خانه / دسته‌بندی نشده / اهمیت زبان انگلیسی در پژوهش و تحقیق

اهمیت زبان انگلیسی در پژوهش و تحقیق


ویرایش انگلیسی

اکثر مطالبی که می نویسم اقطعا لا قبلش موضوعی ذهنم را درگیر کرده بوده یا اینکه اتفاقی در اجتماع دیده ام و خلاصه اینکه هر کدام از مطالب بهانه ای داشته که آن بهانه تلنگری برای نوشتن آن مطلب شده است.

از آنجا که برای موضوع پروژه درسی‌ام باید منابع مختلف ی را تحقیق می کردم که در واقع نود درصد انگلیسی بودند و می توان گفت منبع فارسی مفید ی وجود ندارد و دربقیه رشته های مهندسی هم نسبتا وضعیت همچنین است و برای تحقیق منبع فارسی مفید ی یافت نمی شود.

برای تحقیق پژوهشی که بتوان گفت یک پژوهش دانشبرخی باشد (نه صرفا کپی پیست!) فرد باید بتواند منابع مفید مورد استفاده را جستجو تشخیص دهد و این نیز جز با آشنایی با زبان علمی جهان یعنی انگلیسی عملی نیست. وگرنه اگر هر فردی بداند که چه منبعی مفید است می دهد کسی برایش ترجمه نماید و کار خودش را آسان کند در صورتی که آنچه که با اهمیت است این است که آن فرد بتواند تشخیص دهد که منبع مفید برای مطالعه کدام است.

مساله دیگر در باب وضعیت زبان انگلیسی در سیـستم روش ی این است که دانش آموزان و دانشجویان در این درس با اهمیت ضعیف هستند فارغ التحصیل با اینکه نزدیک به یازده سال در کلاس ها زبان خوانده با این حال هنوز مشکلات مهم ساختاری دارد در حالی که افرادی که پنج سال کانون زبان و یا زبان سرا رفته اند بسیار قوی تر هستند . به نظرم دلیل کم اندازه و آسان بودن کتاب های زبان در دبیرستان و دانشگاه است که باید به طور علمی اندکی به اندازه آن افزوده شود. دوم ضریب پایین این درس در کنکور کارشناسی کارشناسی ارشد دلیل سوم نداشتن رابطه بین جامعه ما و جامعه جهان ی است.

توصیه ‌ای که به خانواده ها و دوست ها عزیز دانش آموز و دانشجو دارم این است که قطعا دانش آموزان دانشجویان به کلاس زبان بروند و والدین نیز از کودکی فرزندان را به کلاس های زبان بفرستند و منتظر نباشند که این نظام آموزش ی ضعیف، باعث تقویت زبان افراد شود. من خودم تا هم اکنون فقط یه ترم کلاس زبان رفتم ولی من تو همون ترم به دلیل اینکه سطحش برام بالا بود، مجبور شدم نزدیک به شش تا کتاب ترم های قبل زبان سرا رو بخونم که واقعا برام مفید بود. ترجیح و اولویت باید این باشه افراد به صورت خودخوان و بدون معلم استاد زبان انگلیسی مطالعه کنند ولی اگه فکر می بکنید عزم نظم کافی ندارید، خب بهتر هست که کلاس زبان برید.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

درمان گردن درد با فیزیوتراپی

گردن درد یک مساله شایع است که حدود دو سوم از بزرگسالان را مبتلا می …