ابریژن را می‌قدرت به تنهایی یا یک روشی کمکی جهت لیزر در درمان اسکارها و همچنین لکه‌های پوستی بهره بری و استفاده کرد زیرا و به درستی که هم غیرتهاجمی می باشد و همچنین هم مستلزم و نیاز به مراقبت‌های زیاد بعد از عمل ندارد.

میکرودرم ابریژن درد دارد؟

درمان با میکرودرم ابریژن بدون درد می باشد و همچنین مستلزم و نیاز به بی‌حسی ندارد. طول عمل وابسته به وسعت سطح پوست می باشد. بعد از عمل میکرودرم ابریژن، بیمار می‌تواند بدون هیچ محدودیتی کارهای روزمره خود را انجام دهد و همچنین می‌تواند از کرم‌های آرایشی غیرتحریک‌کننده بهره بری و استفاده کند. بعد از نخستین درمان پوست صاف و همچنین روشن می‌می شود و همچنین تعداد دفعاتی که بایستی و حتما آن روش انجام می شود بسته به پوست و همچنین ضایعه از ۴ تا ۱۰جلسه را می‌قدرت پیش بینی کرد و همچنین فاصله جلسات نیز بسته به ضایعه از هر هفته تا ۴ هفته یک‌بار متغایر و متفاوت می باشد.

پیلینگ چه فرقی با میکرودرم ابریژن دارد؟

بهره بری و استفاده از مواد شیمیایی لایه‌بردار، آن هم پیلینگ می باشد؛ موادی مانند اسید سالسیلیک، اسید سیتریک، اسیدهای میوه یا آلفاهیدروکسی اسید AHA یا تری کلرواستیک اسید (TCA). در آن روش اسیدهای لایه‌برداری با درصدهای متغایر و متفاوت روی پوست صورت استعمال شده و همچنین عمل لایه‌برداری به‌صورت شیمیایی انجام می‌می شود ولی باید توجه داشت در میکرودرم ابریژن با دستگاه و همچنین کریستال‌های اکسیدآلومینیم روی سطح پوست به‌روش مکانیکی لایه‌برداری می‌می شود.

آنچه بایستی و حتما در مورد پیلینگ با لیزر بدانید

به‌روش معمول از لیزر دی‌اکسیدکربن یا فراکشنال جهت آن منظور بهره بری و استفاده می‌می شود و همچنین در درمان بعضی بیماری‌های پوستی مثل اسکار، کک‌و همچنین مک و همچنین لک‌های قهوه‌ای که درصورت و همچنین دست اکثرا و بیشتر اشخاص پیرتر دیده می‌می شود و همچنین همچنین جوون‌سازی پوست بهره بری و استفاده می‌می شود.

لیزر فراکشنال جهت چه افرادی بهره بری و استفاده می‌می شود؟

از لیزر فراکشنال جهت درمان پیری پوست بهره بری و استفاده می‌می شود. در آن روش توسط لیزر، لایه سطحی پوست به شکل موضعی در مقاطعی از پوست از بین می‌رود و همچنین اطراف آن ستون‌های حرارتی سالم می‌ماند و همچنین آن امر موجب تسریع روند ترمیم پوست می‌‌می شود.   از آنجایی که لایه شاخی پوست در طی لیزر دست نخورده باقی می‌ماند، بنابراین فعالیت طبیعی پوست به‌عنوان سد حفاظتی حفظ می‌می شود.

البته کاربرد آن تکنیک تنها و فقط در پیری پوست نیست و همچنین در موارد غیره ای شامل اسکار یا جای جوش یا جای جراحی و همچنین سوختگی، تغییرات رنگی پوست، منافذ باز پوستی، افزایش قوام پوست خطوط کشش پوستی (استریا) و همچنین جوون‌سازی پوست نیز کاربرد دارد.

انجام عمل پیلینگ لیزری چقدر طول می‌کشد؟

با وجود دستگاه‌های جدید لیزر اولتراپالسی اسکن‌دار، معمولا طول‌مدت عمل لیزر پوست کمتر از یک ساعت طول می‌کشد. بلافاصله بعد از عمل پوست برافروخته و همچنین به رنگ صورتی پررنگ یا قرمز در می‌آید و همچنین بیمار احساس سوختگی یا خارش می‌کند که در روش تکنیک باز از پماد وازلین یا پماد ترکیبی روی پوست بهره بری و استفاده می‌می شود که بسته به شرایط و همچنین  نوع پوست بیمار، پزشک می‌تواند از روش پانسمان بستر با گاز نیمه تراوا بهره بری و استفاده کند. تورم صورت بین روز دوم تا چهارم طبیعی می باشد، بین روزهای ۷ تا ۱۰ بیمار پوست قرمز و همچنین صورتی دارد که به تدریج به سمت طبیعی‌شدن پیش می‌رود و همچنین در حدود هفته سوم بعد از عمل از بین می‌رود.

لیزردرمانی در آرایشگاه‌

به هیچ وجه نباید در آرایشگاه لیزردرمانی انجام می شود بلکه بایستی و حتما توسط متخصص بیماری‌های پوست و همچنین مو یا متخصص جراحی پلاستیک انجام می شود و همچنین انجام آن عمل توسط اشخاص غیرمتخصص در آرایشگاه‌ها و همچنین حتی توسط پزشکان عمومی که تحت عنوان پزشک بیماری‌های پوست و همچنین مو مشغول لیزردرمانی خواهند بود، اشتباه می باشد و همچنین می‌تواند خطرناک باشد.

در صورتی که مشکل پوستی حاد دارید

در  لایه‌برداری عمیق از ترکیبات فنل بهره بری و استفاده می‌‌می شود. ترکیبات فنلی لایه‌بردارهای خیلی زیاد قوی خواهند بود که یک‌بار بهره بری و استفاده از آن هم‌ها جهت دست پیدا کردن و یافتن به پس نتیجه آن می شود که‌ موردنظر در یک سال شمسی کافی می باشد. یک‌بار لایه‌برداری شیمیایی عمیق ممکن می باشد ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول بکشد که طی آن مدت، روی هر قسمت از صورت به‌مدت ۱۵دقیقه از محلول بهره بری و استفاده می‌می شود. به‌روش معمول، به‌علت دردناک بودن آن روش، ابتدا بی‌حسی موضعی انجام شده و همچنین اوضاع قلب بیمار نیز کنترل می‌می شود بعد از لایه‌برداری به فرد توصیه می می شود تا ۲هفته از شرکت در فعالیت‌های هر روز خدا خودداری کند، هرچند که قرمزی پوست ممکن می باشد تا ۳ ماه باقی بماند. آن روش جهت پوست‌های تیره مناسب نیست.

مجله سیب سبز:

اصول لایه برداری صحیححساسیت‌ عمل لایه برداری پوستدر ارتباط و رابطه با لایه برداری پوستدرباره لایه برداریعمل لایه برداریلایه برداری

زیبایی پوست با لایه برداری در تاریخ ۳۱ March 2016 | 1:24 pm نشر یافته شده شده می باشد

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه

نحوه جلوگیری از ریزش مو در شیمی درمانی -ونوشه  جلوگیری از ریزش مو در شیمی …