خانه / مقالات / هتل‌های لوکس دبی

هتل‌های لوکس دبی

توصیه اول: دارالمسیاف در مدینه جمیرا (Dar Al Masyaf at Madinat Jumeirah)
بزرگترین نقطه‌ی قوت دار‌المسیاف ممکن است این باشد: داشتن ساحل اختصاصی نزدیکی به وایلد وادی. اگر در دبی دو چیز به غیر از خرید مهم باشند، آن دو تا ساحل وایلد وادی می باشند . جهت توصیف معماری دارالمسیاف،


هتل سیمرغ مشهد

هتل,مشهد,هتل آپارتمان

کلمه‌ای بهتر از شگفت‌انگیز پیدا نمی‌کنید. معماری کاملاً شرقی است اتاق‌های هتل دور ِ حیاط مرکزی قرار دارند محیط هتل حس کاروان‌سرای عربی در قدیم ‌های دور را به بیننده منتقل می‌کند. توصیه می‌شود اتاق‌های طبقه‌ی اول را بگیرید که بالکن‌دار هستند . کیفیت سرویس‌ها، اشیای موجود در اتاق‌ها لابی همین طور نوع برخورد پرسنل در بالاترین سطح ممکن است . این‌جا به پیست اسکی هم نزدیک است علاوه بر آن در درون استخر رو باز، استخر اختصاصی، استخر سر پوشیده، سالن بیلیارد … نیز دارد. کل محیط دارالمسیاف جوری طراحی شده که معلولین جهت دسترس و نگرانی ی به امکانات آن به هیچ‌گونه مشکلی بر نمی‌خورند. رستوران، سرویس اینترنت پر سرعت، سروِ غذا در اتاق خواب، پارکینگ رایگان ، سالن ورزش سوییت از دیگر امکانات هتل هستند . پرنده‌ها در محیط هتل فراوانند اصلاً مراعات نمی‌کنند. ممکن است اگر روی حیوانات پرنده‌ها حساس باشید این نکته کمی برای تان آزاردهنده باشد. همین طور رستوران هتل ممکن است در قیاس بابقیه بخش‌های آن از کیفیت ضروری برخوردار نباشد، ممکن است رفتار پرسنل وقت ارایه‌ی سرویس‌های اتاق عالی باشد ولی این انتظار را از کارکنان استخر ساحل یا مسئولین حیاط نداشته باشید.
نشانی
Al Sufouh Road | Madinat Jumeirah Resort, Dubai 75157, United Arab Emirates

توصیه دوم: اقامت‌گاه صحرایی ِ المحا (Al Maha Desert Resort)
این هتل لوکس را به طرفداران طبیعت به خصوص کویر توصیه می‌کنیم. المحا در واقع کاروان‌سرایی مجهز است که در دل کویر ساخته شده و اطرافش را تا چشم کار می‌کند تپه‌های شنی و نخل فرا گرفته و اتفاقاً این تبدیل شده به معین ه و نقطه‌ی قوت هتل. سکوت آرامش کویر، امکان دیدن گله‌های بزهای وحشی ِ صحرایی، اتومبیل سواری در صحرا شتر سواری از امکانات ویژه‌ی این هتل هستند . در المحا سی و هفت سوییت خیلی معروف به نام بِدویین(Bedouin) وجود دارند که هر کدام از آن‌ها معین ه‌ی را دارا هستند و از لحاظ نوع شکل مبلمان وسایل و طراحی رنگ دیوار اثاث با هم مفرق ند. اما این سوییت‌ها یک سری ویژگی یکسان در خود دارند که از آن عبارت می‌توان استخر اختصاصی با دمای قابل کنترل برای هر سوییت با مساحت بیست متر مربع، مبلمان دست‌ساز ِآنتیک، تخت‌خواب‌های فوق‌العاده بزرگ، گاوصندوق سیستم پخش صدا عکس بسیار زیاد پیشرفته را نام برد. هر کدام از این سوییت‌ها ٧۵ متر مربع هستند . کارکنان بخش‌های اصلی هتل مثل رسپشن و خانه‌داری رفتاری حرفه‌ای و محترمانه دارند ولی بخش‌های جانبی مثل امور کرایه‌ی خودرو یا شتر ممکن است کمی مفرق عمل کنند. استخرهای اختصاصی ً برای شنا کردن بزرگسالان مناسب نیستند، اما جهت بچه‌ها ایده‌آلند. اما باید گفت استخر عمومی هم موجود است. کیفیت غذاها و قیمت آن‌ها نسبت به کیفیت خیلی بالای اتاق‌ها قیمت گران آن منصفانه به نظر می‌رسد و همچنین رستوران هتل کلا ً در سرو کردن غذاها عجله‌ای ندارد. سرویس اینترنت خوب است ولی در میزان اعتبار ِ نام هتل نیست. از امکانات دیگر این هتل می‌توان به سالن ورزش، محوطه‌ی تیراندازی، سرو ِ غذا در اتاق سرویس رفت برگشت اتوبوس از هتل به مرکز شهر اشاره کرد.
نشانی
Dubai Al Ain Road, Dubai, United Arab Emirates

پیشنهاد سوم: مینا السلام در مدینه جمیرا (Mina A’ Salam at Madinat Jumeirah)

مینا السلام در بهترین جای جمیراقرار دارد، درست در کنار وایلد وادی قرار گرفته فاصله‌ای نسبتاً اندک با مرکز شهر داشته و مجهز به زمین گلف است. معماری ویِژگزینشه آن مدرن اما تحت اثر معماری خاورمیانه‌ای بوده به تمیزترین بخش‌های ساحل هم مشرف است. هتل چندین و چند رستوارن مختلف دارد جوری که باعث سردرگم شدن مسافران در انتخاب ِ یک رستوران می‌شود ولی معین اً معروف ‌ترین این رستوران‌ها، رستوران چینی است. چشـم ‌انداز بسیار زیاد از اتاق‌ها رو به برج‌العرب و دریاست. دکور اتاق‌ها عربی است حتی ظروف مورد استفاده، مبلمان و … عناصری از فرهنگ عرب را در خود دارند. مینا السلام از لحاظ ارایه‌ی خدمات رفتار کارکنان کوچک‌ترین ضعفی ندارد. اما متاسفانه چک‌این ِ سریع‌ ندارد، یعنی اگر مسافری زودتر از موعد رزرو به هتل برسد ممکن است ساعت‌ها در لابی زمان بگذراند، آن‌ها اتاق اضافی ندارند تا موقتاً تا آماده شدن اتاق اصلی در اختیار مسافر بگذارند. قطعا ً از سالم بودن صدف و غذاهایی که سریع فاسد می‌شوند –خصوصاً از نوع دریایی- از طریقی اطمینان حاصل بکنید در رستورانی از این هتل غذا صرف بکنید که از بقیه شلوغ‌تر است. نقطه ضعف ِ دیگر این هتل گران، اینترنت است. نرخ ‌ی اینترنت جداگانه از مسافر گرفته می‌شود که اقدامی است عجیب. مینا السلام امکاناتی چون سالن ورزش، ساحل، خدمات برای جهت تجار از قبیل اینترنت پر سرعت، رایانه …، پارکینگ رایگان ، سرو ِ غذا در اتاق‌ها، سوییت، استخر تسهیلات ویژه معلولین را داراست.
نشانی
Al Sufouh Road, Dubai, United Arab Emirates
+

توصیه چهارم: هتل القصر در مدینه جمیرا (Al Qasr at Madinat Jumeirah)
زیاد ‌ها می‌گویند این بهترین هتل در دبی است. هتلی که به هتل معروف دیگر شهر یعنی دارالمسیاف چسبیده و در بهترین جای شهر در جمیرا قرار دارد. القصر به وایلد وادی و مراکز خرید مراکز تفریحی مثل زمین‌های گلف و تنیس که اما در تابستان بیشتر محل برگزاری کنسرت است نزدیک است. اسم هتل خود گویای صفاتش است. القصر ساحل اختصاصی دارد در ساحل آلاچیق‌هایی تعبیه شده نمای زیاد ی از اتاق‌ها رو به دریا و برج‌العرب است. رفتار پرسنل در بالاترین میزان تصور است و کیفیت خدمات فوق‌العاده قوی است. چیدمان اتاق‌های هتل رنگ و بوی عربی دارند. هتل امکاناتی شبیه رستوران، سالن ورزش، اینترنت پرسرعت، سرو غذا در اتاق، سوییت، استخر و تسهیلات جهت معلولین را در خود داراست.
نشانی
Al sufouh rd | Madinat Jumeirah Resort, Dubai 75157, United Arab Emirate

توصیه پنجم: هتل آبخش مان اوئسیس بیچ تاور (Oasis Beach Tower Apartments)
همان‌طور که از اسمش بر می‌آید اوئسیس بیچ تاور- برج ساحلی ِ واحه -ِ هتلی به صورت آقسمت مانی است. عمدتاً هر طبقه یک عدد آبخش مان یک‌خوابه، دو عدد دوخوابه، و یک عدد چهار خوابه را حاوی می‌شود. هتل آقسمت مان، امکانات خاصی را به مسافر می‌دهد که از بین آن‌ها ممکن است مهم‌ترین امکان، پخت پز باشد. این هتل‌آبخش مان ۴۶ طبقه دارد. هر واحد آپارت مانی خیلی شیک مجهز بزرگ است، برای مثال واحد دو خوابه‌ی آن چهار دست‌شویی، سه عدد حمام دو عدد وان دارند. قیمت بالای این آقسمت مان‌ها وقتی که حساب بکنید ، برای مثلاً دو خانواده‌ی بچه‌دار پرجمعیت زیاد هم مقرون به صرفه در می‌آید. همه‌ی آپارت مان‌ها یک بالکن بزرگ دارند و همین طور مجهز به دستگاه پخش دی‌وی‌دی و یک ال‌سی‌دی‌ ِ بزرگ هستند . علی‌‌رناراحتی دسدلهره و ترس ی اختصاصی به ساحل دریا وجود بی‌انتها آفتاب‌گیرها صندلی‌ها، هتل دو استخر بزرگ و یک جکوزی دارد. سرویس اینترنت بی‌سیم سرعت بالای آن از امکانات دیگر اوئسیس بیچ‌تاور است همیشه‌ اتوبوس‌هایی از هتل به سمت مرکز خرید امارات، وایلد وادی هتل خواهر‌خوانده‌ی اوئسیس بیچ‌تاور، به مفهومجبل علی در حال حرکت هستند ، استفاده از این اتوبوس‌ها رایگان است. جهت تهیه‌ی مواد غذایی –جهت پخت پز – هم اسدلهره و ترس نداشته باشید چون سوپر مارکت مجهز داخل مجموعه کار می‌کند و طبعاً در این سوپرمارکت، وسایل دیگر مورد مصرف در خانواده مثل شوینده‌ها و … را هم پیدا خواهید کرد. این هتل برای دو قشر از مسافرین عالی به نظر می‌رسد، دسته‌ی اول خانواده‌ها هستند و دسته‌ی دوم افرادی که چند نفری و جهت سفر کاری و اقامت زیاد به دبی آمده‌اند. ولی اگر دنبال جای آرام و خلوت هستید این هتل‌آبخش مان گزینش درستی نیست، پایتان از از ورودی اوئسیس بیچ که بیرون بگذارید شلوغی ِ شهر شما را احاطه می‌کند، اما ممکن است این نقطه‌ی قوت محسوب شود، اطراف شما پر از رستوران، کافه مراکز خرید است. خیلی از کارکنان هتل فکر می‌کنند این ً خانه‌ی مسافر است وظیفه‌ی پاک کردن آن بر دوش هم اوست! در صورت برخورد با چنین پدیده‌ای سریع مدیریت را آگاه بکنید . قبل از گرفتن آبخش مان از سالم بودن کلیه‌ی وسایل موجود اطمینان حاصل بکنید ، از تلویزیون گرفته تا لبـاس ‌شویی. اوئسیس بیچ‌تاور امکاناتی نظیر سالن ورزش، تسهیلات جهت معلولین، سوییت، سرو غذا در اتاق خواب سالن کنفرانس لوازم برگزاری آن را نیز داراست.
نشانی
Al Sofouh Road | Dubai Marina, Dubai 26500, United Arab Emirates

پیشنهاد ششم: هتل جمیرا بیچ(Jumeirah Beach Hotel)
این هتل که در ساحل جمیرا و در فاصله‌ی بسیار زیاد نزدیک با برج‌العرب قرار دارد شکل موج دریا می‌ماند یکی از پر مسافرترین هتل‌های دبی است. مجموعه‌ای عظیم از ۶١٨ اتاق. شمار رستوران‌های آن از بیست عدد هم فراتر می‌رود. داشتن سالن کنفرانس، مرکز خرید در داخل هتل، سالن آرایـش از ویژگیها آن است. ولی بارزترین ویژگی هتل بوفه‌ی صبحانه‌ی زیاد دیده شده ش است. هتل یک مرکز بازی پیشرفته مجهز هم برای کودکان دارد. امکانات ورزشی هتل حاوی استخر، سونا، جکوزی و زمین تنیس می‌شود. به علت بزرگ بودن هتل، بین کارکنان مسافرین آن‌چنان صمیمیتی ایجاد نمی‌شود در واقع چنانچه در موارد قبلی رفتار کارکنان توام با ملاحظه احترام بود این‌جا کمی قضیه مفرق است، اما نه به قدری که نگران‌کننده بشود. اینترنت پر سرعت و ساحل اختصاصی و پارکینگ رایگان از دیگر امکاناتش می باشند .
نشانی
۶ Jumeirah Beach Road | PO Box 11416, Dubai, United Arab Emirates

پیشنهاد هفتم: برج العرب(Burj Al Arab )

برج‌العرب یکی از نمادهای مدرنیته‌ در دبی و یکی از لوکس‌ترین گران‌ترین هتل‌های جهان است. بسیاری از هتل‌های دبی مشرف به آن می باشند و در چشـم ‌انداز بهترین اتاق‌های آن‌ها برج‌العرب دیده می‌شود. اتاق؟ مصرف از لفظ اتاق برای محیط ی که این هتل به مسافران عرضه می‌کند بی‌انصافی بزرگی است. زیاد از به اصطلاح اتاق‌های برج‌العرب به خودی خود خانه‌ی بسیار زیاد بزرگ با بهترین وسایل و چیدمان و معماری ویِژگزینشه می باشند . بیشتر مهمان‌های هتل از طبقه‌ی ثروتمند اشراف هستند ، ممکن است جهت همین است که در صورت رزرو اتاق در برج‌العرب در فرودگاه لیموزین از طرف هتل به دنبال شما خواهد آمد تا تمام چیز از همان ابتدا تجملی برگزار شود. تعداد سوییت‌های هتل ٢٠٢ عدد است که در ٢٨ طبقه پخش هستند . شش عدد رستوران خیلی شیک و مجلل در این هتل قرار دارند که معین اً رستوران دریایی معروف ‌ترین آن‌هاست. نقطه‌ قوت این رستوران‌ها علاوه بر کیفیت زیاد بالای غذا، چشم ‌اندازی است که از شهر دبی و همین طور اقیانوس به مشتری ارایه می‌دهند. اما جاذبه ‌ای که ممکن است در هیچ هتل دیگری در خاورمیانه پیدا نکنید وفور ستارگان هالیوودی در این هتل است. جهت رفتن به رستوران‌های برج‌العرب پوشیدن لباس رسمی خوبتر است، همچنین رستوران‌ها جهت کودکان خردسال صندلی ویژه ندارند که این قطعاً نقطه ضعف است. در کل این هتل بسیار زیاد خانوادگی نیست و جهت زوج‌های جوان مسافرت‌های کاری ایده‌آل است. از لحاظ موقعیت قرارگیری برج‌العرب در جای خوب ی قرار دارد دسترس ی‌اش به همه نقاط با اهمیت زیاد دبی آسان است. هتل استخر با امکانات جهت هم دارد و همین طور ساخل اختصاصی، امکانات برگزاری کنفرانس و جلسات کاری، سالن ورزش، پارکینگ رایگان تسهیلات جهت معلولین از دیگر امکانات آن است.
نشانی
Jumeirah Beach Rd | P.O Box 74147, Dubai, United Arab Emirates

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید لباس جدید تیم ملی ایران

خرید لباس جدید تیم ملی ایران خرید ست لباس تیم ملی ایران ۲۰۱۶,لباس تیم ملی …