خانه / مقالات / عایق کاری سوله یا عایق کاری قالب فلزی ساختمان

عایق کاری سوله یا عایق کاری قالب فلزی ساختمان

درایران با نام پلاستوفوم،یونولیت وآکاسیف(هرسه نام ثبت شده تجاری هستند )شناخته می شود که نام اصلی ان پلی استرین انبساطی یا Epsاست .در بسیاری از


عایق الاستومری چیست

پشم سنگ,پشم سنگ ایران,پشم سنگ سپاهان

کشورهای آمریکای شمال این محصول بانام استایدوفوم شناخته می شود .نوعی پلیمرسفیدرنگ وعایق رطوبت وصداودما است که از فرایند های پتروشیمی تهیه می شود .
به وسیله ی شرکت کوپرپلی استایدن انبساطی تولید گردید.ازاین ماده برای عایق سازی ،تهیه وسایل نیازمند عایق گرما ی وبسته بندی وسائل حساس الکتریکی

،الکترونیکی ومکانیکی مصرف می شود .
فرد دها
استایدوفوم ترکیب شده از ۹۸درصدهواست که سبب سبک وشناوربودن آن شده .به خصوصیات ی این ماده وویژگی سبک بودن ان درسال۱۹۴۲توسط

گاردساحلی ایالات متحده به عنوان قایق نجات مورد مصرف قرارگرفت.

استایدوفوم فرد دهای متعددی دارا که حاوی وارتیه ای از عایق لوله ای مصالح عایق شده ساختمانی است وردزیرجاده ها ودیگر ساختاذها جهت پیشگیری از

به خوردگی خاک به خاطر یخ زدگی مصرف می شود .از استایدوفوم در سردخانه ها،استودیوهای صدابرداری وایزلاسیون صدا در فضاهای دارای الودگی های بالالی صوتی وهمچنین تهیه ماکت ،تابلوهای تبلیغاتی موقت ودکوراسیون ها مصرف می شود .در صنعت ساختمان در اندازه های مختلف واستانداردبه عنوان بلوک های سقفی استفاده می شود .

ماده اولیه
ماده اولیه استادوفوم استایدن است ودر پتروشیمی بدست می آید .پلی استادین یا حرف اختصاری Epsماده اولیه است .
عایق بودن
.استایدوفوم معمولی ضخامت ۱۰سانتی متر در مساوی ۴۲دسی بل عایق است وضخامت کمتر ۱۰سانتی متر ان جهت عایق صوتی کاربر دی ندارد..

استادیوفوم معمولی به ضخامت ۱۰ سانتی متر در مساوی انتقال گرما حدودا۳۵درصد عایق گرما ی است.

دلایل متعددی جهت عایق کاری قالب فلزی ساختمان وجود دارد. در عایق کاری شرایطی پیش می آید که ممکن است از لحاظ اقتصادی به نفعتان نباشد. عواملی وجود دارد که باید از آنها اطلاع داشته باشد همین طور کمک می نماید که تصمیم بگیرید بهترین عایق را انتخاب بکنید .

آیا عایق کاری ضروری است؟

در برخی محیط های خاص، عایق کاری سوله ضروری نیست. در واقع زیاد ی از مردم به دلیل هزینه های زیاد محیطی که ساختمان در آن واقع شده است از عایق کاری صرف نظر می کنند. در آب هوای ویِژگزینشه این امر کاملاً پذیرفتنی است.

با این وجود، دیگر مناطق نسبت به ساختمان عایق شده مفید تر خواهد بود. چنانچه در منطقه ای مرطوب زندگی میکنید، عایق کاری پشت بام مانع جمع شدن رطوبت در سطح زیرین آن شده و از چکه کردن پیشگیری می نماید .

چنانچه در منطقه ای گرم خشک زندگی می بکنید برخی وقتها اوقات خوب است اجازه دهید میزان ی هوا داخل ساختمان جریان پیدا نماید تنها از نوع خنک کننده ی تبخیر لازم است استفاده بکنید تا امکان مصرف از جریان هوای آزاد شده را میسر سازد. علاوه بر راحتی بیشتر، از مهمترین فوائد عایق کاری سوله کاهش استفاده از انرژی است که ایجاد می شود.

از آنجایی که بیشتر انرژی گرما ی در گوشه ای به دام انداخته می شود و هدر نمی رود، توانایی گرم یا خنک کردن ساختمان با کارآیی بالا برای مردم میسر ساخته است.

پایداری در مساوی آتش:

موارد دیگری که انتخاب عایق می بایست به آن توجه شود این است که در مساوی آتش مقاوم است یا خیر.

از زمانی که این ساختمان ها جهت کار های مربوط به کار مورد مصرف قرار گرفته، پیشنهاد شده است که از عایق مقاوم در مساوی آتش مصرف شود.

هیچ کس رفیق ندارد اتفاقاتی از قبیل آتش سوزی رخ بدهد. ولی خوب است مطمئن شویم که عایق انتخاب شده اقطعا ل به وقوع پیوستن حوادث را تشدید نکرده و کاملاً بی خطر است.

عایق مانع تابش:

ی که قالب فلزی جدید ی را نصب می کنیم، در واقع عایق مانع تابش را توصیه کرده ایم، اگر هنوز قالب فلزی ساختمان را نساخته اید یا حداقل پانل ها را کار گذاشته اید، اضافه کردن عایق مانع تابش زیاد موثر است.

فلز انتقال دهنده ی گرما است. پانل های فلزی هم گرما را انتقال می دهند. این امر در هوای گرمتر ارزش دارد، به وسیله ی نصب عایق مانع تابش بین اسکلت ساختمان و پانل ها از انتقال گرما به سیستم ساختمان پیشگیری بکنید .

عایق مانع تابش محصول ثابت شده است یعنی اینکه امتحان را پس داده است نسبت به عایق سوله برای امور دیگر مورد استفاده قرار میگیرد.

در آب هوای بیابانی یکی دیگر از فوائد عایق مانع تابش این است که مجوز میدهد میزان ی هوا به ساختمان وارد شود.

عایق ورق فایبر گلاس:

ورق های فایبرگلاس در تهیه خانه ها و ساختمان ها به کار می رود. مصرف از این عایق زیاد متداول بوده زمانی که به «عایق» فکر می بکنید ، اکثرا اولین محصولی است که به ذهنتان خطور می نماید . این امر به خاطر طبیعت این محصول است که در اینجا به آن اشاره کردیم.

پیشنهاد می کنیم از عایق مانع تابش مصرف بکنید :

چنانچه در نصب عایق فایبرگلاس پافشاری می بکنید ، چند راه پیش رو دارید: اول اینکه می توانید این عایق را بین گل میخ ها نصب بکنید . دوم می توانید این عایق را زیر پانل های رویی مانند عایق مانع تابش نصب نمایید.

جهت نصب در سطح خارجی بایستی ابتدا از پانل های فلزی خارج اسکلت ساختمان شروع کنید با پانل های برچیده شده به دور ساختمان بروید و دو ردیف نوار دو رو برخلاف استیل ساختمان قرار دهید. اگر این کار را انجام نداده اید سری های مختلف آن را اندازه گیری بکنید و عایق ورق فایبرگلاس را به اندازه ببرید. وقتی که عایق بریده شد به آسانی آن را برخلاف نوار بچسبانید.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید لباس جدید تیم ملی ایران

خرید لباس جدید تیم ملی ایران خرید ست لباس تیم ملی ایران ۲۰۱۶,لباس تیم ملی …